FileBot: automatyczna zmiana nazwy filmu i programu telewizyjnego

Zgrałem — i pobrałem — niektóre programy telewizyjne, które naprawdę lubię na komputerze, aby móc je oglądać w dowolnym momencie bez konieczności znajdowania odpowiedniej płyty. Większość programów telewizyjnych, które posiadam, są zestawami pudełkowymi w formacie DVD, ale moim zdaniem nie jest to najlepszy format do oglądania, biorąc pod uwagę, że trzeba zmieniać płyty po trzech lub czterech odcinkach, co przerywa oglądanie cały sezon w deszczowy dzień.

Kiedy patrzę na twardy dysk mojego komputera, znajduję pliki programów telewizyjnych w różnych formatach i wzorach nazw, które często ujawniają mniej niż mogłyby. Podczas gdy bardzo staram się wyświetlać tytuł, sezon i odcinek, pliki zwykle nie wyświetlają na przykład nazwy odcinka.

Spędziłbym godziny — prawdopodobnie — zmieniając nazwy programów telewizyjnych ręcznie na moim dysku. Wprowadź FileBot, bezpłatne narzędzie typu open source dla wszystkich głównych systemów operacyjnych, które może zautomatyzować zadanie zmiany nazwy programów telewizyjnych i filmów. Może też zrobić znacznie więcej, ale o tym więcej w dalszej części recenzji.

Wystarczy zainstalować i uruchomić aplikację po jej pobraniu. FileBot wyświetla narzędzia, które oferuje po lewej stronie na małym pasku bocznym. Interfejs zmienia się w zależności od tego, co tutaj wybierzesz.

Zmiana nazwy pliku jest szczególnie łatwa w użyciu. Kliknij załaduj w interfejsie, aby załadować folder programu telewizyjnego lub plików filmowych do aplikacji. Tutaj możesz zmienić kolejność plików, jeśli chcesz lub potrzebujesz. Kliknięcie dopasowania w środku otwiera małe menu kontekstowe, którego używasz do wybierania internetowej bazy danych, której chcesz użyć do pobrania informacji o plikach w kolejce. Program obsługuje cztery bazy danych TV i trzy filmy, w tym TheTVDB, TVrage, IMDB i TheMovieDB.

filebot zmienia nazwę serialu telewizyjnego

Po wybraniu bazy danych, której chcesz użyć, zostanie wyświetlona lista dopasowań. Opierają się one na nazwie pliku, co oznacza, że ​​musisz upewnić się, że tytuł serii jest przynajmniej wyświetlany w nazwie pliku. Zanim to zrobisz, możesz również kliknąć opcję formatu, która jest tutaj wyświetlana.

format odcinka

Określa format plików wyjściowych. Program wyświetla tutaj kilka przykładów, z których możesz skorzystać. Domyślny format to nazwa — sezon / odcinek — nazwa odcinka.

Drugą rzeczą, którą możesz chcieć zrobić, jest wybranie stąd preferencji, ponieważ możesz ustawić preferowany język w wyskakującym menu. Domyślnie jest ustawiony na angielski, ale jeśli chcesz zlokalizować tytuły, możesz dokonać wyboru tutaj.

Jak wspomniano wcześniej, zmiana nazwy jest tylko jedną z funkcji FileBot. Oto krótki przegląd innych funkcji, które udostępnia:

  • Pobierz napisy do programów telewizyjnych lub filmów. Możesz pobrać pojedyncze napisy z Open Subtitles, Subscene lub Sublight, lub załadować pliki multimedialne do programu, aby znaleźć napisy do wszystkich z nich za jednym razem. Upewnij się, że wybrałeś odpowiedni język — to jest język, w którym mają być napisy — zanim to zrobisz, ponieważ skończysz z pierwszym pasującym językiem, zwykle arabskim, w przeciwnym razie.
  • Twórz i weryfikuj pliki sfv, md5 lub sha1. Możesz go użyć na przykład do porównania dwóch katalogów.
  • Opcje wyodrębniania archiwów i obrazów ISO.
  • Dostępna obsługa wiersza poleceń i interfejs skryptów.

Użytkownicy aplikacji zaczęli tworzyć i zbierać do niej skrypty, których można użyć do zautomatyzowania programu. Możesz uruchamiać skrypty, które oglądają foldery na komputerze, aby automatycznie zmieniać nazwy nowych plików, na przykład skrypty, które pobierają dzieła sztuki i pliki nfo, lub użyć jednego do automatycznego sortowania nagrań Tivo.

Oto film pokazujący funkcjonalność zmiany nazwy.

Werdykt

FileBot to przydatny program dla wszystkich użytkowników, którzy regularnie nagrywają, zgrywają lub pobierają programy telewizyjne lub filmy, a także tych, którzy mają już dużą kolekcję w swoim systemie, która nie jest w najlepszym porządku. Korzystanie z programu jest naprawdę łatwe i nie powinno stanowić problemu dla użytkowników na wszystkich poziomach doświadczenia.

Program może jednak wykorzystać kilka ulepszeń, na przykład poprzez czytanie plików nfo znajdujących się w katalogu plików, które chcą zmienić nazwę, aby automatycznie dopasować odpowiedni odcinek programu telewizyjnego lub nazwę filmu do tych plików. Są to jednak drobiazgi. (przez)

Link do głównej publikacji