Jak przywrócić klasyczne wyszukiwanie w przeglądarce Firefox

Mozilla znacząco zmieniła klasyczny interfejs wyszukiwania w przeglądarce Firefox 34, wdrażając nowy interfejs paska wyszukiwania. Czuł się w tym czasie pośpiesznie, ponieważ brakowało opcji zmiany kolejności wyszukiwarek lub ustawiania lub modyfikowania słów kluczowych w celu szybszego wyszukiwania.

Zmieniło się to stopniowo wraz z nowymi wersjami, a brakujące opcje były ponownie wprowadzane stopniowo w Firefoksie.

Użytkownicy, którzy uważali, że stary interfejs wyszukiwania bardziej im odpowiada, mieli opcję włączenia go, zmieniając wartość preferencji browser.search.showOneOffButtons na stronie about: config w Firefox.

Mozilla usunęła tę opcję w przeglądarce Firefox 43, a użytkownicy, którzy mieli preferencje ustawione w przeglądarce, zauważyli, że interfejs wyszukiwania został zresetowany do domyślnego (nowego) interfejsu wyszukiwania.

Organizacja wdrożyła nowe funkcje wyszukiwania w przeglądarce Firefox 43, na przykład możliwość otwarcia wyszukiwania w nowej karcie poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy jednej z wyświetlanych wyszukiwarek.

Nie jest jasne, dlaczego preferencje zostały usunięte z przeglądarki Firefox. Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest narzut związany z programowaniem, zwłaszcza że Mozilla pracuje nad usprawnieniem Firefoksa jeszcze bardziej poprzez usunięcie przeglądarki funkcji.

Przywracanie klasycznego wyszukiwania w przeglądarce Firefox

stare wyszukiwanie firefox

Jeśli wolisz klasyczny interfejs wyszukiwania w Firefoksie, nadal możesz go odzyskać w przeglądarce, ale musisz w tym celu zainstalować dodatek.

Jak wspomniano wcześniej, Mozilla usunęła preferencje z Firefoksa, które pozwalają to zrobić za pomocą prostego przełącznika konfiguracji, który pozostawia dodatki jako jedyną możliwą opcję przywracania wyszukiwania w Firefox.

Jednym z pierwszych rozszerzeń udostępniających taką opcję jest Classic Theme Restorer. Rozszerzenie, utworzone w odpowiedzi na wydanie interfejsu Australis dla przeglądarki Firefox, rozrosło się od czasu pierwszej oficjalnej wersji.

W przyszłości mogą zostać utworzone inne dodatki zapewniające podobne opcje.

Przywróć wyszukiwarkę Firefox

Firefox klasyczne wyszukiwanie

  1. Pobierz rozszerzenie Classic Theme Restorer z Mozilli.
  2. Otwórz about: addons.
  3. Kliknij przycisk opcji obok Classic Theme Restorer.
  4. Przejdź do ogólnego interfejsu użytkownika (1).
  5. Znajdź „Stare wyszukiwanie (eksperymentalne)” i zaznacz jego pole.
  6. Kliknij OK.

Wyszukiwanie klasyczne jest włączane od razu w przeglądarce. Możesz przywrócić domyślny interfejs użytkownika wyszukiwania w dowolnym momencie, odznaczając pole w opcjach Classic Theme Restorer.

Link do głównej publikacji