Jak skompresować dysk, aby zaoszczędzić miejsce na dysku w systemie Windows 10

Zachowanie przestrzeni dyskowej jest czymś, z czym ostatecznie zgadza się każdy użytkownik. Istnieją różne sposoby na zapewnienie HDD tak mało miejsca na normalne funkcjonowanie przy jednoczesnym zachowaniu plików. Możesz usuwać pliki tymczasowe i usuwać zbędne pliki, ale jest też wbudowane narzędzie do kompresji, które może się przydać w systemie Windows 10.

Dzisiaj wyjaśniliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o Kompresja dysku NTFS i jak go wykorzystać, aby uzyskać dodatkową przestrzeń. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym wyjaśnieniem.

Czy warto używać wbudowanej kompresji dysku NTFS w systemie Windows 10?

Jak działa kompresja dysku NTFS

Cóż, tak i nie. Wszystko zależy od tego, jakie pliki masz na dysku, aw jeszcze większym stopniu od mocy procesora, jaką pakuje Twój komputer. Ale idziemy za szybko, więc najpierw trzymajmy się zasadniczych elementów, a następnie przejdźmy do samej procedury i określ, czy powinieneś jej użyć, czy nie. Ważną rzeczą, którą należy wiedzieć o wbudowanej kompresji dysku NTFS, jest to, że może on zaoszczędzić do 20% miejsca na dysku systemowym. Z drugiej strony może spowolnić ładowanie pliku podczas uzyskiwania do niego dostępu.

 • Ta procedura jest podobna do kompresji plików ZIP, podobnie jak WinRar lub podobne narzędzia w celu zmniejszenia utraty pamięci. Narzędzie systemowe sprawdza wszystkie pliki i zmniejsza ich rozmiar (gdy jest to możliwe). Jest to szczególnie praktyczne w przypadku partycji opartych na danych z wieloma plikami multimedialnymi i tekstowymi. Nie tak dobre dla plików wykonywalnych, ponieważ każdy plik, do którego uzyskano dostęp, musi najpierw zostać zdekompresowany. Niektóre pliki kompresują się lepiej, inne kompresują marginalnie i nadal wymagają opóźnionej dekompresji.

  Może to mieć negatywny wpływ na moc obliczeniową systemu i spowolnić wykonywanie. Zwłaszcza jeśli często przenosisz pliki, ponieważ procedura „dekompresji — transferu — kompresji” zajmuje dużo czasu i zasobów. Z drugiej strony, jeśli naprawdę potrzebujesz dodatkowej przestrzeni, może się to okazać miłym rozwiązaniem przejściowym. I mówimy „przejściowy” z jakiegoś powodu. Biorąc pod uwagę, że dyski pamięci są obecnie raczej przystępne, dodanie dodatkowej pamięci nie powinno stanowić problemu.

  • Jak skompresować całą partycję w systemie Windows 10

   Kiedy ta kompresja jest realnym rozwiązaniem? Gdy masz dużo plików i nie masz do nich dostępu często, ale chcesz je zachować. Zatem kompresowanie ich jest mile widziane. Kompresowanie już skompresowanych plików niewiele zrobi. Kompresowanie partycji za pomocą instalacji gier może spowolnić wykonywanie i powodować problemy w grze. Ponadto, jeśli Twój dysk twardy jest już stary i wolny, nie jest to najmądrzejszy pomysł, ale w dużej mierze zależy od procesora. Jeśli Twój procesor jest na najwyższym poziomie, znacznie zmniejszy spowolnienia.

   • Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, jest to dość proste. Oto jak skompresować całą partycję w systemie Windows 10:

    1. otwarty Ten komputer lub Przeglądarka plików.
    2. Kliknij prawym przyciskiem myszy dysk / partycję, którą chcesz skompresować i otworzyć Nieruchomości.
    3. Sprawdź «Skompresować ten dysk, aby zaoszczędzić miejsce na dysku”I potwierdź zmiany.
    4. Procedura kompresji powinna się rozpocząć, a użytkownik zostanie poinformowany o jej zakończeniu.

    Następnie powinieneś, w zależności od wyżej wymienionych warunków, uratować trochę dodatkowego miejsca do przechowywania. I na podstawie tej notatki możemy zakończyć ten artykuł. Jeśli masz dodatkowe informacje dotyczące szyfrowania dysku NTFS, powiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.

    Zatwierdź

Link do głównej publikacji