Jak naprawić kod błędu 0x80070005

Czy kiedykolwiek korzystałeś z aktualizacji systemu Windows lub ze Sklepu, czekałeś, aż zakończy się pobieranie i zaczniesz instalować, aby się spotkać kod błędu 0x80070005? To nieznośny błąd, który oznacza dostęp odmówiono, i przyjrzymy się kilku sposobom położenia kresu.

Kod błędu 0x80070005 w aktualizacjach systemu Windows

Najczęstszym miejscem występowania tego błędu jest aktualizacja komputera. Może się to zdarzyć nieoczekiwanie i nie zniknie po ponownym uruchomieniu. Oto kilka sposobów, dzięki którym możesz odejść:

Napraw to za pomocą narzędzia do rozwiązywania problemów z Windows Update

Microsoft udostępnia specjalne narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update (można je znaleźć tutaj). Jest to proste i łatwe w użyciu narzędzie: wystarczy pobrać narzędzie dla określonej wersji systemu Windows, upewnić się, że masz połączenie z Internetem, kliknij dwukrotnie narzędzie po zakończeniu pobierania, a zajmie się resztą. Możesz przeczytać o tym bardziej szczegółowo (i ze zdjęciami) w naszym artykule Windows Update nie działa na Windows 10 [Poprawka].

Napraw to, wykonując czysty rozruch w systemie Windows

Czysty rozruch oznacza konfigurację systemu Windows w taki sposób, aby uruchamiał się tylko z minimalnymi potrzebnymi sterownikami i aplikacjami i nic więcej nie działało. Może to być przydatne, jeśli wystąpi konflikt i niektóre niejasne aplikacje lub usługi blokują aktualizację.

Przeczytaj także: Błąd 0x800F0923 blokuje aktualizacje systemu Windows 10 [FIX].

 1. otwarty Konfiguracja systemu. Możesz to zrobić, naciskając Windows + R. i pisanie msconfig następnie naciskając Enter.
 2. Po otwarciu konfiguracji systemu przejdź do Usługi patka.
 3. Zaznacz „Ukryj wszystkie usługi Microsoft”. Spowoduje to ukrycie wszystkich usług niezbędnych dla systemu operacyjnego.
 4. Kliknij Wyłącz wszystkie Przycisk. Spowoduje to wyłączenie pozostałych usług, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że nie będą zakłócać procesu aktualizacji.
 5. Otwórz Menedżera zadań i przejdź do zakładki Uruchamianie. Po wyłączeniu usług czas przejść po procesach uruchamiania. Możesz to zrobić, klikając kartę Uruchamianie w Konfiguracji systemu. Następnie kliknij link Otwórz Menedżera zadań, a to zabierze Cię bezpośrednio do zakładki Uruchamianie Menedżera zadań.
 6. Wyłącz wszystkie procesy uruchamiania. Upewnij się, że każdy wymieniony element ma status wyłączony. Zrób to, wybierając proces uruchamiania i klikając Wyłączyć.
 7. Zrestartuj swój komputer. Twój komputer jest gotowy na czysty rozruch.
 8. Ponów aktualizacje i sprawdź, czy możesz teraz zaktualizować system Windows (ważne jest, aby wiedzieć, że czysty rozruch może rozwiązać wiele innych problemów, takich jak przykry program, który się nie odinstaluje, więc powinieneś zachować te kroki pod ręką).

Przywracanie funkcjonalności systemu Windows po przeprowadzeniu czystego rozruchu

Niezależnie od tego, czy ta metoda rozwiązała problem, czy nie, ważne jest, aby ponownie aktywować usługi i procesy uruchamiania, aby system Windows mógł znowu normalnie funkcjonować. Możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. Ponownie otwórz konfigurację systemu. Jeśli potrzebujesz odświeżacza, możesz to zrobić, naciskając klawisze Windows + R na klawiaturze i pisząc msconfig.
 2. Upewnij się, że Normalne uruchomienie opcja jest wybrana.
 3. Idź do Usługi i ukryj wszystkie usługi Microsoft, zaznaczając pole u dołu.
 4. Otwórz Menedżera zadań, przechodząc do karty Autostart i klikając łącze.
 5. Włącz wszystkie procesy uruchamiania, które chcesz, wybierając je i klikając Włącz.
 6. Zrestartuj swój komputer.

W ten sposób jesteś bezpieczny z czystego rozruchu i mam nadzieję, że aktualizacja została wykonana pomyślnie.

Kod błędu 0x80070005 w Sklepie Windows

Ten błąd nie dotyczy wyłącznie usługi Windows Update, zazwyczaj napotkasz go podczas pobierania i instalowania aplikacji. „Wszystko, co chcę zrobić, to zainstalować Akcesoria Xbox i Aeries, ale jak dotąd nie mam szczęścia.” Ten użytkownik po prostu chciał skonfigurować kontroler, gdy wystąpił błąd. Oto kilka sposobów, aby to naprawić:

Link do głównej publikacji