Jak naprawić problemy z VGA w systemie Windows 10, 8.1, 7

Niektórzy użytkownicy systemów Windows 10, Windows 8, Windows 7 natknęli się na niektóre problemy z VGA, albo dostają czarny ekran na początku komputera lub laptopa, albo po prostu nie mogą dostać się do pożądanych gier w Windows 7, Windows 8, Windows 10. Z tego powodu opracowujemy tę listę rozwiązań, w jaki sposób można rozwiązać problemy z VGA i poprawić działanie systemu Windows 10, 8, 7.
VGA nie działa w systemie Windows 8
Po zmianie ustawień wyświetlacza komputera lub laptopa możemy napotkać pewne problemy z wideo. Należy jednak pamiętać, że niektóre karty VGA nie obsługują wszystkich opcji, których chcemy używać w systemie Windows 8, 10. Weźmy na przykład scenariusz z dwoma monitorami, który nie obsługuje wszystkich konfiguracji VGA, lub jeśli gra, którą próbujesz grać ma znacznie wyższe wymagania specyfikacji niż VGA, które masz na systemie Windows 10, 8.

Mamy również funkcję zmiany rozdzielczości ekranu i częstotliwości odświeżania w systemie Windows 10, 8, ale jeśli VGA nie obsługuje rozdzielczości ekranu, na którą zmieniłeś, najprawdopodobniej pojawi się czarny ekran, uniemożliwiając w ten sposób korzystanie z komputera z systemem Windows 8 lub Laptop.

Napraw problemy z VGA w Windows 10, 8, 7

 1. Uruchom w trybie bezpiecznym
 2. Użyj zewnętrznego monitora HDMI
 3. Skorzystaj z wbudowanego narzędzia do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10

1. Uruchom komputer w trybie awaryjnym

W tym samouczku wyjaśniono, jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym, aby system Windows 10, 8 ładował tylko niezbędne sterowniki karty graficznej. Pomoże nam to przywrócić poprzednie ustawienia i rozwiązać problem z wideo.

 1. Jednym z łatwych sposobów przejścia do trybu awaryjnego jest naciśnięcie przycisku „Shift” i kliknięcie przycisku Uruchom ponownie komputer.
  Uwaga: Możesz uzyskać dostęp do tej funkcji, nawet jeśli nie jesteś zalogowany do konta Windows 10, 8, klikając przycisk ikony zasilania znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu i przytrzymując wciśnięty klawisz Shift.
 2. Po uruchomieniu komputera w trybie awaryjnym możesz cofnąć wszystkie zmiany dokonane w funkcji graficznej i wrócić do normalnej konfiguracji systemu Windows.
 3. Po zmianie ustawień grafiki w trybie awaryjnym wystarczy ponownie uruchomić komputer, aby normalnie uruchomić system Windows 10, 8.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak przejść do trybu awaryjnego na komputerze z systemem Windows, przejdź na stronę pomocy technicznej Microsoft.

 • 2. Użyj zewnętrznego monitora HDMI

  Jeśli masz laptopa i nie możesz dostać się do systemu Windows 10, 8, 7, ponieważ nie masz nic na ekranie, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to podłączyć laptopa do zewnętrznego wyświetlacza za pomocą kabla HDMI.

  1. Po uruchomieniu laptopa z alternatywnym wyświetlaczem możesz teraz cofnąć zmiany wprowadzone w sterownikach graficznych i ustawieniach.
  2. Musisz przejść do Menedżera urządzeń. Możesz to zrobić, przechodząc do ekranu Start i wpisując „Menedżer urządzeń”.
  3. Kliknij (lewym przyciskiem myszy) ikonę „Menedżer urządzeń”, aby ją otworzyć.
  4. Rozwiń sekcję „Karty graficzne”, klikając ją lewym przyciskiem myszy.wyłącz menedżera urządzeń Windows 10 karty graficznej
  5. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy Intel HD Graphics i wybierz opcję „Wyłącz”.
  6. Uruchom ponownie laptop i sprawdź, czy możesz prawidłowo korzystać z karty graficznej.

  3. Użyj wbudowanego narzędzia do rozwiązywania problemów z systemem Windows 10

  Jeśli problem nadal występuje, możesz także uruchomić wbudowane narzędzia do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10, aby go naprawić. Przejdź do Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> Rozwiązywanie problemów> uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami.

  Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem w innych wersjach systemu Windows, otwórz Panel sterowania, wpisz „rozwiązywanie problemów” w menu wyszukiwania w prawym górnym rogu i wybierz Rozwiązywanie problemów. Kliknij Wyświetl wszystko i wybierz Sprzęt i urządzenia.

  panel sterowania narzędzia do rozwiązywania problemów ze sprzętem

  W ten sposób możesz rozwiązać problemy z VGA na komputerze PC lub laptopie z systemem Windows 10, 8, 7, jednak jeśli masz problem ze sprzętowym VGA, zalecamy skontaktowanie się z producentem karty wideo lub producentem komputera w celu uzyskania bardziej szczegółowej pomocy w tej sprawie. Jeśli masz inne pomysły związane z tym konkretnym problemem, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji