Jak poprawnie odczytać oceny Sklepu Windows

Jeśli porównasz oceny i recenzje aplikacji Windows Store z listami sklepów w witrynie Microsoft Store, możesz zauważyć, że nie są one identyczne.

Użytkownicy systemu Windows 10 mają dwa główne sposoby wyszukiwania informacji o aplikacji. Mogą bezpośrednio otworzyć aplikację Windows Store w systemie Windows 10 lub zamiast tego otworzyć witrynę Microsoft, która oferuje również listę wszystkich elementów.

Chociaż nie można zainstalować aplikacji lub gry z witryny Microsoft Store, można je wyszukać bez konieczności korzystania z aplikacji Store.

Rozsądnym założeniem byłoby, że aplikacja i strona wyświetlają te same dane. Tak rzeczywiście jest, ale domyślne listy tego nie odzwierciedlają.

Weź dowolną popularną grę lub aplikację i porównaj dane aplikacji Windows Store z danymi wyświetlanymi na stronie Microsoft Store. Możesz zauważyć, że ocena nie jest identyczna, a liczba opinii i ocen użytkowników może się znacznie różnić.

Weźmy za przykład niedawno wydaną grę Asphalt Xtreme. Ogólna ocena jest identyczna, ale jeśli spojrzysz na całkowitą liczbę ocen, zauważysz, że aplikacja Store wymienia 1260, podczas gdy strona internetowa 1607.

Opinie użytkowników też nie są identyczne, ponieważ strona internetowa sklepu zawiera więcej recenzji niż aplikacja.

różnice w ocenie ocen sklepu Windows

Jeśli przyjrzysz się bliżej, zauważysz, że aplikacja Windows Store używa innych filtrów niż Microsoft Store. Microsoft Store wykorzystuje najszerszą gamę filtrów do wyświetlania ocen, recenzji i wyników aplikacji lub gry.

Oznacza to, że wyświetla skumulowane oceny i recenzje dla wszystkich wersji na wszystkich platformach.

Z drugiej strony aplikacja Windows Store wyświetla oceny tylko dla „bieżącej wersji” i „komputerów”.

Możesz przełączyć listę na wszystkie urządzenia i wszystkie wersje, aby uzyskać taką samą liczbę recenzji i komentarzy użytkowników, jak wersja Sklepu. Ocena jest również identyczna, jeśli to zrobisz.

Wskazane jest wyświetlanie tylko ocen PC, jeśli otworzysz Windows Store na PC, ponieważ oceny i recenzje urządzeń mobilnych mogą się nieznacznie lub nawet znacznie różnić.

Nadal może być mylące, jeśli przypadkowo natkniesz się na te różnice i jeśli nie zauważysz filtrów, które aplikacja i Sklep wyświetlają obok modułu oceny. (Ten artykuł został zainspirowany artykułem Deskmoddera)

Link do głównej publikacji