Jak przeprowadzić migrację poczty e-mail z Gmail.com do Outlook.com

Microsoft uruchomił nowy interfejs poczty outlook.com w ostatnim dniu lipca 2012 r. Z zamiarem zastąpienia tradycyjnej usługi poczty e-mail Hotmail nową usługą. Użytkownicy usługi Hotmail mogą obecnie przełączać się między starym i nowym interfejsem według własnego uznania, ale mogą korzystać z niektórych nowych funkcji tylko wtedy, gdy są zalogowani do nowego interfejsu.

Użytkownicy Outlook.com mogą zintegrować z kontem e-maile z innych usług, takich jak Gmail.com, a nowy post na blogu Outlooka pokazuje, jak to się robi. Wpis zaczyna się od listy funkcji, które użytkownicy Gmaila otrzymują po przejściu do programu Outlook jako internetowej usługi poczty e-mail. Lista zawiera książkę adresową, którą można połączyć z Facebookiem, Twitterze i LinkedIn, aby otrzymywać informacje o kontaktach bezpośrednio z witryny internetowej Outlook, aplikacji internetowych SkyDrive i Office wbudowanych w usługę, integrację wiadomości Facebook i automatyczne filtry, które wyróżniają określone typy wiadomości e-mail w szybkich widokach w interfejsie.

perspektywy

Migracja z Gmaila do Outlooka

Po przeprowadzeniu migracji adresu Gmaila do programu Outlook zachowana zostanie pełna funkcjonalność tego adresu. Oznacza to, że możesz wysyłać i odbierać wiadomości, uzyskiwać dostęp do wszystkich kontaktów i dostęp do wszystkich wcześniejszych wiadomości e-mail. Zmienia się interfejs, na którym można uzyskać dostęp do tych funkcji.

Proces składa się z pięciu kroków:

  • Utworzenie konta Hotmail lub Outlook. Można pominąć, jeśli masz już konto Windows Live, Hotmail, MSN lub Outlook.
  • Przekaż wszystkie wiadomości Gmaila do programu Outlook
  • Skonfiguruj program Outlook, aby móc wysyłać wiadomości e-mail przy użyciu adresu Gmail
  • Zaimportuj książkę adresową Gmaila do programu Outlook
  • Zaimportuj całą swoją starą pocztę z Gmaila

Konto Outlook

Jest to bez wątpienia najłatwiejszy krok. Jeśli masz już konto Windows Live, MSN lub Hotmail, możesz zalogować się bezpośrednio na outlook.com i pominąć resztę tego rozdziału. Jeśli używasz adresu Gmail do usług Microsoft, takich jak Xbox Live lub SkyDrive, masz już konto Microsoft i możesz go używać również do logowania się na outlook.com.

Jeśli chcesz, możesz zmienić nazwę konta, aby uzyskać adres e-mail @ outlook.com, ale jest to opcjonalne.

Jeśli nie masz jeszcze konta Microsoft, możesz założyć konto w witrynie programu Outlook pod linkiem powyżej.

Prześlij dalej wiadomości Gmaila

Musisz przejść do Gmaila i zalogować się na swoje konto w witrynie. Jeśli masz problemy, zapoznaj się z naszym przewodnikiem rozwiązywania problemów z logowaniem do Gmaila, aby rozwiązać problemy.

Pamiętaj, że pierwszy powyższy link do Gmaila prowadzi bezpośrednio do ustawień przekazywania i POP / IMAP konta Gmail. Tutaj musisz znaleźć menu przekazywania i włączyć przekazywanie wszystkich wiadomości Gmaila na adres e-mail outlook.com (jest to adres e-mail używany do logowania się do outlook.com).

e-mail do Gmaila

Podczas konfigurowania przekazywania otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem na adres e-mail programu Outlook. Ten e-mail zawiera link potwierdzający, który należy kliknąć, aby potwierdzić przekazanie. Wróć do Gmaila po potwierdzeniu i włącz przekazywanie w tym samym menu ustawień w witrynie. Możesz zachować kopię wiadomości e-mail w skrzynce odbiorczej Gmaila, zarchiwizować wiadomość, oznaczyć ją lub usunąć.

Wysyłaj wiadomości e-mail z Gmaila z Outlooka

Jeśli nie chcesz wysyłać wiadomości e-mail za pomocą konta Gmail z programu Outlook, pomiń ten krok. W przeciwnym razie kliknij ikonę ustawień obok swojego imienia i nazwiska w witrynie programu Outlook i wybierz więcej ustawień poczty z dostępnych tam opcji. Znajdź wysyłanie / odbieranie wiadomości e-mail z innych kont w ramach zarządzania swoim kontem tutaj i kliknij Dodaj kolejne konto, z którego chcesz wysyłać na następnym ekranie.

zarządzanie kontem

Wpisz swój adres e-mail Gmail w polu Dodaj adres e-mail tutaj i kliknij Wyślij e-mail weryfikacyjny później. Jeśli masz już włączone przekazywanie, powinieneś zobaczyć wiadomość e-mail w skrzynce odbiorczej Outlook.com. Możesz również przejść do Gmaila, jeśli skonfigurowano przekazywanie tak, aby nie usuwać wiadomości e-mail, które są przekazywane.

Otwórz wiadomość e-mail i kliknij link weryfikacyjny, aby potwierdzić proces. Po zakończeniu możesz wybrać wysyłanie wiadomości e-mail z adresu Gmail z interfejsu programu Outlook.

Dodawanie kontaktów Gmaila do programu Outlook

Aby zaimportować wszystkie kontakty z Gmaila do Outlooka, najedź kursorem myszy na logo programu Outlook w witrynie i kliknij strzałkę w dół obok niego. Wybierz ikonę osób, a następnie Kontakty Google z opcji importu.

Od tego momentu postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora. Pamiętaj, że w trakcie procesu musisz podać dane logowania do konta Google.

Kliknij „Połącz”, a następnie wprowadź dane logowania do Gmaila. Zobaczysz ekran potwierdzenia, który pokazuje, że Gmail potwierdza, że ​​Microsoft prosi o połączenie z Twoimi kontaktami Gmaila. Kliknij „Zezwalaj na dostęp”. Pojawi się ekran z ostatecznym potwierdzeniem i możesz kliknąć „Gotowe”.

Microsoft zauważa, że ​​może upłynąć trochę czasu, zanim kontakty zaczną pojawiać się w książce adresowej programu Outlook.

Zaimportuj stare wiadomości e-mail z Gmaila do programu Outlook

Możesz zaimportować wszystkie swoje stare wiadomości e-mail z Gmaila za pomocą usługi TrueSwitch firmy Microsoft. Wystarczy odwiedzić stronę internetową i wykonać następujące czynności tutaj:

importuj wiadomości e-mail gmail

  • Wpisz swój adres Gmail i hasło w polu „Inny e-mail”
  • Wpisz swój adres e-mail Windows Live, Outlook lub Hotmail i hasło w polu „Hotmail e-mail”
  • Wybierz, co chcesz skopiować na konto Outlook (wiadomości e-mail, książka adresowa, kalendarz)
  • Możesz także powiedzieć kontaktom o swoim przełączniku, z opcjami personalizacji wiadomości i wybrać kontakty, które chcesz powiadomić.
  • Na koniec możesz skonfigurować usługę do przesyłania wiadomości e-mail Gmaila przez 90 dni do programu Outlook.

Jak zapewne zauważyłeś, tutaj jest trochę redundancji. Jeśli kontakty zostały już zaimportowane, nie trzeba włączać tej opcji. To samo dotyczy przekazywania, które skonfigurowałeś w kroku 1.

Słowa końcowe

Jeśli wolisz korzystać z internetowego klienta poczty e-mail, wybierz osobisty gust. Obie usługi oferują środki do kontrolowania adresu e-mail drugiej usługi. Skoro już jesteśmy przy tym: czy wolisz konkretny interfejs WWW?

Link do głównej publikacji