Ile potrzebujemy odtwarzaczy wideo?

Moja wstępna odpowiedź była jedna — oczywiście — ale potem zdałem sobie sprawę, że nie jest tak łatwo odpowiedzieć. Jeden odtwarzacz wideo wystarcza do odtworzenia większości filmów na moim komputerze, w tym celu używam SMPlayera. Ale co z tymi wszystkimi portalami wideo, które utrzymują obecnie sieci telewizyjne lub firmami, które zapewniają dostęp do wypożyczonych filmów lub transmisji strumieniowych? Zaczyna być trochę niechlujny.

Większość firm telewizyjnych, które opublikowały witrynę wideo, która oferuje opcje pobierania wideo, tworzy własny odtwarzacz wideo.

Dostaliśmy NBC Direct i HBO na Broadband, na przykład Netflix i Apple, oczywiście. To cztery różne odtwarzacze wideo, każdy z własnym zestawem ograniczeń.

Jeśli chcesz korzystać ze wszystkich czterech usług, musisz zainstalować czterech różnych klientów, którzy w zasadzie robią to samo, ale nie są ze sobą kompatybilni.

Bałagan zaczyna się, gdy spojrzysz na daty ważności i tym podobne. Czy wiesz, kiedy filmy, które pobrałeś, wygasają we wszystkich tych usługach?

Czy istnieje sposób na śledzenie dat bez konieczności otwierania wszystkich aplikacji do przeglądania wszystkich pobranych filmów?

Chodzi mi o to, że z punktu widzenia konsumenta nie ma sensu tworzenie jednego klienta wideo na usługę. Firmy z drugiej strony chcą pełnej kontroli nad odtwarzaczem i jego treściami, co jest prawdopodobnie głównym powodem, dla którego nie współpracują z innymi firmami, które w zasadzie robią to samo.

Nie mogę udzielić odpowiedzi na powyższe pytanie, mam na myśli odpowiedź uniwersalną. Nadal mówię, że potrzebujemy tylko jednego gracza, ale prawdopodobnie skończymy z jednym graczem dla każdej wchodzącej na rynek firmy, która może być całkiem sporą liczbą.

Aktualizacja: Wideo w Internecie przeniosło się z pobierania na streaming, a wraz z nim nastąpiło przejście do korzystania z przeglądarek internetowych jako głównej technologii przesyłania strumieniowego tych filmów do klientów.

Podczas gdy usługi nadal wykorzystują do tego różne technologie, na przykład Flash lub Silverlight, niedawno zaczęła się zmiana w kierunku HTML5 i jest prawdopodobne, że będzie to format przyszłości.

Link do głównej publikacji