Sposoby otwierania wiersza polecenia w folderze w systemie Windows 10/8/7

Wiersz poleceń to funkcja systemu Windows w systemie Windows, która umożliwia wykonywanie MS-DOS i innych poleceń komputera oraz wykonywanie zadań na komputerze bez korzystania z interfejsu graficznego systemu Windows. Istnieją różne sposoby uruchamiania okien wiersza polecenia.

Otwórz okno wiersza polecenia w dowolnym folderze

W tym poście zobaczymy dwa bardzo proste sposoby otwierania okna wiersza polecenia w dowolnym folderze lub na pulpicie, bez konieczności poruszania się po menu. Pierwszy polega na użyciu menu kontekstowego.

Przytrzymaj klawisz Shift i użyj menu kontekstowego

Aby otworzyć okno wiersza polecenia w dowolnym folderze, wystarczy przytrzymać klawisz Klawisz Shift i kliknij prawym przyciskiem na pulpicie. W menu kontekstowym zobaczysz opcję Otwórz okno poleceń tutaj. Kliknięcie go otworzy okno CMD.

shitft-cmd-1

To samo możesz zrobić w dowolnym folderze. Monit pobiera ścieżkę do folderu, z którego jest otwarty.

Windows 10 v1709 zastąpił tutaj okno polecenia Otwórz na oknie Otwórz PowerShell. Ale z poprawką rejestru możesz przywrócić Otwórz okno polecenia tutaj w menu kontekstowym folderu Windows 10. Ponownie zmieniło się to w Windows 10 v1803 i nowszych.

Wpisz CMD w pasek adresu

Jest jeszcze jedna sztuczka, aby zrobić to samo. przejdź do folderu, a następnie po prostu wpisz CMD w pasku adresu i naciśnij Enter, aby otworzyć okno wiersza polecenia.

cmd-in-folder

Zobaczysz CMD podążającą ścieżką tego folderu.

Mówiąc o wierszu polecenia, istnieje kilka sztuczek wiersza polecenia, których możesz nie znać, w tym sposób otwierania wiersza polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień za pomocą CMD. Sprawdź je!

Link do głównej publikacji