Jak naprawić uszkodzone pliki docx w systemie Windows 10

Kroki, aby naprawić uszkodzone pliki Microsoft Word

 1. Użyj wbudowanego narzędzia Microsoft Word Repair
 2. Odzyskaj tekst z dowolnego pliku
 3. Otwórz w trybie roboczym
 4. Użyj poprzednich wersji
 5. Otwórz za pomocą Notatnika
 6. Odbuduj nagłówek pliku
 7. Uruchom CHKDSK, aby sprawdzić błąd systemu plików
 8. Użyj zewnętrznych narzędzi do odzyskiwania

Przez większość swojej długiej historii Microsoft Word używał zastrzeżonego formatu dla swoich zapisanych plików, DOC. Począwszy od 2007 r. W zaktualizowanej wersji programu Word domyślny format zapisu został zmieniony na DOCX. Microsoft Word pozostaje zdecydowanie najpopularniejszym edytorem tekstu, ale mimo to ma swoje wady.

Jeśli znajdujesz się w sytuacji, gdy masz ważny dokument Worda, który został uszkodzony i uważasz, że straciłeś krytyczne informacje lub niezliczone godziny pracy, nie pozwól, by rozpacz się rozpoczęła. Sytuacja może nie być tak zła, jak się wydaje. W tym przewodniku znajdziesz rozwiązania, których możesz użyć, gdy masz do czynienia z uszkodzonym plikiem docx.

Wcześniej jednak pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zrobić kopię wadliwego dokumentu, zanim zrobisz cokolwiek innego. Istnieje prawdopodobieństwo, że z czasem uszkodzenie pliku ulegnie pogorszeniu lub plik zostanie zniszczony podczas próby jego odzyskania. Utworzenie kopii zapasowej pliku może teraz zaoszczędzić jeszcze więcej bólu głowy.

Co zrobić, jeśli pliki .docx uległy uszkodzeniu

Rozwiązanie 1: Użyj wbudowanego narzędzia Microsoft Word Repair

Microsoft Word ma wbudowane narzędzie do otwierania i naprawy dostępne od MS Word 2007, którego można używać do naprawy plików. Ponieważ został on stworzony przez producenta oprogramowania, jest to najbezpieczniejszy sposób na odzyskanie uszkodzonego pliku:

 1. otwarty Microsoft Word i kliknij Plik
 2. Kliknij otwarty i wybierz plik .docx z problemem
 3. Kliknij strzałkę w dół obok przycisku Otwórz i wybierz Otwórz i napraw Otwórz i napraw

Rozwiązanie 2: Odzyskaj tekst z dowolnego pliku

Jeśli nie możesz odzyskać uszkodzonego pliku Word, Microsoft Word daje również opcję odzyskania tekstu z dowolnego pliku. Umożliwi to odzyskanie ważnych danych, a następnie zrekonstruowanie ich w nowym pliku Word:

 1. Iść do Plik menu i wybierz otwarty
 2. Znajdź plik .docx, który chcesz naprawić
 3. Od dołu Wszystkie dokumenty słowne, rozwiń go dalej i znajdź opcję Odzyskaj tekst z dowolnego plikuodzyskać tekst z dowolnego pliku

Funkcja spróbuje pobrać cały tekst z pliku. Jeśli to nie zadziała, przejdź do następnego rozwiązania.

 • Rozwiązanie 3: Otwórz w trybie roboczym

  Innym rozwiązaniem, które możesz wypróbować, jest otwarcie pliku w trybie Roboczym. Aby to zrobić, wykonaj proste kroki opisane poniżej:

  1. Kliknij Plik i idź do Opcje
  2. Kliknij zaawansowane a następnie przewiń w dół do Pokaż treść dokumentu Sekcja
  3. Sprawdź Pokaż symbole zastępcze obrazu pudełko i Użyj czcionki roboczej w widokach szkicu i konspektu pudełkopokaż zawartość dokumentów
  4. Wróć do Worda, kliknij Widok a następnie kliknij Wersja robocza w sekcji Widoki dokumentów zobacz wersję roboczą
  5. Spróbuj otworzyć uszkodzony plik

  Rozwiązanie 4: Użyj poprzednich wersji

  W systemie Windows 7 i nowszym funkcja Przywracanie systemu automatycznie tworzy kopie zapasowe dokumentów za każdym razem, gdy tworzony jest nowy punkt przywracania (zwykle co najmniej raz dziennie). Przywracanie systemu jest domyślnie włączone, ale jeśli ręcznie je wyłączysz, nie będziesz w stanie odzyskać żadnych danych za pomocą tej funkcji. Aby sprawdzić, czy istnieją kopie zapasowe wersji pliku:

  1. Kliknij plik prawym przyciskiem myszy
  2. Wybierać Nieruchomości a następnie kliknij Poprzednie wersje patka
  3. Wszelkie wcześniej zapisane wersje pojawią się w polu listy poniżej. Jeśli karta nie jest widoczna, oznacza to, że funkcja Przywracanie systemu nie jest włączonapoprzednie wersje

  Uwaga: Utracisz wszystkie dane dodane po utworzeniu ostatniej kopii zapasowej i przed wystąpieniem uszkodzenia, ale przynajmniej będziesz mieć przynajmniej część pliku .docx.

  • Rozwiązanie 5: Otwórz za pomocą Notatnika

   Otwarcie za pomocą Notatnika spowoduje zignorowanie struktury dokumentu i wybranie tylko zwykłego tekstu. Możesz znaleźć ten zwykły tekst, a następnie skopiować go i wkleić do nowego dokumentu tekstowego, ale stracisz całe formatowanie i obrazy:

   1. Kliknij uszkodzony plik docx prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Otwierać z
   2. Kliknij Wybierz domyślny program
   3. Na Inne programy w sekcji kliknij strzałkę skierowaną w dół, aby wyświetlić więcej programów i wybierz Notatnik
   4. Odznacz pole Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego rodzaju plików aby uniknąć uczynienia notatnika domyślnym programem dla plików słownych i kliknij dobrzeotwórz za pomocą notatnika
   5. Skopiuj i wklej tekst do nowego dokumentu .docx i sformatuj go od nowa
   • Rozwiązanie 6: Odbuduj nagłówek pliku

    Będziesz musiał otworzyć kilka nieuszkodzonych plików .docx za pomocą edytora plików, aby zidentyfikować komponenty nagłówka. Porównując je z nagłówkiem uszkodzonego pliku, możesz zidentyfikować uszkodzenie w jego nagłówku. Następnie możesz zastąpić uszkodzone komponenty nagłówka dobrymi komponentami z innego pliku docx, aby rozwiązać problem.

    Rozwiązanie 7: Uruchom CHKDSK, aby sprawdzić błąd systemu plików

    Jeśli w dokumencie programu Word występuje uszkodzenie na poziomie pliku, możesz uruchomić CHKDSK z wiersza polecenia. Możesz być w stanie naprawić dokument i uzyskać dostęp. W przeciwnym razie będziesz w stanie zrozumieć przyczynę problemu.

    1. Obok menu Start w polu wyszukiwania wpisz cmd
    2. W wyniku wyszukiwania kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administratorWiersz polecenia-uruchom-jako-administrator
    3. Kliknij tak na natychmiastowe ostrzeżenie
    4. Wstaw to polecenie: CHKDSK [dysk [[ścieżka] nazwa pliku]] [/ R]

    Rozwiązanie 8: Użyj zewnętrznych narzędzi do odzyskiwania

    Kilka aplikacji innych firm na rynku jest zaprojektowanych do odzyskiwania uszkodzonych dokumentów. Wiele narzędzi innych firm ma bezpłatne wersje demonstracyjne i zalecamy korzystanie z nich, ponieważ nikt nie chce wydawać pieniędzy, aby dowiedzieć się, że nic nie można odzyskać. Dema zazwyczaj pozwalają zobaczyć część tekstu i powiedzieć, czy udało się odzyskać wszystko inne. W tym momencie możesz zapłacić, jeśli uważasz, że program zapewni Ci pożądane wyniki. Zachowaj także ostrożność podczas pobierania takich programów z Internetu, ponieważ niektóre z nich mogą zawierać złośliwe oprogramowanie. Ogólne kroki, które należy wykonać, to:

    1. Pobieranie aplikacja strony trzeciej
    2. zainstalować aplikację i uruchom ją
    3. Przeglądaj dla twojego pliku i naprawic to
    • Uszkodzone pliki docx mogą być dużym problemem, ale mamy nadzieję, że udało się rozwiązać ten problem, korzystając z jednego z opisanych powyżej rozwiązań.

Link do głównej publikacji