Jak przenieść licencję Windows 10 na inny komputer

Jeśli masz komputer z systemem Windows 10 z ważnym kluczem licencyjnym, ale chcesz zainstalować tę samą licencję na innym komputerze z systemem Windows 10, możesz to zrobić za pomocą tego samouczka. Jest to możliwe przenieś licencję Windows 10 na inny komputer. Należy jednak pamiętać o kilku rzeczach, a są to:

  1. Jeśli kupiłeś klucz licencyjny lub klucz produktu systemu Windows 10, możesz przenieść go na inny komputer. Twój Windows 10 powinien być kopią detaliczną. Miejsce sprzedaży detalicznej jest powiązane z osobą.
  2. Jeśli kupiłeś laptopa lub komputer stacjonarny, a system operacyjny Windows 10 był fabrycznie zainstalowany OEM, nie możesz przenieść tej licencji na inny komputer z systemem Windows 10. Lokalizacja OEM jest powiązana ze sprzętem.

Wiedząc o tym, jeśli chcesz przenieść licencję systemu Windows 10 na inny komputer z systemem Windows 10, wykonaj następujące kroki.

Przenieś licencję Windows 10 na inny komputer

Podstawową rzeczą, którą musisz zrobić, to odinstalować bieżącą licencję z istniejącego komputera, a dopiero potem zainstalować ją na innym. Oto, jak sobie z tym poradzisz za pomocą wiersza polecenia.

Z menu WinX otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora i wykonaj to polecenie, aby odinstalować klucz produktu Windows–

slmgr.vbs / upk

Przenieś licencję Windows 10 na inny komputer

Możesz zobaczyć okno Hosta skryptów systemu Windows z komunikatem o nazwie Odinstalowano klucz produktu pomyślnie.

Teraz zainstaluj system Windows 10 na innym komputerze i upewnij się, że wybrałeś Nie mam klucza produktu gdy poprosił o podanie prawidłowego klucza produktu.

Krótko mówiąc, zainstaluj system Windows 10 bez wprowadzania klucza produktu.

Po instalacji otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora i wprowadź to polecenie, aby zainstalować klucz produktu —

slmgr.vbs / ipk 

Nie zapomnij zastąpić oryginalnym kluczem produktu. Powinien bez problemu zainstalować klucz licencyjny.

Możesz także aktywować nowy komputer z systemem Windows 10 po zadzwonieniu lub uruchomieniu działu obsługi klienta. W takim przypadku musisz podać identyfikator instalacji po wybraniu regionu.

Powiązane teksty:

  1. Jak zmienia się stan licencji systemu Windows 10 wraz ze zmianami w konfiguracji sprzętowej
  2. Aktywuj bezpłatną licencję Windows 10 po zmianie sprzętu komputerowego.
Link do głównej publikacji