Jak otwierać porty zapory w systemie Windows 10 [Instrukcja krok po kroku]

Jeśli szukasz prostego rozwiązania do otwierania portów zapory w systemie Windows 10, w tym artykule znajdziesz wszystkie niezbędne szczegóły.

Otwarcie portów zapory pozwala aplikacjom i programom komunikować się z siecią. Jeśli więc niektóre aplikacje i programy nie zostaną uruchomione, otwarcie portów zapory ogniowej jest jednym z pierwszych dostępnych rozwiązań problemów.

Jak mogę otworzyć port w mojej zaporze ogniowej?

Użytkownicy mogą ręcznie zezwolić programowi na dostęp do Internetu, otwierając port zapory. Wszystko, co musisz wiedzieć, to jakiego portu używa i protokołu, aby wykonać tę funkcję.

  1. Wybierz Panel sterowania> System i zabezpieczenia> Zapora systemu Windows.zapora systemu Windows
  2. Przejdź do ustawień zaawansowanychzapora systemu Windows zaawansowane ustawienia
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy Reguły ruchu przychodzącego> wybierz Nowa reguła.reguły ruchu przychodzącego zapory systemu Windows
  4. Dodaj port, który chcesz otworzyć> kliknij Dalej.reguły portu zapory ogniowej
  5. Dodaj protokół TCP lub UDP i numer portu do następnego okna> kliknij Dalej.reguły portu protokołu
  6. Wybierz Zezwól na połączenie > kliknij Dalej.port zapory systemu Windows zezwala na połączenie
  7. Wybierz typ sieci> kliknij Dalej.profil reguły portu zapory systemu Windows
  8. Nazwij regułę> kliknij Zakończ.nazwa reguły zapory systemu Windows

Są to wszystkie niezbędne kroki do otwarcia portu w systemie Windows 10. Pamiętaj, że możesz również użyć tej metody do blokowania programów lub portów.

Dlaczego powinienem używać zapory ogniowej na komputerze?

Zapory ogniowe mają na celu ochronę twojej sieci przed różnymi zagrożeniami pochodzącymi z zewnątrz i próbami dostania się lub zagrożeniami pochodzącymi z wewnątrz próbującymi wydostać się. Zagrożenie to polega na blokowaniu portów z obsługą sieci.

Za każdym razem, gdy program próbuje komunikować się przez ten port, zapora sprawdza reguły bazy danych, aby sprawdzić, czy jest dozwolone. Jeśli nie wie, zapyta użytkownika i dlatego czasami pojawia się monit z pytaniem, czy określony program ma dostęp do Internetu.

Zapora ogniowa jest istotnym zagadnieniem związanym z komputerami i każdy komputer musi mieć zainstalowany jeden. To jest powód, dla którego Windows ma zaporę sieciową w pakiecie i aktywną w standardzie.

Zapora systemu Windows musi od czasu do czasu zostać poproszona o zezwolenie programowi na komunikację z siecią i właśnie w tym momencie otwierają się porty.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji