Błąd 0x800F0923 w systemie Windows 10 podczas aktualizacji lub instalacji

Podczas aktualizacji systemu Windows 10 pojawia się błąd aktualizacji lub instalacji systemu Windows 0x800F0923 na Twoim Windows 10, wiedz, że dzieje się tak, ponieważ sterownik lub inne oprogramowanie na twoim komputerze nie jest kompatybilne z uaktualnieniem do systemu Windows 10. Oto działająca poprawka, która pomoże Ci rozwiązać problem.

Błąd aktualizacji systemu Windows 10 0x800F0923

0x800F0923

1] Niezgodny sterownik

Podczas uruchamiania Asystenta uaktualnienia do systemu Windows 10, jeśli pojawi się ostrzeżenie, że sterowniki są niezgodne, upewnij się, że znajdziesz dla nich poprawkę, w przeciwnym razie na pewno zobaczysz ten błąd. Istnieje wiele sposobów aktualizacji sterowników urządzeń:

  1. Otwórz Menedżera urządzeń> kliknij prawym przyciskiem myszy sprzęt> Właściwości> Aktualizuj sterownik. Spowoduje to użycie aktualizacji Windows do znalezienia najnowszych sterowników.
  2. Możesz spróbować odinstalować urządzenie, pozwolić systemowi Windows znaleźć sprzęt i pobrać aktualizacje.
  3. Odwiedź witrynę OEM i sprawdź, czy dostępna jest nowa wersja sterowników dla Twojego sprzętu.
  4. Jeśli nowe sterowniki nie działają, możesz także spróbować zainstalować starą wersję i sprawdzić, czy działa.

2] Odinstaluj ostatnio zainstalowane oprogramowanie

Niektóre programy nie są kompatybilne podczas aktualizacji systemu Windows, co wstrzymuje ich postęp. Jeśli niedawno zainstalowałeś jakiekolwiek oprogramowanie, spróbuj je odinstalować.

3] Wyłącz program antywirusowy

Zawsze warto wyłączyć oprogramowanie antywirusowe i zabezpieczające, gdy aktualizacja nie przebiega płynnie. Możesz albo wyłączyć takie oprogramowanie, albo całkowicie je odinstalować, dopóki nie rozwiążesz problemów z aktualizacją.

4] Spróbuj zaktualizować w stanie czystego rozruchu

Uruchom komputer w stanie czystego rozruchu i uruchom aktualizacje systemu Windows. Jest bardzo prawdopodobne, że to może zadziałać. Pomoże to pozostać w kontakcie z Internetem, pobierać i instalować aktualizacje przy minimalnym konflikcie.

5] Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

Uruchom to wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z usługą Windows Update, aby naprawić najczęstsze problemy z aktualizacją w systemie Windows 10.

6] Uruchom internetowe narzędzie do rozwiązywania problemów Microsoft

Możesz także naprawić błędy Windows Update za pomocą internetowego narzędzia do rozwiązywania problemów Microsoft. Będzie skanować komputer w poszukiwaniu problemów i naprawiać problemy.

6] Skontaktuj się z Microsoft: — Jeśli wydaje się, że nic nie działa, zawsze możesz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej Microsoft, klikając ten link.

Daj nam znać, jeśli coś tutaj pomogło ci rozwiązać problem.

Link do głównej publikacji