Jak przejść z Windows 10 na Windows 8.1

Jeśli chcesz uaktualnić swój obecny system z Windows 8 lub 8.1 do nowej wersji podglądu technicznego Windows 10 i wypróbować nowe funkcje, musisz coś ważnego zrobić przed aktualizacją systemu. Musisz utworzyć obraz odzyskiwania obecnego systemu na wypadek, gdybyś chciał go obniżyć z systemu Windows 10.
wind8apps Windows 10

Jak wrócić do systemu Windows 8.1 z systemu Windows 10?

Wykonaj obraz odzyskiwania obecnego systemu, wykonując następujące kroki:

  • Idź do wyszukiwania
  • Wpisz dysk odzyskiwania w polu wyszukiwania, a następnie kliknij Utwórz dysk odzyskiwania. (Do utworzenia dysku odzyskiwania wymagane jest zezwolenie administratora)
  • Po otwarciu narzędzia dysku odzyskiwania upewnij się, że pole wyboru Kopiuj partycję odzyskiwania z komputera na dysk odzyskiwania jest zaznaczone, a następnie kliknij przycisk Dalej.
  • Włóż dysk flash USB do komputera, który jest co najmniej tak duży, jak rozmiar wskazany na ekranie.
  • Wybierz dysk USB, którego chcesz użyć jako dysku odzyskiwania, a następnie przejdź do Dalej.
  • Kliknij Utwórz.

Obraz odzyskiwania i wszystkie niezbędne narzędzia do odzyskiwania nie zostaną zapisane na dysku USB. Po zakończeniu procesu wykonaj następujące czynności:

  • Jeśli chcesz zachować partycję odzyskiwania na komputerze, kliknij przycisk Zakończ.
  • Jeśli chcesz usunąć partycję odzyskiwania z komputera, aby zwolnić miejsce na dysku, przejdź do Usuń partycję odzyskiwania. Następnie wybierz Usuń. Po zakończeniu usuwania kliknij przycisk Zakończ.
  • Wyjmij dysk flash USB.

Inne wskazówki dotyczące obniżania wersji systemu Windows, które należy wziąć pod uwagę

Nawet jeśli wykonałeś wszystkie powyższe kroki, możesz potrzebować bardziej szczegółowego przewodnika na temat bardziej technicznych kroków. Mamy ten przewodnik i możesz znaleźć wszystkie szczegóły w naszym szczegółowym przewodniku na temat przejścia z Windows 10 na Windows 8.1, 7. Możesz również postępować zgodnie z naszym poradnikiem na temat przejścia na Windows 10 Pro na Windows 10 S. Nawet jeśli artykuł jest przeznaczony dla użytkowników Surface, możesz spróbować zastosować to na swoim komputerze.

Użytkownicy mobilni mogą być również zaniepokojeni obniżeniem wersji systemu Windows. Powodem jest to, że system Windows 10 Mobile był dostępny dla ograniczonej liczby modeli urządzeń podczas jego uruchamiania. Dlatego wielu użytkowników chciało przywrócić system z powrotem do wersji 8.1. Jeśli jesteś jednym z tych użytkowników, spróbuj wykonać czynności opisane w naszym przewodniku i zmień system Windows Phone z Windows 10 na Windows 8.1

Teraz utworzyłeś obraz odzyskiwania obecnego systemu Windows 8 / 8.1 i możesz go uaktualnić do wersji Windows 10 Technical Preview. A jeśli masz później powód do obniżenia poziomu systemu, wszystko, co musisz zrobić, to zastosować instalację tego obrazu odzyskiwania, a stary system wróci.

Link do głównej publikacji