Czy Galaxy Note 5 nadal jest wart w 2020 roku?

Podczas gdy niektórzy lojalni Samsung Note z niecierpliwością czekają na Galaxy Note 10 Plus, niektórzy nadal kochają starszą wersję, Samsung Galaxy Note 5.

Pytanie brzmi więc, czy Galaxy Note 5 wciąż ma tyle, ile trzeba, aby dołączyć do telefonów, aby kupić w 2020 roku? Nawiasem mówiąc, Note 5 został oficjalnie wydany w sierpniu 2015 roku. Prawie 4 lata później ten phablet jest nadal wart posiadania w 2020 roku. Ale co sprawia, że ​​jest to przyzwoite urządzenie, nawet po wydaniu kilku modeli po nim? Przekonajmy się.

Aparat

Przyznajmy to; jedną z niezbędnych funkcji w dzisiejszych telefonach jest dobry aparat. Każdy chce uchwycić każdą chwilę, która będzie wspomnieniem w przyszłości. Dlatego kupujący rozważają jakość aparatu, zanim będą mogli kupić telefon.

Aparat Galaxy Note 5 jest dość celnym strzelcem, a w momencie premiery był drugim najlepszym telefonem z aparatem, po iPhone’ie 6S +. Ta mała bestia może się pochwalić 16-megapikselowym aparatem podstawowym, który jest w stanie nagrywać filmy w rozdzielczości 2190p przy 30 klatkach na sekundę i 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Co więcej, może zarządzać nagrywaniem podwójnego wideo.

Mimo że aparat do selfie ma tylko 5 MP, telefon nadal okazuje się wystarczająco niezawodny. Ponadto ten telefon może nadal przyjmować telefony, które mogą być mylone z iPhonem 7/8, a nawet Pixel 2. Tylko wtedy, gdy jesteś zbyt chętny do porównywania pikseli, zauważysz różnicę. Tak czy inaczej, to dziecko nadal może robić niesamowite zdjęcia.

Szybkość / wydajność

Bez wątpienia Galaxy Note 5 nadal nadąża za obecnymi flagowcami. Po pierwsze, telefon działa na systemie Android 5.1.1 (Lollipop), który można uaktualnić do wersji 7.0 (Nougat). Ponadto jest wyposażony w 4 GB pamięci RAM i pamięć wewnętrzną 128 GB. Pamiętaj, że niektóre wersje są wyposażone w pamięć wewnętrzną 32 GB i 64 GB. Niestety nie ma gniazda karty pamięci, więc byłoby to dla ciebie problemem, jeśli chcesz pobierać dużo treści.

Działa na chipsecie Exynos 7420 Octa (14 nm) i ośmiordzeniowym (4 × 2,1 GHz Cortex-A57) Procesor Cortex-A53 4 × 1,5 GHz.

Te specyfikacje zapewniają płynne działanie urządzenia, które jest wystarczająco dobre, aby służyć Ci na co dzień. Z tym telefonem rzadko występują opóźnienia w pracy. Jednak może to nie być dobry telefon, jeśli zbyt często używasz wymagających aplikacji.

Innymi słowy, ten telefon może Ci się nie spodobać, jeśli grasz za dużo lub używasz innych ciężkich aplikacji. Może jednak od czasu do czasu obsługiwać niektóre aplikacje do edycji wideo i wielozadaniowość.

Ale jeśli chcesz telefon, który jest mistrzem wielozadaniowości z wymagającymi aplikacjami bez niepotrzebnych opóźnień, możesz rozważyć LG V20. Możesz sprawdzić szczegółowe porównanie LG V20 vs Note 5, aby zobaczyć różnice.

Ekran

Dawno minęły czasy, kiedy wszyscy, choć duży telefon był przestarzały. Od momentu wprowadzenia tabletów na rynek wszyscy chcą teraz telefonu z dużym ekranem. Im większy ekran, tym lepsze wrażenia.

Uwaga 5 jest wyposażona w super czysty ekran o przekątnej 5,7 cala. Może nie jest tak duży, jak inne znane telefony na rynku, ale z pewnością zapewnia wyraźny wyświetlacz. Tak, nie ma jasności Note 8 i 9, ale nie będziesz miał problemu z wyświetlaniem ekranu w jasnym świetle dziennym.

Ponadto telefon korzysta z pojemnościowego wyświetlacza Super AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli. Nawiasem mówiąc, jeśli chcesz teraz dostać notatkę 5, uważaj na odnowione modele. Jeśli szukasz odnowionego urządzenia, upewnij się, że wybrałeś taki, który wykorzystuje wyświetlacz LCD OEM, a nie jakiś ogólny.

Jeśli zdarzy się, że wybierzesz telefon z plamami, zadrapaniami lub chipami na ekranie, może to zepsuć cały wyświetlacz.

Funkcjonalność związana z bezpieczeństwem

Jedną z najważniejszych funkcji bezpieczeństwa, które są powszechne w najnowszych telefonach, jest czytnik linii papilarnych. Uwaga 5 była jednym z telefonów, które miały skaner linii papilarnych, i szczerze mówiąc, czujnik jest szybki i znajduje się w idealnej lokalizacji. Czujnik odcisków palców jest zamontowany z przodu na przycisku home.

Ponadto telefon ma funkcję Samsung Pay, która jest łatwym sposobem płacenia za produkty i usługi przez Internet, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo. Jeśli więc porównujesz Note 5 z telefonem innym niż Samsung, Note 5 zdecydowanie zajmuje wiodącą pozycję pod względem transakcji internetowych i bezpieczeństwa.

Zasadniczo Samsung Pay jest jedyną usługą płatności mobilnych, która umożliwia Magnetic Secure Transmission (MST) dokonywanie płatności mobilnych opartych na technologii NFC. Innymi słowy, możesz używać swojego telefonu do dokonywania płatności, które nie akceptują ApplePay ani AndroidPay. Aby to zrobić, wystarczy podnieść telefon do suwaka magnetycznego, a suwak będzie odczytywał telefon tak, jakby czytał kartę kredytową / debetową.

Byłoby to bardzo pomocne, jeśli zapomniałeś karty w domu lub w samochodzie.

Bateria

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie telefonu, jest pojemność baterii. Jak długo może działać, zanim podłączysz ładowarkę? Uwaga 5 działa na baterii 3000 mAh z szybkim ładowaniem 15 W. Zasadniczo telefon może naładować się w pełni w około półtorej godziny. Cóż, jest to jeden obszar, w którym telefon ma kciuki w dół. Akumulator nie jest tak niezawodny. Nie będzie w stanie przetrwać 12 godzin ciągłego działania, jeśli będziesz używać zbyt często. Ponadto aktualizacje oprogramowania powodują niestabilny czas gotowości.

Ale najlepsze jest to, że ma przyzwoitą cenę. Ten telefon jest dostępny od 150 do 250 USD w zależności od jego stanu.

Czy lubisz Samsung Galaxy Note 5, czy wolisz bardziej zaawansowaną serię Note? W porównaniu z zaawansowaną serią Note Note 5 może nie być takim rywalem. Ale w porównaniu do innych telefonów innych niż Samsung, pokonuje wiele modeli.

Jeśli zamierzasz korzystać z Note 5, oto kilka wskazówek i wskazówek, które pomogą Ci jak najlepiej wykorzystać telefon.

Link do głównej publikacji