Plik CompatTelRunner.exe: Co to jest i jak go wyłączyć

Użytkownicy systemu Windows mogą czasem zauważyć dziwne pliki na swoich komputerach. Zwykle pliki te pozostają niewykryte, dopóki nie wpłyną negatywnie na komputer. Wysokie użycie procesora jest zwykle najczęstszym sygnałem ostrzegawczym.

W tym artykule porozmawiamy o pliku CompatTelRunner.exe. Powiemy, co to jest plik i jak wpływa na Twój komputer.

Co to jest CompatTelRunner.exe?

Na początek plik CompatTelRunner.exe jest plikiem telemetrycznym Microsoft Compatibility Telemetry znajdującym się w folderze C: \ Windows \ System32. Firma Microsoft używa telemetrii do gromadzenia danych systemowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa urządzeń z systemem Windows i poprawy jakości swoich usług.

Plik CompatTelRunner.exe służy również do uaktualnienia systemu do najnowszej wersji systemu operacyjnego i zainstalowania najnowszych aktualizacji.

Ten plik systemowy Windows nie jest widoczny, a ocena bezpieczeństwa technicznego jest 0% niebezpieczna, chociaż wielu użytkowników powiedziałoby inaczej.

Zaktualizowałem system Windows 8 do systemu Windows 10, a dysk twardy jest w pełni objęty przez „compattelrunner.exe”. […]
Po uruchomieniu mojego laptopa compattelrunner.exe zajmuje się moim dyskiem twardym przez ponad 20 minut. Czy istnieje prawdziwe rozwiązanie do zatrzymania / wyłączenia Compattelrunner w Windows 10?

Problemy z plikiem CompatTelRunner.exe

Rzeczywiście, plik CompatTelRunner.exe jest niesławny wśród użytkowników Windows 7 i Windows 10, ponieważ powoduje wysokie zużycie procesora. W rezultacie komputer działa naprawdę wolno, a jedynym sposobem rozwiązania tego problemu jest odinstalowanie pliku.

Po drugie, użytkownicy są źli na Microsoft za instalowanie niechcianego oprogramowania na swoich komputerach. Wielu graczy skarży się na zachowanie podobne do złośliwego oprogramowania CompatTelRunner.exe, które instaluje się ponownie na swoich komputerach, mimo że zostało kilkakrotnie usunięte.

Aktualizacje firmy Microsoft instalują program o nazwie compattelrunner.exe na moim komputerze bez mojej zgody, mimo że moje ustawienia aktualizacji mówią: „Pobierz ważne aktualizacje, ale pozwól mi wybrać, czy je zainstalować”. Compattelrunner.exe nie ma uzasadnionego ani pożytecznego celu i powoduje poważną wydajność problemy (aplikacje działają wolno lub zawieszają się).

Jak wyłączyć CompatTelRunner.exe?

Teraz, gdy wiemy, jaka jest rola CompatTelRunner.exe, zobaczmy, jak możemy się tego pozbyć.

1. Wyłącz go z Harmonogramu zadań

W przypadku wszystkich wersji systemu Windows zacznij od usunięcia go z Harmonogramu zadań:

 1. Początek Harmonogram zadań
 2. Iść do Biblioteka harmonogramu zadań> Microsoft> Windows> Obsługa aplikacji
  aplikacja do planowania zadań CompatTelRunner.exe
 3. Wyłącz wszystkie trzy zadania w tym folderze
 4. Iść do Zapytaj bibliotekę harmonogramów> Microsoft> Windows> Program poprawy jakości obsługi klienta
 5. Wyłącz wszystkie trzy zadania w tym folderze

Harmonogram zadań nie działa na komputerze? Napraw to za pomocą tego prostego przewodnika!

2. Popraw rejestr

Następnie w systemie Windows 10 musisz zabić CompatTelRunner.exe z rejestru:

 1. Uruchom Edytor rejestru (regedit.exe) jako administrator
 2. Iść do
  • HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ AppCompatFlags \ TelemetryController
   edytor rejestru kontrolera telementry CompatTelRunner.exe
 3. Zmień nazwę wpisu z TelemetryController do TelemetryControllerX
 4. Zrestartuj swój komputer.

Edytor rejestru nie otworzy się? Sprawdź ten artykuł, aby zobaczyć, jak to naprawić!

3. Uruchom SFC

To polecenie pomaga rozwiązać problemy z plikami systemowymi, zastępując brakujące lub uszkodzone pliki. Wykonaj następujące kroki, aby uruchomić skanowanie:

 1. Uruchomić Wiersz polecenia (administrator) jako administrator.
 2. Wchodzić sfc / scannow i uderzył Wchodzić.Wiersz polecenia skanowania SFC CompatTelRunner.exe
 3. Poczekaj na zakończenie procesu naprawy (może to chwilę potrwać).

4. Wyczyść rozruch komputera

Czyste uruchomienie urządzenia umożliwia uruchomienie komputera przy użyciu minimalnego zestawu sterowników i programów, aby uniknąć problemów ze zgodnością oprogramowania. Oto jak to zrobić:

 1. Przejdź do Start> wpisz msconfig > naciśnij Wchodzić
 2. Przejdź do Konfiguracja systemu> kliknij Usługi tab> zaznacz Ukryj wszystkie usługi Microsoft pole wyboru> kliknij Wyłącz wszystkie.ukryj wszystkie usługi Microsoft CompatTelRunner.exe
 3. Idź do Uruchomienie zakładka> Otwórz Menedżera zadań.
 4. Wybierz każdy element startowy> kliknij Wyłączyć > zamknij Menedżera zadań> uruchom ponownie komputer.wyłącz programy startowe CompatTelRunner.exe

Jednak głównym problemem jest to, że musisz to zrobić za każdym razem, gdy system Windows instaluje nowe aktualizacje na komputerze.

Link do głównej publikacji