Czy mogę korzystać z Power Bi za darmo? Odpowiadamy!

Microsoft Power Bi to zbiór usług programowych, aplikacji i konektorów, które działają razem, aby przekształcić niepowiązane źródła danych w spójne, wciągające wizualnie i interaktywne informacje. Jeśli dopiero zaczynasz pracę z Power Bi i zadajesz sobie pytanie „Czy mogę korzystać z Power Bi za darmo?”, Ten artykuł pomoże ci szczegółowo zrozumieć ten temat.

W przeszłości omawialiśmy Power Bi, jednak ten post skupi się na jego planie cenowym, planie wolnym i jego ograniczeniach.

Czy jest darmowa wersja Power BI?

Czy mogę korzystać z Power Bi za darmo

Tak, Power Bi oferuje bezpłatną wersję usługi o nazwie Power Bi desktop. Power Bi Desktop to instalowalna wersja oprogramowania, która wymaga instalacji w systemie.

Z bezpłatnej oferty może korzystać każdy użytkownik z dostępem do czyszczenia i przygotowywania danych, możliwością publikowania w usługach Power Bi oraz niestandardową wizualizacją danych.

Możesz pobrać Power Bi Dekstop z oficjalnej strony internetowej. Upewnij się, że pobierasz poprawną wersję pulpitu Power Bi w zależności od preferencji językowych.

Power Bi Desktop Darmowe ograniczenia

Czy mogę korzystać z Power Bi za darmo

Mimo że bezpłatna licencja Power Bi ma kilka ograniczeń. Na początek porozmawiajmy o usłudze Power Bi. Podczas gdy Power Bi Desktop pozwala tworzyć modele danych i budować raporty, aby udostępnić raport innym lub wyeksportować go do programu PowerPoint, potrzebujesz konta Power BI w chmurze. Możesz uzyskać licencję Power Bi za darmo, która znowu ma ograniczenia.

Licencja Free Power Bi pozwala ci zarejestrować się dla jednego użytkownika na konto. Zapewnia również 10 GB bezpłatnego miejsca w chmurze, które można wykorzystać do hostowania raportów Power Bi. Każdy raport Power Bi nie może przekroczyć limitu 1 GB i może być odświeżany tylko 8 razy dziennie z odstępem minimum 30 minut między każdym odświeżeniem.

Inne ograniczenia bezpłatnej licencji Power Bi wymieniono poniżej:

  1. Użytkownik nie może udostępniać raportu ani pulpitu nawigacyjnego innym użytkownikom.
  2. Użytkownik nie może wyświetlić raportu ani pulpitu nawigacyjnego udostępnionego przez innych użytkowników Pro.
  3. Chociaż możesz udostępniać raporty w Internecie za pomocą aplikacji app.powerbi.com, wszystkie dane są publicznie dostępne. Co sprawia, że ​​dzielenie się informacjami wrażliwymi i poufnymi jest zabronione.
  4. Bezpłatna licencja Power Bi nie pozwala na integrację z aplikacjami Office 365, takimi jak PowerPoint, do eksportowania danych.

Power Bi Pro i Premium

Czy mogę korzystać z Power Bi za darmo

Jeśli chcesz usunąć ograniczenia bezpłatnej licencji Power Bi, możesz wybrać jeden z dwóch planów premium oferowanych przez Microsoft.

Podczas gdy licencja Pro kosztuje 9,99 USD na użytkownika miesięcznie, plan Premium nie zawiera ograniczeń użytkowników. Organizacja może udostępniać to wszystkim swoim pracownikom w zależności od wielkości.

Użytkownicy wersji Pro mają podobne korzyści jak użytkownicy bezpłatni z 10 GB przestrzeni dyskowej i 1 GB na ograniczenie raportu. Dodatkowe funkcje obejmują możliwość udostępniania raportów danych i pulpitu nawigacyjnego innym profesjonalnym użytkownikom.

Aby odpowiedzieć na twoje pytanie (Czy mogę korzystać z Power Bi za darmo?), Możesz użyć go za darmo, ale z pewnymi ograniczeniami. Daj nam znać, której wersji Power Bi używasz w komentarzach poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji