Jak rozwiązać problemy z Overwatch FPS w systemie Windows 10

Jeśli chcesz uzyskać stabilną 160-180 FPS podczas gry w Overwatch, ten post jest dla Ciebie. Kwietniowa aktualizacja systemu Windows 10 wreszcie rozwiązuje irytujące spadki liczby klatek na sekundę i problemy z niską wydajnością, które miały wpływ na grę od miesięcy. Bez zbędnych ceregieli, oto kroki do naśladowania.

Napraw FPS Overwatch i problemy z niską wydajnością

1. Zainstaluj aktualizację systemu Windows 10 April

Możesz pobrać najnowszą wersję systemu operacyjnego Windows z oficjalnej strony Microsoftu lub sprawdzić dostępność aktualizacji, aby sprawdzić, czy są jakieś aktualizacje oczekujące na Twój komputer.

2. Pobierz najnowsze aktualizacje sterownika karty graficznej

Zarówno Nvidia, jak i AMD wydały dedykowane wersje sterowników dla najnowszego systemu operacyjnego Windows 10.

  • Pobierz aktualizacje sterowników Nvidia
  • Pobierz aktualizacje sterowników AMD

Jeśli jednak Twój komputer jest wyposażony w kartę graficzną Nvidia 1060, powinieneś trzymać się sterownika przed wersją 397.31, ponieważ ten może być dość wadliwy dla tego konkretnego typu karty graficznej.

3. Dostosuj ustawienia Nvidia / AMD

Musisz użyć określonej serii ustawień, aby uzyskać maksymalną wydajność na komputerze z systemem Windows 10. Wyłącz zasłanianie otoczenia, filtrowanie anizotropowe, wygładzanie, współczynniki DSR, utrzymuj maksymalną liczbę wstępnie renderowanych klatek na 1, włącz tryb wydajności pojedynczego wyświetlacza, ustaw tryb zarządzania energią na maksymalną wydajność. Jeśli chodzi o preferowaną częstotliwość odświeżania, ustaw ją na kontrolowaną przez aplikację. Wyłącz także potrójne buforowanie i synchronizację pionową. Zezwalaj na filtrowanie tekstur i ustaw wysoką jakość filtrowania tekstur.

Jeśli chcesz dostosować tylko Overwatch, możesz wybrać kartę „Ustawienia programu”. W ten sposób nie pogorszysz grafiki wszystkiego na komputerze z systemem Windows 10.

Chociaż to rozwiązanie nie działa absolutnie dla wszystkich graczy Overwatch, warto spróbować. Wielu graczy potwierdziło, że pomogło im to znacznie zwiększyć współczynnik FPS:

Do tej pory widziałem drastyczną poprawę fps. Od 80-90 fps podczas walk drużynowych do ponad 130 fps w walkach drużynowych.

Link do głównej publikacji