Jak naprawić błąd wentylatora systemowego 90b na laptopie HP?

Użytkownicy laptopów HP narzekają na głośny hałas wentylatora i wyświetlają kod błędu wentylatora systemowego (90b). Ten błąd zwykle występuje, gdy uruchamiasz komputer, a wentylator systemowy zaczyna wirować szybciej. Ten błąd dotyczy wentylatora systemowego i wskazuje na problem z systemem grzewczym.

Jeśli niepokoi Cię również ten błąd, oto jak z łatwością naprawić kod błędu laptopa HP 90b.

Jak naprawić system chłodzenia w moim laptopie HP?

1. Zaktualizuj BIOS

 1. Pierwszą rzeczą, na którą powinieneś poszukać jakiejkolwiek oczekującej aktualizacji BIOSu do swojego laptopa. Najnowszą aktualizację systemu BIOS dla systemu można znaleźć w witrynie internetowej HP.
 2. Przejdź do strony HP Support Assistant tutaj i pobierz oprogramowanie HP Support Assistant. W razie potrzeby zainstaluj program.
 3. Uruchom oprogramowanie oraz w Moje urządzenia znajdź swój komputer i kliknij Aktualizacje
  Kod błędu laptopa HP 90b
 4. Teraz kliknij „Sprawdź dostępność aktualizacji i wiadomości”, Aby pobrać najnowsze aktualizacje.
 5. Jeśli zostanie znaleziona jakakolwiek aktualizacja, zaznacz pole aktualizacji BIOS i kliknij Ściągnij i zainstaluj.
 6. Zamknij Asystenta pomocy technicznej po zainstalowaniu aktualizacji. Uruchom ponownie system i sprawdź, czy nie ma poprawy.

Dzięki temu oprogramowaniu do chłodzenia laptopa unikniesz przegrzania i przejmiesz kontrolę nad wentylatorem

2. Oczyść otwory wentylacyjne i wentylatory procesora

 1. Jeśli problem będzie się powtarzał, może to być spowodowane tym, że zewnętrzne otwory wentylacyjne laptopa nagromadziły kurz, powodując wyższą temperaturę, a tym samym błąd. Może się również zdarzyć, jeśli pasta termiczna zastosowana na procesor wyschnie i wymaga ponownego napełnienia.
 2. Po wyłączeniu komputera sprawdź zewnętrzne otwory wentylacyjne i usuń nagromadzony kurz, wdmuchując powietrze przez otwarte otwory wentylacyjne.
 3. Dokładnie wyczyść wentylatory procesora, a następnie ponownie załóż pokrywę. Uruchom ponownie komputer i sprawdź rozdzielczość.Kod błędu laptopa HP 90b
 4. Jeśli problem nadal występuje, sprawdź, czy pasta termiczna procesora nie wyschła. Usuń resztki starej pasty termicznej i ponownie nałóż pastę termiczną. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, poszukaj pomocy specjalisty.
 5. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy błąd się nie powtórzy. Ponieważ błąd jest głównie spowodowany problemami z ogrzewaniem, należy wyczyścić otwory wentylacyjne i ponowne nałożenie pasty termicznej powinno go rozwiązać.

3. Wykonaj twardy reset

 1. Jeśli problem będzie się powtarzał, spróbuj mocno zresetować system. Spowoduje to jedynie zresetowanie wartości termicznych i umożliwi ponowne korzystanie z systemu bez żadnego błędu.
 2. Aby na stałe zresetować laptop HP, wyłącz go.
 3. Usuń wszystkie urządzenia zewnętrzne podłączone do laptopa. Wyjmij również przewód zasilający, jeśli jest podłączony.
 4. Teraz naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania na laptopie przez 15 sekund, aby zresetować. Pozostaw laptopa na około minutę lub dwie.Twardy reset laptopa HP, aby naprawić błąd 90b
 5. Teraz podłącz zasilacz do gniazdka ściennego i podłącz przewód zasilający do laptopa.
 6. Włącz komputer i sprawdź, czy nie ma ulepszeń.

Link do głównej publikacji