Jak naprawić błąd Nie znaleziono pliku Mshtml.dll [QUICK FIX]

Wielu użytkowników zgłosiło, że na komputerze nie znaleziono pliku mshtml.dll. W tym artykule opiszemy przyczyny i metody rozwiązania tego błędu.

Jak mogę naprawić błąd mshtml.dll? Najprostszym sposobem rozwiązania tego problemu jest uruchomienie wiersza polecenia i uruchomienie polecenia, aby ponownie zarejestrować plik mshtml.dll. Jeśli to nie zadziała, spróbuj przywrócić system. W najgorszym przypadku może być konieczna całkowita ponowna instalacja systemu Windows.

Co zrobić, jeśli nie można znaleźć pliku mshtml.dll?

 1. Cofnij zmiany w systemie
 2. Przywróć plik mshtml.dll. z Kosza
 3. Zarejestruj ręcznie plik mshtml.dll
 4. Zainstaluj ponownie system Windows

1. Cofnij zmiany w systemie

Czasami poważne zmiany systemowe mogą spowodować, że mshtml.dll nie zostanie znaleziony. Aby to naprawić, musisz przywrócić system, wykonując następujące czynności:

 1. Kliknij Przycisk Start.
 2. Rodzaj Przywracanie systemu na pasku wyszukiwania i naciśnij Wchodzić przycisk.
 3. Następnie kliknij Przywracanie systemu z wyników wyszukiwania.
 4. Teraz, jeśli zostaniesz o to poproszony, wprowadź hasło i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby wybrać lokalizację przywracania.
  przywracanie systemu nie znaleziono pliku mshtml.dll
 5. Na koniec przywróć komputer.

2. Przywróć Mshtml.dll. z Kosza

Korzystamy z tego rozwiązania, ponieważ Mshtml.dll mógł zostać przypadkowo usunięty. W takim przypadku wystarczy przywrócić komputer.

 1. Nawigować do Kosz i kliknij go dwukrotnie.
 2. Następnie poszukaj Mshtml.dll w prawym górnym rogu.
 3. Po zlokalizowaniu przenieś go do następującej lokalizacji:
   C /: Windows / System32
 4. Na koniec uruchom ponownie komputer.

3. Zarejestruj ręcznie plik mshtml.dll

Czasami nie można znaleźć pliku Mshtml.dll, ponieważ nie został zarejestrowany. Aby rozwiązać problem, wykonaj następujące czynności:

 1. Początek Wiersz polecenia jako administrator.
 2. Rodzaj regsvr32 / u mshtml.dll w polu i naciśnij Wchodzić przycisk, aby wyrejestrować plik.wyrejestruj mshtml.dll nie znaleziono
 3. Wpisz także regsvr32 / i mshtml.dll w polu i naciśnij Wchodzić przycisk, aby zarejestrować plik.Zarejestruj się Nie znaleziono pliku mshtml.dll
 4. Następnie zamknij okno Wiersz polecenia.

Na koniec uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy błąd nadal występuje.

4. Zainstaluj ponownie system Windows

To rozwiązanie powinno być stosowane w ostateczności, jeśli zawiodą wszystkie inne rozwiązania. Pamiętaj, że to rozwiązanie usunie wszystkie pliki z dysku systemowego, więc najpierw wykonaj kopię zapasową. Po ponownej instalacji systemu Windows sprawdź, czy problem nadal występuje.

Jeśli w systemie nie znaleziono pliku mshtml.dll, być może występują problemy z uruchomieniem niektórych aplikacji. Mamy jednak nadzieję, że niektóre nasze rozwiązania okazały się pomocne.

Link do głównej publikacji