Jak przenieść starsze rozszerzenia Firefoksa do innej przeglądarki

Mozilla Firefox 57 zostanie wydana dzisiaj; już wczoraj sprawdziliśmy nową wersję przeglądarki internetowej. Nowa wersja ma światło i cień; lekki, ponieważ jest szybszy i bardziej responsywny na całym forum, i cień, ponieważ upuścił stary system dodatków, który Mozilla nazywa teraz starszymi rozszerzeniami.

Wszystkie klasyczne dodatki do Firefoksa, które nie są rozszerzeniami internetowymi w momencie aktualizacji do Firefox 57, są automatycznie wyłączane i przenoszone do „nowych” starszych wersji rozszerzeń na temat: addons.

starsze rozszerzenia

Chociaż istnieje szansa, że ​​niektóre zostaną zaktualizowane, aby były zgodne z nowym systemem rozszerzeń Firefoksa, niektóre nie.

To źle, jeśli polegasz na tych rozszerzeniach i nie możesz lub nie możesz bez nich korzystać z przeglądarki. Opublikowaliśmy przewodnik na temat uruchamiania starszych rozszerzeń, gdy Firefox 57 będzie już dostępny.

Jeśli chodzi o obsługę starszych rozszerzeń, oto krótka tabela, która przedstawia sytuację:

 • Firefox 57 lub nowszy — Nie obsługuje starszych rozszerzeń. Nightly obsługuje na razie przełącznik, ale wiele rozszerzeń nie działa, jeśli go włączysz.
 • Firefox ESR 52. *  — Rozszerzona wersja wsparcia obsługuje starsze rozszerzenia. Będzie to robić do połowy 2018 r., Kiedy wersja Firefoksa zostanie zaktualizowana do wersji 59.
 • Przeglądarki innych firm kompatybilne z Firefoksem — Pale Moon, Waterfox i SeaMonkey mogą obsługiwać starsze rozszerzenia. W rzeczywistości niektóre mogą uruchamiać tylko starsze rozszerzenia, a nie rozszerzenia WebExt.

Twoje opcje

Dwie główne opcje to instalacja Firefoksa ESR i używanie go na razie lub użycie przeglądarki Firefox innej firmy.

Możesz uruchomić Firefox i przeglądarkę wymienioną powyżej jako opcję obok siebie. Chociaż na dłuższą metę może to nie być możliwe, może pomóc niektórym użytkownikom.

Firefox ESR

Zacznij od pobrania kopii Firefox ESR z oficjalnej strony internetowej. Pamiętaj, że nie powinieneś po prostu uruchamiać przeglądarki w systemie, ponieważ domyślnie wybiera domyślny profil Firefox.

Nie chcesz, aby Firefox ESR używał tego samego profilu, co inne wersje Firefoksa. Oznacza to, że musisz utworzyć nowy profil dla przeglądarki i używać go wyłącznie do niego.

Wskazówka: Sprawdź nasze omówienie parametrów wiersza polecenia Firefox, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Oto jak to się robi:

 1. Wybierz „niestandardowy” podczas instalacji i upewnij się, że wybierasz niestandardowy katalog dla plików ESR.
 2. Odznacz opcję „uruchom Firefox teraz” na ostatnim ekranie instalacji i wybierz Zakończ.
 3. Następnie przejdź do katalogu instalacyjnego i znajdź w nim plik firefox.exe.
 4. Musisz teraz utworzyć skrót, który wskazuje plik.
 5. W systemie Windows kliknij prawym przyciskiem myszy plik firefox.exe i wybierz polecenie „Utwórz skrót” z menu kontekstowego.
 6. System Windows może nie być w stanie utworzyć skrótu w folderze. W takim przypadku sugeruje utworzenie go na pulpicie. Zaakceptuj to.
 7. Kliknij prawym przyciskiem myszy utworzony skrót i ponownie wybierz właściwości z menu.
 8. Znajdź pole „target” i dołącz do niego opcję -no-remote -p. Upewnij się, że między ścieżką a nowymi parametrami jest odstęp, np. „C: \ Program Files \ Mozilla Firefox ESR \ firefox.exe” -no-remote -p
 9. Zamknij okno i uruchom skrót.

Firefox uruchomi menedżera profili. Wybierz „utwórz profil” i postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora tworzenia profilu. Sugeruję wybranie opisowej nazwy, np. Firefox ESR, aby odróżnić go od innych profili Firefox.

profil firefox ESR

Po utworzeniu profilu uruchom Firefox ESR, używając go. Zamknij ponownie przeglądarkę. Po utworzeniu profilu możesz ułatwić sobie życie:

 1. Ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy skrót Firefox i wybierz właściwości.
 2. Dołącz „nazwa profilu” do polecenia. Spowoduje to automatyczne załadowanie nowego profilu przy uruchomieniu, dzięki czemu menedżer profili nie będzie już wyświetlany. Przykład: „C: \ Program Files \ Mozilla Firefox ESR \ firefox.exe” -no-remote -p „FirefoxESR”

Przenoszenie starszych rozszerzeń

Istnieją dwie opcje instalacji starszych rozszerzeń w nowej instalacji Firefox ESR. Możesz to zrobić ręcznie lub użyć do tego Firefox Sync.

Firefox Sync

synchronizacja firefox

Jeśli nie korzystasz jeszcze z Firefox Sync, może to być najlepsza opcja. Ponieważ możesz także synchronizować preferencje, zakładki i hasła, najlepiej jest przenieść je również do nowej instalacji.

 1. W przeglądarce Firefox ESR załaduj about: preferences # sync i utwórz nowe konto Sync (lub zaloguj się do istniejącego).
 2. Wybierz, co chcesz później zsynchronizować, np. tylko rozszerzenia lub inne dane.
 3. Rozpocznij inną instalację Firefoksa i tam też skonfiguruj Synchronizuj. Możesz uruchomić je obok siebie na tym samym urządzeniu dzięki parametrowi „no-remote”.

Wersja Firefox ESR otrzyma następnie dowolne kompatybilne rozszerzenie przeglądarki. Obejmuje to starsze rozszerzenia. Pamiętaj, że może nie akceptować rozszerzeń hybrydowych, takich jak NoScript.

Może być konieczne ręczne zainstalowanie starszych wersji tych rozszerzeń, ponieważ nie można ich wtedy zainstalować w przeglądarce Firefox ESR.

podręcznik

rozszerzenia firefox

Masz dwie opcje: zainstaluj rozszerzenia z folderu profilu przeglądarki Firefox podczas zwykłej instalacji Firefoksa lub pobierz i zainstaluj je z Mozilla AMO.

Uwaga: Obie metody nie instalują żadnych dokonanych dostosowań.

 1. W zwykłej wersji Firefoksa wpisz about: support i kliknij przycisk otwierania folderu po otwarciu strony. Spowoduje to otwarcie profilu Firefox używanego w domyślnej przeglądarce plików w systemie operacyjnym.
 2. Otwórz folder rozszerzeń. Firefox wyświetla w nim wszystkie zainstalowane rozszerzenia.
 3. Otwórz Firefox ESR i załaduj about: addons.
 4. Wybierz ikonę koła zębatego, a następnie „zainstaluj dodatek z pliku”.
 5. Otwórz lokalizację profilu zwykłej wersji Firefoksa i wybierz tam jeden z plików rozszerzeń.
 6. Jeśli masz trudności z identyfikacją rozszerzeń, zapoznaj się z sekcją rozszerzeń na temat: wsparcie i porównaj tam identyfikatory z nazwami plików.

Możesz alternatywnie przejść do Mozilla AMO i stamtąd pobierać rozszerzenia.

Przeglądarki innych producentów zgodne z Firefoksem

Zamiast tego możesz użyć Pale Moon lub Waterfox, jeśli nie chcesz używać Firefox ESR. Jednym z powodów, dla których nie chce się używać Firefox ESR, jest to, że jest to tylko rozwiązanie tymczasowe.

Nie trzeba tworzyć osobnego profilu dla tych, ponieważ używają oni własnego folderu profilu.

Nie ma jednak bezpośredniej opcji importowania rozszerzeń do żadnej przeglądarki. To pozostawia Ci opcje ręczne opisane powyżej.

Podsumowanie
Jak przenieść starsze rozszerzenia Firefoksa do innej przeglądarki
Nazwa artykułu
Jak przenieść starsze rozszerzenia Firefoksa do innej przeglądarki
Opis
Dowiedz się, jak przenieść starsze rozszerzenia Firefoksa do innej przeglądarki, aby nadal używać ich w tej przeglądarce obok zwykłej wersji Firefox.

Link do głównej publikacji