Jak pozbyć się wirusa błędu com.android.snap?

Po zainstalowaniu aktualizacji wielu użytkowników Androida ma regularne powiadomienia o błędach com.android.snap. Pojawia się na czarnym ekranie, a po zamknięciu ponownie pojawia się powiadomienie o błędzie. Najprawdopodobniej jest to spowodowane uruchomieniem aplikacji korzystających ze zdjęć i obrazów (Photo Editor, Square InstaPic, Snapchat, Snap Camera itp.), Ponieważ składnik com.android.snap jest biblioteką systemową odpowiedzialną za edycję zdjęć. Ten błąd często występuje na Bluboo Picasso, Doogee i innych tanich smartfonach z powodu niskiego poziomu bezpieczeństwa systemu operacyjnego.

Po pojawieniu się powiadomień zaczęło pojawiać się wielu użytkowników mających różne problemy — smartfon może bez problemu uruchomić się ponownie i spowodować inne rzeczy bez Twojej zgody. W niektórych przypadkach występuje błąd podczas korzystania z komunikatora z funkcjami edycji obrazu (takimi jak Viber, Snapchat itp.).

Ale gdy zauważysz powiadomienia o błędach com.android.snap, za jakiś czas zaczniesz wyświetlać banery reklamowe. Teraz nie ma wątpliwości — ten trojan jest wyłącznie mobilny.

Ważne jest, aby wiedzieć, że twardy reset nie pozbędzie się wirusa com.android.snap. Ale w tym artykule pokażemy, jak się go pozbyć.

1. Przestań denerwować powiadomienia com.android.snap

Najpierw musimy przestać denerwować powiadomienia o złośliwym oprogramowaniu. Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej:

  1. Iść do Ustawienia -> Aplikacje -> Wszystko.
  2. Znajdź com.android.snap i dotknij go.
  3. Wyczyść dane i pamięć podręczną, zatrzymaj aplikację ręcznie i wyłącz powiadomienia.

Te kroki pomogą Ci zatrzymać te irytujące powiadomienia o wirusach i banery reklamowe. Teraz wiemy na pewno, że problem com.android.snap powoduje.

2. Napraw błąd com.android.snap na Androidzie

Rozwiązanie 1: Odinstaluj ostatnio pobrane aplikacje, które są prawdopodobnie zainfekowane

Ważny! Przed rozpoczęciem powinieneś mieć dostęp root do swojego urządzenia z Androidem.

Najpierw musimy znaleźć wszystkie zainfekowane aplikacje i odinstalować je:

  1. Za pomocą menedżera plików przejdź do systemu \ app
  2. Tutaj zmień ustawienie widoku na szczegółowe, pokaże ci kilka szczegółowych informacji o każdej aplikacji. Znajdź daty modyfikacji aplikacji. Oryginalne aplikacje systemowe będą znacznie starsze niż inne aplikacje (ponieważ zostały zainstalowane w telefonie z systemem operacyjnym). Musisz wybrać wszystkie aplikacje z najnowszą datą modyfikacji, z wyjątkiem starych aplikacji systemowych.
  3. Odinstaluj wszystkie nowe aplikacje niesystemowe (jeśli ostatnio zmodyfikowałeś zaufane aplikacje systemowe, oprócz nich).
  4. Uruchom ponownie urządzenie.

Rozwiązanie 2: Usuń wirusa com.android.snap przy użyciu programu antywirusowego innej firmy

Błąd wirusa można naprawić za pomocą mobilnego antywirusa AVG. Niektórzy użytkownicy zgłosili, że z powodzeniem usunęli wirusa com.android.snap (AVG wykrywa je jako złośliwe oprogramowanie i daje możliwość jego wyłączenia).

Link do głównej publikacji