Jak naprawić typowe błędy .NET Framework 3.5 w systemie Windows 10

W tym artykule skoncentrujemy się na wielu typowych błędach .NET Framework 3.5 i sposobach ich naprawy. .NET Framework to framework programowy firmy Microsoft. .NET wersja 3.5, wydana w 2007 roku, jest główną wersją tego frameworka i nadal jest powszechnie używana w wielu aplikacjach.

Najczęstsze błędy .NET Framework 3.5

Napraw błąd .NET Framework 0x800F0906, 0x800F081F i 0x800F0907

.NET Framework 3.5 nie jest wbudowany w Windows 10; musisz zainstalować go ręcznie. Ten zestaw kodów błędów może napotkać potencjał podczas próby zainstalowania frameworka.

Aby naprawić te kody błędów, musisz wykonać następujące kroki:

 1. Pobierz narzędzie Windows Media Creation Tool, które pomaga pobrać system Windows 10 ISO.

 2. Posługiwać się narzędzie do tworzenia Windows Media aby utworzyć obraz ISO systemu Windows 10 lokalnie.
 3. Po zakończeniu pobierania zamontuj ISO, klikając go dwukrotnie.

 4. Początek Edytor lokalnych zasad grupy lub Konsola zarządzania zasadami grupy: najłatwiej to zrobić, otwierając Wiersz polecenia (CMD) jako administrator i pisanie gpedit.gpedit wpisany w wierszu polecenia. Pierwszy krok w rozwiązywaniu błędów .NET Framework 3.5
 5. Po otwarciu rozwiń Szablon administracyjny folder po prawej stronie i kliknij System.Edytor lokalnych zasad grupy
 6. Przewiń w dół, aż znajdziesz Określ ustawienia opcjonalnej instalacji i naprawy komponentów opcję i kliknij ją dwukrotnie.Określ ustawienia opcjonalnej instalacji i naprawy komponentów
 7. Otworzy się okno. Po prawej stronie domyślnie zobaczysz trzy opcje Niepełnosprawny jest zaznaczone. Zmień to na Włączone. Ponadto w obszarze Ścieżka alternatywnego pliku źródłowego wklej adres „źródeł / sxs” ISO zamontowanego w kroku 3. Następnie kliknij OK.

  Obraz miejsca, w którym znajdują się pola

 8. Uruchom gpupdate / force polecenie w CMD z uprawnieniami administratora,

 9. Problem powinien zostać rozwiązany, a powinieneś być w stanie ponownie zainstalować .NET Framework 3.5 bez problemów.

Przeczytaj także: Jak zainstalować .NET Framework w systemie Windows 10.

Napraw kod błędu .NET Framework 0x800F0922

Kolejny z typowych błędów .NET Framework 3.5. Ten błąd występuje, gdy aktualizujesz system Windows 10, a .NET zaczyna działać nieoczekiwanie. Możesz to naprawić, wykonując następujące kroki:

 1. Pobierz i zainstaluj system Windows 10 ISO przed kontynuowaniem (możesz to zrobić, wykonując kroki 1, 2 i 3 z poprzedniej poprawki).
 2. Otwórz zamontowany ISO i przejdź do Źródła teczka.
 3. Powinien istnieć folder o nazwie sxs. Skopiuj folder do innej lokalizacji na komputerze. Na przykład w tym samouczku skopiujemy go do folderu Dokumenty.
 4. Kliknij skopiowany folder prawym przyciskiem myszy i wybierz Nieruchomości z menu rozwijanego.właściwości folderu sxs
 5. Kiedy Nieruchomości otworzy się okno, kliknij Bezpieczeństwo patka. Wybierz swoją nazwę użytkownika z Nazwy grupy lub użytkownika pudełko; sprawdź, czy obok jest zaznaczenie Czytać i pisać w Uprawnienia dla [Twoja nazwa użytkownika]  pudełko.
  Sprawdź, czy masz uprawnienia do odczytu i zapisu folderu
 6. Jeśli nie znajdziesz znaczników wyboru, kliknij przycisk Przycisk edycji, wybierz swoją nazwę użytkownika i sprawdź oba Czytać i pisać pudełko.
 7. Otwórz wiersz polecenia i wpisz to polecenie: „Dym / online / enable-feature / featurename: netfx3 / all / source: [ścieżka] / limitaccess”. Powinieneś zastąpić [ścieżkę] ścieżką sxs folder na twoim komputerze.
 8. Ostatnim krokiem jest uruchomienie tego polecenia, „dism / online / Cleanup-Image / RestoreHealth”.

Napraw kod błędu .NET 0x80071A91

To tajemniczy błąd, którego przyczyny nie są pewne. Możesz wypróbować jedną z dwóch poniższych metod, aby to naprawić.

Pierwsza metoda polega na odinstalowaniu programu .NET Framework 3.5 i ponownej instalacji. Możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy Przycisk Start, i wybierz Programy i funkcje z listy.
 2. Kliknij Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows, yznajdziesz go po prawej stronie, a to otworzy nowe okno. Powinieneś znaleźć element o nazwie .NET Framework 3.5 (obejmuje .NET 2.0 i 3.0), odznacz to, i poczekaj na zakończenie operacji. Następnie uruchom ponownie komputer.
  Odinstaluj .NET Framework
 3. Po ponownym uruchomieniu wykonaj te same czynności, aby zainstalować go ponownie, i nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Druga metoda polega na wprowadzeniu trzech poleceń w wierszu polecenia z uprawnieniami administratora:

 1. Dism / Online / Cleanup-Image / CheckHealth
 2. Dism / Online / Cleanup-Image / ScanHealth
 3. Dism / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth

Te polecenia powinny rozwiązać problem, jeśli nie, spróbuj połączyć obie metody, stosując je kolejno.

To była lista najczęstszych .Błędy NET Framework 3.5 napotkasz podczas korzystania z systemu Windows 10. Mamy nadzieję, że wystąpił błąd, którego szukasz. Poinformuj nas w sekcji komentarzy, jeśli zadziałało to dla Ciebie, lub jeśli występuje inny błąd, który chcesz nam naprawić.

Link do głównej publikacji