Jak naprawić problemy pakietu Office 2016 w systemie Windows 10

Pakiet Office 2016 jest dostępny zarówno dla użytkowników systemu Windows 10, jak i komputerów Mac, ale oczywiście istnieje wiele problemów. Wcześniej dzisiaj rozmawialiśmy o problemie z programem Word 2016, który zawiesza się podczas zapisywania plików, a teraz postanowiliśmy skompilować więcej podobnych błędów.

Office 2016 Windows 10 problemów

Napraw typowe problemy i błędy pakietu Office 2016

Firma Microsoft wydała oficjalną stronę internetową z najbardziej znanymi problemami z pakietem Office i Windows 10 oraz dostarczyła kilka poprawek, które sugeruje. Postanowiliśmy dodać trochę więcej do listy, a jeśli zdarzy się, że znasz kilka, zostaw swoje uwagi na końcu, a my zaktualizujemy listę.

 • Nie można znaleźć aplikacji pakietu Office po aktualizacji systemu Windows 10 — System Windows 10 domyślnie nie przypina aplikacji pakietu Office do menu Start ani paska zadań, ale istnieje kilka sposobów znajdowania i otwierania aplikacji pakietu Office z ekranu Start i paska zadań w systemie Windows 10. Śmiało i przeczytaj to, aby uzyskać więcej informacji
 • Po uaktualnieniu do systemu Windows 10 nie można otwierać ani zapisywać plików pakietu Office — Ten problem zostanie wkrótce naprawiony w aktualizacji. Zanim to nastąpi, możesz wypróbować jedno z obejść tutaj.
 • Jak uaktualnić system do Windows 10 na nowych urządzeniach, które zawierają Office 365 — Jeśli właśnie kupiłeś nowe urządzenie, które zawiera Office 365, zalecamy zainstalowanie pakietu Office przed uaktualnieniem do systemu Windows 10. Znajdź więcej szczegółów tutaj.
 • Podczas próby aktualizacji aplikacji Office Mobile, przycisk Uaktualnij teraz w Czasie, aby otrzymać nowy monit pakietu Office, nie aktualizuje aplikacji — znajdź rozwiązanie tego problemu tutaj.
 • Podczas otwierania dokumentów pakietu Office 2013 po uaktualnieniu z systemu Windows 7 do Windows 10 pojawia się błąd, np W programie Word wystąpił błąd podczas próby otwarcia pliku lub Ten plik jest uszkodzony i nie można go otworzyć — Aby rozwiązać ten problem, uruchom jedną z aplikacji pakietu Office 2013, na przykład Word, a następnie wybierz Plik> Konto> Opcje aktualizacji> Aktualizuj teraz, aby zainstalować najnowsze aktualizacje. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
 • W przypadku korzystania z programu Avast Antivirus i uaktualnienia do systemu Windows 10 aplikacje pakietu Office mogą ulec awarii podczas próby ich otwarcia — Jeśli korzystasz z Avast, spróbuj zainstalować tutaj ich wersję R4, co w większości przypadków rozwiązuje problem.
 • Nie można drukować po aktualizacji do systemu Windows 10 — oczywiście może być konieczne zainstalowanie nowych sterowników drukarki, a także spróbuj uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z drukowaniem, aby rozwiązać problem. Jeśli to nie pomoże, spróbuj tego linku.
 • Ten błąd pojawia się podczas otwierania aplikacji pakietu Office 2013 po uaktualnieniu do systemu Windows 10: Przepraszamy, ale wystąpił błąd uniemożliwiający jego prawidłowe działanie — ponownie pojawi się monit o uruchomienie narzędzia do rozwiązywania problemów, a jeśli to nie zadziała, wypróbuj to tutaj.
 • Podczas próby aktywacji pakietu Office po uaktualnieniu do systemu Windows 10 może pojawić się ten błąd: (0X8004FC12) Przepraszamy, coś poszło nie tak i nie możemy teraz zrobić tego za Ciebie. Spróbuj ponownie później — zostaniesz poproszony o wypróbowanie jednego z obejść tutaj, aby rozwiązać problem.
 • Ten błąd może pojawić się podczas próby zapisania plików pakietu Office: Nie masz uprawnień do zapisywania w tej lokalizacji. Skontaktuj się z administratorem, aby uzyskać pozwolenie. — musisz wykonać kroki, aby rozwiązać problem: naciśnij klawisz Windows na klawiaturze i R; wpisz Netplwiz i naciśnij Enter; wybierz konto użytkownika, z którym masz ten problem; wybierz Właściwości, a następnie kartę Członkostwo grupy; wybierz Administrator, a następnie dwukrotnie kliknij OK. Wyloguj się i zaloguj ponownie.
 • Po uaktualnieniu systemu Windows 7 lub Windows 8.1 do systemu Windows 10 program Outlook nie wysyła wiadomości e-mail i pojawia się ten błąd: Konto użytkownika — wysyłanie ”zgłosił błąd (0x800CCC13):„ Nie można połączyć się z siecią. Sprawdź połączenie sieciowe lub modem. — Aby uzyskać więcej informacji i obejście tego problemu, sprawdź ten artykuł.
 • Po uaktualnieniu do systemu Windows 10 program Outlook 2013 może się nie otworzyć i pojawia się ten błąd: Nie można uruchomić programu Microsoft Outlook. Nie można otworzyć okna programu Outlook. Zestaw folderów nie może zostać otwarty. Odmowa dostępu do pliku. Nie masz uprawnień wymaganych do uzyskania dostępu do pliku C: UsersDocumentsOutlook Filesfilename.pst. — śmiało zapoznaj się z tymi oficjalnymi sugestiami.
 • Po zainstalowaniu systemu Windows 10 Business Contact Manager (BCM) może ulec awarii z powodu problemów z kontrolą wykresów podczas rejestracji .Net. — powinieneś wiedzieć, że BCM jest zależny od frameworku .NET dla niektórych jego funkcji. Śmiało i skonsultuj to, aby uzyskać więcej informacji.
 • Po kliknięciu hiperłącza do strony internetowej w programie Outlook 2010 lub Outlook 2007, jesteś pojawiło się monit o podanie przeglądarki Internet Explorer 11 jako domyślnej przeglądarki. — śmiało i przeczytaj tutaj o poprawkach.

Od czasu napisania tego postu firma Microsoft wydała serię nowych wersji systemu operacyjnego Windows 10, w tym aktualizację Creators Update, Fall Creators Update i April Update. Te aktualizacje spowodowały również nowe problemy z pakietem Office 2016, które wymienimy poniżej.

Problemy z pakietem Office 2016 w nowszych wersjach systemu Windows 10

 • Dokumenty pakietu Office otwierają się wolniej po aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update. Wynika to z narzędzia antywirusowego, które dynamicznie skanuje dokumenty pakietu Office za pomocą antywirusowego interfejsu API pakietu Office podczas ich otwierania. W ten sposób oprogramowanie zabezpieczające może wykrywać złośliwe dokumenty korzystające z technik szyfrowania dokumentów. Microsoft pracuje nad poprawką.
 • Ikony aplikacji pakietu Office są bardzo duże lub bardzo małe na ekranie, a także rozmazany tekst. Ta strona pomocy zawiera listę potencjalnych rozwiązań.

Aby uzyskać więcej informacji na temat najnowszych problemów pakietu Office 2016 potwierdzonych przez Microsoft, możesz sprawdzić tę stronę pomocy technicznej.

Czy te poprawki pomogły komukolwiek z was? A jeśli znasz inne irytujące problemy z pakietem Office 2016 w systemie Windows 10, zostaw swoją opinię poniżej, abyśmy mogli dodać więcej do listy.

Link do głównej publikacji