Jak podzielić wideo w VirtualDub

Po odkryciu sposobu łączenia filmów avi w VirtualDub natrafiłem na odwrotny problem. Miałem wideo, którego czas odtwarzania wynosił około 60 minut.

Konto YouTube, na które chciałem przesłać film, było ograniczone do przesłania maksymalnie 15 minut na film.

Musiałem znaleźć sposób na podzielenie filmu na wiele części, zanim będę mógł go przesłać na YouTube. Okazało się, że VirtualDub można również wykorzystać do tego celu prawie bez wysiłku.

VirtualDub to przenośne oprogramowanie, co oznacza, że ​​można go uruchomić z dowolnego miejsca bez instalacji. Zacznij od załadowania filmu do oprogramowania. Odbywa się to poprzez Plik> Otwórz plik wideo. Sugeruję sprawdzenie zarówno menu Wideo, jak i Audio, aby upewnić się, że włączona jest funkcja bezpośredniego kopiowania strumieniowego. Przyspiesza to znacznie podział.

dzielone filmy virtualdub

Wybierz początkową klatkę pierwszej części filmu. Odbywa się to poprzez kliknięcie paska ramki u dołu ekranu. Jeśli chcesz, aby zaczynał się od pierwszej klatki, nic nie rób i wybierz Edycja> Ustaw zaznaczenie Rozpocznij. Teraz przejdź do klatki końcowej dla pierwszej części filmu. Dla mojego celu wybrałem, aby było około 14:30 minuty. Ustaw końcową klatkę w Edycja> Ustaw zaznaczenie na koniec. Wszystkie wybrane ramki powinny być teraz podświetlone na pasku ramek.

Aby zapisać część filmu, wybierz Plik> Zapisz Avi jako z menu. Zapisuje to tylko dokonany wybór. Upewnij się, że wybierasz inną nazwę pliku. Po zapisaniu części wybierz ponownie Edycja> Ustaw zaznaczenie Rozpocznij ponownie i przesuń pozycję na koniec tej części filmu. Powtarzaj ten proces, aż film zostanie podzielony na segmenty i zapisane.

Niektórzy użytkownicy mogą chcieć zautomatyzować ten proces. Mogą to zrobić w menu Plik> Zapisz segmentowaną Avi. Tutaj mogą ograniczyć liczbę klatek wideo na segment i / lub limit rozmiaru segmentu pliku.

podziel zapisany segment wideo

Nie można segmentować według czasu odtwarzania bezpośrednio, ale można do tego użyć opcji ograniczenia ramek. Może być jednak konieczne powiązanie określonych częstotliwości klatek z czasami, co można zrobić w głównym interfejsie. Wystarczy kliknąć pasek ramki, aby sprawdzić klatki i czasy odtwarzania, aby uzyskać odpowiednią liczbę klatek dla każdej części.

Użytkownicy, którzy chcą podzielić filmy lub filmy, mogą pobrać najnowszą wersję VirtualDub ze strony programisty.

Link do głównej publikacji