Jak odinstalować system Windows 8.1 [Aktualizacja]

Ważna aktualizacja: Wielu z was prawdopodobnie ma problemy z instalacją systemu Windows 8.1, dlatego polecam to przeczytać. Jeśli masz oficjalna aktualizacja systemu Windows 8.1 działające już na urządzeniu z systemem Windows 8, możesz wypróbować następujące sugestie, ale najprawdopodobniej, tak jak powiedział Microsoft, w tej chwili nie można go odinstalować. Zostaw komentarz na końcu informujący nas, co spowodowało odinstalowanie aktualizacji systemu Windows 8.1.

Windows 8.1 został wydany kilka lat temu, a ci, którzy chcieli go wypróbować, już go zainstalowali i zobaczyli, co potrafi. Jednak końcowy produkt może nadal mieć pewne problemy. Dlatego ci, którzy nie chcą majstrować przy tych problemach, mogą tego chcieć odinstaluj system Windows 8.1 i powróć do zwykłego starego systemu Windows 8 lub Windows 7.

Odinstalowanie systemu Windows 8.1 można wykonać na kilka sposobów, ponieważ zależy to od używanego systemu operacyjnego, ale można to zrobić. Ilość pracy, którą musisz włożyć, zależy od sposobu wykonania instalacji.

Microsoft był na tyle uprzejmy, że dał nam FAQ na temat tego, w jaki sposób Windows 8.1 odpowiada (mniej więcej) na większość pytań, które mogą mieć użytkownicy. W tym FAQ ci, którzy chcą przywrócić oryginalny system operacyjny, mogą dokładnie zobaczyć, jak odinstalować system Windows 8.1 ze swojego komputera.

odinstaluj-Windows-8.1

Istnieją dwa sposoby odinstalowania systemu Windows 8.1 z komputera i, jak wspomniano wcześniej, zależy to od tego, jak go zainstalowałeś, a dokładniej, jeśli uaktualniłeś za darmo z Windows 8 lub czy wykonałeś czystą instalację z Windows XP, Vista lub 7.

Jak łatwo odinstalować system Windows 8.1

Microsoft podał kilka wskazówek na temat tego, jak można odinstalować system Windows 8.1, w zależności od rodzaju wykonanej instalacji, a oba rozwiązania zostaną przedstawione tak prosto, jak to możliwe, abyś mógł to zrobić przy minimalnym wysiłku.

Metoda 1: W przypadku bezpłatnej aktualizacji z systemu Windows 8

odinstaluj system Windows 8.1

Jeśli masz już zainstalowany system Windows 8 na swoim urządzeniu, najprawdopodobniej zaktualizowałeś system do Windows 8.1 z bezpłatną łatką (link poniżej).

Jeśli tak to zainstalowałeś, odinstalowanie systemu Windows 8.1 jest tak proste, jak przywracanie systemu lub odświeżanie systemu (Ustawienia-> Zmień ustawienia komputera-> Ogólne-> Odśwież lub przywróć). Należy pamiętać, że do tego będzie potrzebny dysk rozruchowy systemu Windows 8, dysk DVD lub karta pamięci.

 • Metoda 2: Jeśli wykonałeś czystą instalację ze starszych wersji systemu Windows

  Z drugiej strony, jeśli przeszedłeś z Windows XP, Vista lub 7 na Windows 8.1, proces ten potrwa dłużej i nastąpi utrata danych. Zasadniczo w tym scenariuszu, aby odinstalować system Windows 8.1, należy sformatować i ponownie zainstalować stary system operacyjny.

  Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji o systemie Windows 8.1, sprawdź nasze posty na ten temat:

  • Jak uzyskać system Windows 8.1 za darmo
  • Gdzie oglądać na żywo Microsoft Build Event [2013]
  • Klucz produktu Windows 8.1: Czy go potrzebuję?

  Ponadto, jeśli chcesz wyświetlić oficjalną stronę systemu Microsoft Windows 8.1, kliknij ten link i uzyskaj potrzebne informacje. Możesz użyć dowolnej z tych dwóch metod, aby odinstalować system Windows 8.1 z komputera. Jeśli miałeś problemy z Windows 8.1, pamiętaj, że otrzyma on o wiele więcej aktualizacji i poprawek błędów w najbliższej przyszłości, więc kiedy produkt końcowy zostanie wydany, będzie działał poprawnie.

  Jak odinstalować system Windows 8.1 [Aktualizacja]

  Powyższy przewodnik dotyczy pierwszej wersji systemu Windows 8.1 i aktualizacji systemu Windows 8.1. Podamy więc nowe informacje na temat usuwania aktualizacji Windows 8.1 Update 1. Oto kroki, które musisz wykonać:

  1. Otwórz Panel sterowania
  2. Przejdź do Panel sterowania Programy
  3. Tam kliknij link „Zainstalowane aktualizacje” pod pozycją „Programy i funkcje” lub możesz nacisnąć klawisze skrótu Win + R na klawiaturze i wpisać następujące polecenie w polu uruchamiania: „shell: AppUpdatesFolder”
  4. Teraz musisz odinstalować te pliki KB: KB2949621, KB2938439, KB2937592, KB2932046, KB2919355
  5. Uruchom ponownie i to wszystko

  Spróbuj także:

  1. Otwórz wiersz polecenia jako Administrator
  2. Wpisz i wykonaj następujące polecenia, jeden po drugim:
   wusa.exe / uninstall / kb: 2949621
   wusa.exe / uninstall / kb: 2938439
   wusa.exe / uninstall / kb: 2937592
   wusa.exe / uninstall / kb: 2932046
   wusa.exe / uninstall / kb: 2919355
  3. Uruchom ponownie komputer i to wszystko

  Daj nam znać, czy to zadziałało i, oczywiście, jak zawsze, zostaw swój zły komentarz poniżej, jeśli go masz.

  Zainstaluj Windows 10, najnowszą wersję systemu operacyjnego Microsoft

  Wiemy, że istnieje wielu użytkowników Windows 8 i Windows 8.1, którzy nie zrezygnowaliby z używania starego, dobrego systemu operacyjnego do czegokolwiek na świecie. Warto jednak wspomnieć, że Microsoft zakończył obsługę głównego nurtu systemu Windows 8.1 w styczniu 2018 r. System operacyjny jest teraz objęty rozszerzoną obsługą techniczną do stycznia 2023 r. Po tej dacie Microsoft przestanie publikować aktualizacje zabezpieczeń systemu Windows 8.1.

  Windows 10 April Update to najnowsza wersja systemu operacyjnego Microsoft. Nowy system operacyjny wprowadza szereg interesujących nowych funkcji i chroni komputer przed najnowszymi zagrożeniami cybernetycznymi. Jeśli chcesz korzystać z funkcji wiadomości systemu Windows 10, zdecydowanie zalecamy uaktualnienie do kwietniowej aktualizacji systemu Windows 10.

  Zatwierdź

Link do głównej publikacji