Jak znaleźć mój adres IP

Jeśli pracujesz w dziale pomocy technicznej, często słyszysz pytania.

Jedno z tych pytań brzmi „Jak znaleźć mój adres IP”. Adres IP lub protokół internetowy jest przypisywany urządzeniom w sieci komputerowej w celu identyfikacji i adresowania.

Obecna wersja protokołu internetowego IPv4 zna adresy publiczne i prywatne.

Publiczne adresy IP są unikalne, a prywatne nie muszą. Głównym tego powodem jest ochrona publicznych adresów IP, gdy IPv4 wyczerpuje się.

Jak wyszukać prywatny adres IP

Najłatwiejszą opcją wyszukiwania prywatnego adresu IP na komputerach z systemem operacyjnym Microsoft Windows jest naciśnięcie Win-R, wpisanie cmd i wciśnięcie Enter.

Spowoduje to otwarcie wiersza polecenia. Wprowadzenie polecenia ipconfig spowoduje wyświetlenie prywatnego adresu IP każdej karty sieciowej komputera.

jak mogę znaleźć mój adres IP

Jak wyszukać swój publiczny adres IP

Publiczny adres IP jest zwykle przypisywany do komputera przez dostawcę usług internetowych (ISP). Można je podzielić na statyczne i dynamiczne adresy IP z dynamicznymi adresami IP zwykle przypisywanymi właścicielom domów.

Niektóre usługi, na przykład połączenia wirtualnej sieci prywatnej, dodają inny adres IP do miksu. Jeśli wykonano to poprawnie, jest to adres IP, który widzą serwery internetowe, z którymi łączy się komputer lub urządzenie.

Najłatwiejszym sposobem wyszukania publicznego adresu IP jest użycie skryptu na stronie internetowej, która go wyświetla. Możesz na przykład skierować przeglądarkę internetową na http://ghacks.net/ip/, aby ją wyszukać.

jak mogę znaleźć mój publiczny adres IPWyszukiwanie IP

Użytkownicy komputerów bez routera, np. osoby korzystające z połączenia telefonicznego mogą uruchomić polecenie, aby znaleźć swój publiczny adres IP, podobnie jak mogą znaleźć swój prywatny adres IP.

Muszą ponownie otworzyć wiersz poleceń w systemie Windows (naciśnij klawisz Win-R, wpisz cmd i naciśnij klawisz Enter). Polecenie netstat -n wyświetli aktywne połączenia. Adres IP jest pokazany w lewej kolumnie wyniku.

Użytkownicy routera mogą znaleźć publiczny adres IP, ładując interfejs administracyjny routera. Większość routerów wyświetla publiczny adres IP w tym interfejsie.

publiczne wan ip

Czy masz jeszcze jedną wskazówkę, aby łatwo wyświetlić publiczny lub prywatny adres IP? Daj nam znać w komentarzach.

Podsumowanie
Jak znaleźć mój adres IP
Nazwa artykułu
Jak znaleźć mój adres IP
Opis
Przewodnik zawiera informacje na temat wyświetlania publicznego i prywatnego adresu IP używanych urządzeń.

Link do głównej publikacji