Jak naprawić skoki myszy w systemie Windows 10

Korzystając z komputera, notebooka lub komputera z systemem Windows 10, powinno się polegać na łatwym i jak najszybszym wykonywaniu zadań. Aby uzyskać najlepszą jakość korzystania z systemu Windows, musisz używać myszy, touchpada i klawiatury bez żadnych problemów.

Jeśli więc nie można prawidłowo obsłużyć myszy, a jeśli występują zakłócenia w pracy, musisz znaleźć szybką i trwałą poprawkę. W związku z tym podczas poniższych wskazówek pokażemy, jak rozwiązać mysz skacze na Windows 10.

Mysz przeskakuje w systemie Windows 10: oto jak szybko naprawić problem

 1. Upewnij się, że nie ma nic złego w myszy
 2. Sprawdź powiązane sterowniki
 3. Dostosuj czas opóźnienia touchpada
 4. Dostosuj ustawienia z Panelu sterowania
 5. Przeskanuj komputer

1. Upewnij się, że nie ma nic złego w myszy

Przede wszystkim musisz sprawdzić, czy nie występuje problem sprzętowy. Wiem, może już tego próbowałeś, ale to pierwsza rzecz, którą powinieneś zweryfikować. Więc weź swoją mysz i użyj na innym komputerze.

Ponadto, jeśli podłączysz mysz przez port USB, spróbuj użyć innego gniazda USB i sprawdź, czy stamtąd problem nadal występuje. Jeśli wszystko działa tak, jak powinno, to nie ma nic złego w rzeczywistej myszy; oczywiście w przeciwnym razie wystarczy wymienić mysz i rozwiązać problem.

Teraz, jeśli szukasz niezawodnej myszy, ta lista może ci pomóc.

2. Sprawdź powiązane sterowniki

Musisz upewnić się, że na urządzeniu z systemem Windows 10 masz zainstalowane odpowiednie sterowniki. Ale zanim to zrobisz, upewnij się, że zainstalowany jest tylko jeden sterownik myszy — w celu wyeliminowania dalszych konfliktów odinstaluj sterowniki związane z innym sprzętem, który był wcześniej używany na twoim komputerze. Zaktualizujmy więc sterowniki:

 1. Iść do Menadżer urządzeń — kliknij pole Windows Search (kliknij ikonę Cortana) i wejdź do Menedżera urządzeń; następnie wybierz pierwszy wynik.Menedżer urządzeń Napraw mysz przeskakuje Menedżer urządzeń PC
 2. Z Menedżera urządzeń przejdź w kierunku Myszy i inne urządzenia wskazujące.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy każdy sterownik i wybierz opcję Aktualizuj.
 4. Wyeliminuj również sterowniki, które nie są aktualnie używane.
 5. Następnie uruchom ponownie komputer z systemem Windows 10 i sprawdź, czy to rozwiązało problem przeskoków myszy w systemie Windows 10.

Jeśli po zaktualizowaniu sterownika problem nadal występuje, spróbuj wykonać tę operację ręcznie. Wróć do Menedżera urządzeń i odinstaluj sterownik powiązany z myszą. Następnie przejdź do oficjalnej strony producenta myszy i pobierz / zainstaluj sterowniki ręcznie.

3. Dostosuj czas opóźnienia touchpada

W niektórych sytuacjach używanie zarówno myszy, jak i touchpada może powodować pewnego rodzaju konflikt między tymi dwoma elementami sprzętowymi. Spróbuj więc wprowadzić pewne zmiany, jak pokazano poniżej:

 1. naciśnij Win + I klawisze skrótu na twoim komputerze.
 2. To przyniesie Ustawienia systemus; stamtąd kliknij Urządzenia.ustawienia systemu Windows 10 napraw mysz przeskakuje ustawienia komputera Windows 10
 3. Następnie wybierz Mysz panel dotykowy patka.
 4. Wybierać Panel dotykowy z następnego okna.mysz i touchpad napraw mysz przeskakuje mysz pc i touchpad
 5. Zmień czas opóźnienia za pomocą menu rozwijanego.
 6. Ustaw opóźnienie na różne wartości i przetestuj mysz; jeśli losowy skok zniknie, oznacza to, że właśnie znalazłeś poprawkę dla twojego problemu.
 7. Wyłącz touchpad

Z tych samych powodów, które wyjaśniono w poprzednim rozwiązaniu problemu, musisz spróbować wyłączyć touchpad, aby naprawić błąd przeskoku myszy w błędzie systemu Windows 10:

 1. Kliknij ikonę Touchpad w Pasek zadań — kliknij strzałkę obok zegara, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę touchpada.
 2. Wybierz Właściwość tabliczki dotykowej i z następnego okna przełącz się na kartę powiązaną z własnym Touchpad.naprawić skoki myszy właściwości myszy pc
 3. Kliknij przycisk Zatrzymaj urządzenie lub zaznacz pole wyboru Wyłącz po podłączeniu zewnętrznego urządzenia wskazującego USB.

4. Dostosuj ustawienia z Panelu sterowania

 1. Dostęp Panel sterowania na urządzeniu — w polu Windows Search wpisz Panel sterowania i naciśnij Enter.
 2. Dostęp Opcje wskaźnika i stamtąd kliknij Mysz.
 3. Upewnij się, że odznaczyłeś pole obok Zwiększyć precyzję wskaźnika.
 4. Zastosuj i zapisz zmiany.

5. Przeskanuj komputer

Jeśli po wykonaniu wszystkich powyższych metod rozwiązywania problemów nadal występują problemy z myszą, spróbuj przeskanować system Windows 10. Złośliwe oprogramowanie lub wirusy mogą być przyczyną przeskakiwania myszy, dlatego należy odpowiednio usunąć złośliwy program.

Mówiąc o tym, oto lista najlepszych narzędzi, których można użyć do dobrego usunięcia złośliwego oprogramowania.

Zalecam jednak uruchomienie programu antywirusowego / antymalware (upewnij się, że zainicjowałeś pełne skanowanie) z trybu awaryjnego z obsługą sieci; Oto jak możesz przejść do trybu awaryjnego w systemie Windows 10:

 1. Uzyskaj dostęp do konfiguracji systemu na swoim urządzeniu: naciśnij Win + R. Skróty klawiszowe iw polu Uruchom wpisz msconfig.
 2. Z okna, które zostanie otwarte, przełącz na Bagażnik patka.
 3. Stamtąd kliknij Bezpieczny rozruch, znajduje się w Opcje rozruchu.naprawić skoki myszy pc msconfig
 4. Sprawdź także Sieć pole wyboru.
 5. Kliknij OK, a następnie Zastosuj.
 6. Uruchom ponownie urządzenie z systemem Windows 10.
 7. Wznów proces skanowania w celu usunięcia możliwego złośliwego oprogramowania.

Proszę bardzo; w ten sposób możesz naprawić skoki myszy w problemie z Windows 10. Poinformuj nas, które rozwiązanie problemu działało dla Ciebie, korzystając z pola komentarzy poniżej. Oczywiście pozostań blisko i zapoznaj się z naszymi samouczkami, aby poznać dalsze porady i wskazówki związane z systemem Windows.

Link do głównej publikacji