Jak radzić sobie z aktualizacją programu Adobe Flash Player jest dostępna wiadomość [FIX]

Jeśli zauważysz wyskakujące okienko z informacją, że dostępna jest aktualizacja programu Adobe Flash Player i nie masz pewności, czy jest ona zgodna z prawem, czy nie, nie jesteś jedyny. Ogromna liczba użytkowników zgłosiła napotkanie tej wiadomości. Na pierwszy rzut oka to wyskakujące okienko wydaje się być oficjalnym powiadomieniem o aktualizacji Adobe, ale nie wszystkie te wyskakujące okienka wyglądają tak, jak się wydaje.

Ponieważ Adobe Flash Player jest jedną z najpopularniejszych wtyczek internetowych, ludzie, którzy rozwijają złośliwe oprogramowanie, czasami używają tej platformy jako przebrania. Mogą wysyłać bardzo podobne wyskakujące okienka do komputerów użytkowników, a po kliknięciu łącza można zainstalować na komputerze różne rodzaje złośliwego oprogramowania.

W dzisiejszych czasach ataki złośliwego oprogramowania na komputery osobiste osiągnęły najwyższy poziom w historii. Z tych powodów w dzisiejszym artykule omówimy niektóre z najlepszych sposobów, aby upewnić się, że wyskakujące okienko aktualizacji Adobe Flash Player na twoim ekranie nie próbuje ukraść twoich informacji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej szczegółów.

Co zrobić, jeśli pojawi się komunikat o aktualizacji Adobe Flash Player?

Laptop na biurku - dostępna jest aktualizacja programu Adobe Flash Player

Adobe czasami wysyła użytkownikom powiadomienia o aktualizacji, aby ogłosić nową wersję lub aktualizację używanej wersji oprogramowania.

Bardzo ważne jest zrozumienie niektórych różnic między oryginalnym powiadomieniem instalatora programu Adobe Flash Player a innymi podmiotami zewnętrznymi, które próbują uzyskać dostęp do komputera.

Oto niektóre z najlepszych markerów fałszywego wyskakującego okienka aktualizacji Flash Playera:

  • Pakiet instalatora jest dystrybuowany jako plik ZIP (a nie w oryginalnym formacie Adobe — obraz DMG).
  • Jak to wygląda — jeśli pakiet instalatora jest przedstawiany jako ogólny pomarańczowy instalator bez ikon i formatów Adobe, tekst zawiera literówki lub elementy interfejsu, które nie są wyrównane itp.
  • Jeśli wyskakujące okienko pojawi się na ekranie podczas przeglądania Internetu.

Uwaga: Ze względu na umiejętności, które twórcy złośliwego oprogramowania zdobyli na czas, mogą teraz tworzyć doskonałe repliki instalatora. Aby mieć absolutną pewność, że komputer nie zostanie zhakowany, przeczytaj uważnie następną sekcję.

Twój komputer nie rozpoznaje programu Adobe Flash Player w IE? Napraw to za pomocą tego prostego przewodnika!

Co zrobić, jeśli zobaczysz wyskakujące okienko, które nie wydaje się być oryginalne?

kod komputerowy - dostępna jest aktualizacja programu Adobe Flash Player

Najlepszym sposobem poradzenia sobie z taką sytuacją jest zawsze sceptycznie podchodzić do wyskakujących okienek automatycznych aktualizacji pojawiających się na ekranie.

Jeśli pojawi się wyskakujące okienko, takie jak wspomniane powyżej, najbezpieczniejszym sposobem radzenia sobie z sytuacją jest odwiedzenie oficjalnej strony Adobe (lub innych oryginalnych programistów) i samodzielne pobranie zaktualizowanej wersji.

Dzięki temu możesz mieć pewność, że wykonane pobieranie pochodzi od oryginalnych twórców, a nie od innych zewnętrznych twórców szkodliwego oprogramowania, którzy naśladują instalator.

W tym artykule zbadaliśmy niektóre z najczęstszych różnic między wyskakującymi okienkami oryginalnych aktualizacji oprogramowania i fałszywymi, a także omówiliśmy bezpieczną metodę radzenia sobie z tą sytuacją.

Daj nam znać, jeśli ten przewodnik pomógł ci, korzystając z sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji