Jak pobierać aplikacje ze Sklepu Microsoft

Adguard opublikował nowe narzędzie online, z którego użytkownicy z całego świata mogą pobierać aplikacje ze sklepu Microsoft Store.

Być może pamiętasz, że Adguard stworzył narzędzie w 2017 roku do bezpośredniego pobierania obrazów ISO Windows i Office z serwerów Microsoft.

Do tej pory istniały dwie opcje pobierania aplikacji z Microsoft Store i obie działały na urządzeniu z systemem Windows 10: użyj Sklepu, aby pobrać i zainstalować aplikacje, lub użyj monitora ruchu, aby przechwycić pobrania i zapisać pliki aplikacji bezpośrednio w systemie .

Nowy interfejs Adguard Store to zmienia, ponieważ zapewnia każdemu możliwość pobrania dowolnej aplikacji Store. Aby to zrobić, wystarczy link do Sklepu; możesz wybrać pobranie określonej wersji, np. dla wersji systemu Windows 10 lub Fast Ring.

Adguard wyświetla listę wszystkich dostępnych wersji, a pozostaje tylko kliknięcie, aby pobrać je do systemu lokalnego.

pobierz aplikacje ze sklepu Microsoft

Skrypt pobiera informacje ze sklepu Microsoft Store. Zawiera listę wszystkich plików, dat ważności i skrótów SHA-1 w interfejsie.

Musisz pobrać pliki AppxBundle i EAppxBundle dla wybranej aplikacji. Pamiętaj, że na liście może znajdować się różne wersje tej samej aplikacji.

Pobierz dwa pliki do systemu lokalnego. Musisz włączyć tryb programisty na komputerze z systemem Windows 10, na którym chcesz zainstalować aplikacje. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak to zrobić, lub skorzystaj z następujących instrukcji:

  1. Użyj systemu Windows-I, aby otworzyć aplikację Ustawienia.
  2. Przejdź do aktualizacji Bezpieczeństwo> Dla programistów.
  3. Zaznacz opcję Tryb programisty.
  4. System Windows wyświetla powiadomienie, które informuje o zagrożeniach związanych z włączeniem trybu programisty. Zaakceptuj monit, wybierając opcję tak.
  5. Pakiety trybu programisty są zainstalowane. Musisz poczekać, aż proces się zakończy.

Kliknij dwukrotnie plik AppxBundle, aby zainstalować aplikację na urządzeniu z systemem Windows 10. Plik EAppxBundle służy do aktualizacji aplikacji.

Aplikacja instaluje się normalnie na urządzeniu. Możesz sprawdzić listę Sklepu zainstalowanej aplikacji i zauważysz, że zachowuje się ona jak każda inna aplikacja zainstalowana ze Sklepu.

Pamiętaj, że nie możesz skorzystać z opcji pobierania, aby otrzymać płatne aplikacje lub gry za darmo. Adguard blokuje oferty płatnych aplikacji i gier i zwraca pustą listę zamiast linków do pobrania.

Końcowe słowa

Opcja pobierania jest przydatna w niektórych sytuacjach, na przykład gdy chcesz zainstalować aplikacje na wielu komputerach, ale nie chcesz pobierać pliku aplikacji za każdym razem. Inną ciekawą opcją jest możliwość pobierania aplikacji z innych kanałów, np. Fast Ring, jeśli prowadzisz sprzedaż detaliczną.

Link do głównej publikacji