Jak natywnie dodawać napisy do filmów avi

Napisy mogą być świetnym, a czasem jedynym sposobem na obejrzenie filmu w obcym języku. Na przykład jestem wielkim fanem Gaki No Tsukai z Japonii, ale nie rozumiem, co się dzieje, gdyby nie napisy, które mi to pomogły. Napisy są często dostarczane z zakupionymi filmami DVD lub Blu-Ray, a kiedy pobierasz filmy z Internetu, mogą one być również zawarte w tym pobieraniu. Czasami może być konieczne pobranie ich oddzielnie od zasobów internetowych lub oprogramowania takiego jak Subdownloader.

Większość odtwarzaczy multimedialnych na PC, na przykład VLC lub SMPlayer, obsługuje napisy, a kiedy grasz w nich filmy, nie powinieneś mieć z tym żadnych problemów. Czasami może to nie być takie łatwe. Powiedz, że chcesz nagrać wideo na DVD lub CD, aby obejrzeć je w telewizji, lub przenieś go na dysk flash, aby podłączyć go do telewizora.

Pierwszym problemem, na jaki możesz natknąć się, jest to, że odtwarzacz nie obsługuje formatu napisów. Możesz wypróbować konwerter napisów, aby przekonwertować go na format obsługiwany przez odtwarzacz, ale jeśli nie wiesz, który to jest, możesz go dodać bezpośrednio do filmu, abyś nie musiał się martwić o tym.

AvioAddXSubs to darmowy program dla systemu Windows, który działa podobnie do Movie Subtitler, programu, który sprawdziliśmy na początku tego roku. Jak to działa? W najlepszym wypadku wszystko, co musisz zrobić, to wybrać nazwę pliku lub folder zawierający wideo avi i podtytuły w formacie srt lub idx oraz folder wyjściowy. Upewnij się, że nazwy plików są identyczne, ponieważ inaczej nie będą działać.

dodaj napisy avi video

Ten program upraszcza zadanie włączania napisów (XSUB) do plików AVI ze strumieniami wideo DivX / XVid. Napisy są dostarczane przez pliki tekstowe ANSI .srt i / lub jedną parę idx / sub (w sumie do 8 na avi).

Alternatywnie możesz przekonwertować .srt na pliki idx / sub na napisy AVI / MKV / MP4 itp. Wybierz, co działa najlepiej z twoim odtwarzaczem DivX / XVid.

Umieść plik avi i jego powiązaną (tę samą nazwę) srt lub idx / sub w tym samym katalogu. Wybierz avi (lub wiele) i naciśnij „Start”. Plik divx z napisami (lub wiele) zostanie utworzony (<2 min), ready to play in your DivX player.

Podobnie, jeśli wybierzesz generację idx / sub, jedna para plików idx / sub zostanie utworzona z dostarczonych plików srt i możesz umieścić ją razem z avi w celu odtwarzania w odtwarzaczu DivX / XVid. WSKAZÓWKA: możesz przeciągnąć DragDrop avi (lub wiele) do skrótu programu na pulpicie.

Przed rozpoczęciem procesu możesz przejrzeć dwie strony konfiguracji udostępnione przez program, aby upewnić się, że wszystko jest skonfigurowane tak, jak powinno.

Pierwszy ekran konfiguracji daje opcje konfiguracji wyświetlania napisów. Być może trzeba będzie zmienić domyślny język, zmienić bitmapę napisów, która domyślnie zmienia Pal na NTSC lub niestandardowy format, i wprowadzić kilka opcjonalnych zmian, takich jak zmiana czcionki i szerokości tekstu lub zmiana opcji optymalizacji. Tutaj możesz skonfigurować do ośmiu różnych napisów do filmu.

Drugi ekran konfiguracji obsługuje generowanie rozdziałów, które jest domyślnie wyłączone oraz kilka innych ustawień przed i po przetwarzaniu. Rzeczywiste przetwarzanie zajmuje niewiele czasu i powinno być wykonane w ciągu około 2 minut.

Jeśli szukasz programu do natywnego dodawania napisów do filmów, powinieneś wypróbować tę przenośną aplikację, pod warunkiem, że chcesz to zrobić w przypadku filmów avi.

Link do głównej publikacji