Jak ominąć hasło bios

Hasło systemu BIOS uniemożliwia dostęp do systemu BIOS nieautoryzowanym użytkownikom i chociaż dobrze chroni użytkowników przed atakami, nie powinno być traktowane jako 100% bezpieczna ochrona przed atakami. Czasami możesz również napotkać problemy po skonfigurowaniu hasła w celu ochrony BIOS-u komputera. Możliwe, że zapomniałeś hasła lub zostało ustawione przez byłego pracownika, który nie pracuje już w firmie.

Przewodnik „jak ominąć hasło bios” wyjaśnia szczegółowo, w jaki sposób można ominąć hasło bios lub usunąć je całkowicie, aby rozpocząć od nowa. Jeśli więc potrzebujesz, spójrz i wypróbuj dostępne metody.

Aktualizacja: Witryna, na której artykuł został pierwotnie opublikowany, nie jest już dostępna w Internecie. Podobnie jak w przypadku każdej strony internetowej, która jest wyłączana, jej zawartość również kończy się w nirwanie, z niewielką szansą na dostęp do nich ponownie, gdy strona będzie przez pewien czas offline.

Na szczęście znajdziesz wiele innych zasobów, które dostarczają informacji, przewodników i wskazówek dotyczących obchodzenia haseł BIOS płyty głównej.

  • Elfqrin oferuje standardowe hasła backdoor BIOS, które użytkownicy mogą najpierw sprawdzić, czy wystarczy ponownie wejść do interfejsu administratora BIOS. Jeśli to nie zadziała, witryna sugeruje flashowanie systemu BIOS przy użyciu oprogramowania lub sprzętu, aby odzyskać dostęp.
  • Technibble oferuje własne instrukcje. Ich wskazówka polega na usunięciu baterii CMOS w systemie BIOS, aby BIOS „zapomniał” o swoich ustawieniach, ponieważ nie ma wtedy źródła zasilania, które utrzymuje dostępne informacje. Przewodnik oferuje również hasła backdoor BIOS dla kilku producentów płyt głównych i OEMS, które mogą być warte wypróbowania.
  • Techniczne FAQ w mniejszym lub większym stopniu przypomina to, o czym dwa pozostałe zasoby wspominały już w swoich przewodnikach. Możesz znaleźć dodatkowych twórców Bios wymienionych w przewodniku, które mogą okazać się przydatne, jeśli hasła oferowane przez dwa inne zasoby nie dają dostępu do BIOS-u komputera.

Sugeruję, abyś przejrzał te przewodniki, ponieważ mogą pomóc ci ominąć hasło Biosa w przypadku, gdy hasło nie jest już znane.

Link do głównej publikacji