Jak naprawić problemy z myszą i klawiaturą KB3201845 w systemie Windows 10

Najnowsza aktualizacja systemu Windows 10 powoduje więcej problemów niż naprawia. Aktualizacja KB3201845 powoduje szereg poważnych problemów, które dosłownie sprawiają, że komputery z systemem Windows 10 są bezużyteczne.

Pechowi użytkownicy, którzy zainstalowali KB3201845 na swoich komputerach, zgłaszają, że aktualizacja wysyła ich komputery w niekończące się pętle ponownego uruchamiania, opcja Przywracanie systemu nie działa, komputery nie uruchamiają się, urządzenia peryferyjne nie reagują i więcej.

Mówiąc o urządzeniach peryferyjnych, tysiące użytkowników narzeka, że ​​KB3201845 łamie mysz i klawiaturę. Ponadto dotyczy to również graczy, ponieważ ta aktualizacja również łamie joysticki.

Windows 10 KB3201845 zabija mysz i klawiaturę

Właśnie uruchomiłem się ponownie z aktualizacji systemu Windows nie jestem pewien, ale myślę, że to była KB3201845.
Komputer próbuje zrestartować się, ale pojawia się ekran przygotowujący automatyczną naprawę. Następnie pojawia się ekran z prośbą o wybranie układu klawiatury. Problem polega na tym, że klawiatura i mysz nie działają, więc nie mogę iść dalej. Czy ktoś ma sposób na to?

Inni użytkownicy zgłaszają, że KB3201845 ogranicza użycie klawiatury i touchpada. Mówiąc dokładniej, funkcje takie jak przewijanie dwoma palcami lub używanie opcji trzech palców są teraz niedostępne:

Po ostatniej aktualizacji systemu Windows 10 […] KB3201845) teraz mogę go używać tylko jednym palcem. Nie mogę już przewijać dwoma palcami ani używać trzech palców. Jak możesz zrozumieć, jest to naprawdę frustrujące.

Poprawka: problemy z myszą i klawiaturą po aktualizacji systemu Windows 10

  1. Iść do Opcje mocy
  2. Wybierz Wybierz działanie przycisków zasilania
  3. Kliknij Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne
  4. Odznacz Włącz szybkie uruchamianie

Odtąd system Windows 10 będzie inicjował wszystkie sterowniki podczas uruchamiania. To potrwa dłużej, ale przynajmniej będziesz mógł używać myszy i klawiatury.

Jeśli klawiatura całkowicie nie reaguje, użyj klawiatury USB, aby wykonać kroki rozwiązywania problemów wymienione powyżej. Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązywania problemów z klawiaturą i myszą w systemie Windows 10, sprawdź poniższe łącza:

  • Poprawka: klawiatura laptopa nie działa w systemie Windows 10
  • Napraw opóźnienie myszy i klawiatury w rocznicowej aktualizacji systemu Windows 10
  • Poprawka: klawiatura nie działa po wycofaniu systemu Windows 10
  • Poprawka: klawiatura Bluetooth systemu Windows 10 jest podłączona, ale nie działa
  • Poprawka: mysz, klawiatura (USB, sieć bezprzewodowa) nie zostały wykryte w Windows 8, 10

Ponadto, jeśli natrafisz na inne obejścia, możesz pomóc społeczności systemu Windows 10, wymieniając kroki rozwiązywania problemów w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji