Jak naprawić awarie iTunes w Windows 10, 8

Niektórzy użytkownicy, którzy zainstalowali system Windows 10, 8.1, zgłaszali problemy z awarią iTunes, szczególnie z najnowszą wersją iTunes. Oto niektóre potencjalne poprawki i dalszy opis problemu.

Windows 10 i Windows 8.1 stworzyły wiele nieszczęść dla osób korzystających z produktów Apple, ponieważ zgłosiliśmy wiele problemów w następujących postach:

 • Bluetooth nie jest rozpoznawany w Windows 10, 8.1 Update dla użytkowników BootCamp
 • Użytkownicy Apple proszą o wsparcie dla Boot Camp w Windows 10, 8.1
 • System Windows 10, 8.1 nie działa na nowym MacBooku Retina 2013, raport użytkowników

Teraz nie tylko ci, którzy używają Windows 10, 8.1 do BootCamp, mają problemy, ale zwykli użytkownicy, którzy zainstalowali i uruchomili iTunes na swoich laptopach Apple lub innych produktach z Windows 10, 8.1. Te informacje pochodzą z wątku na temat społeczności wsparcia Apple. Oto niektóre z problemów zgłaszanych przez klientów:

To jest nowy komputer, więc nigdy nie miałem okazji wypróbować iTunes w Windows 8. Jednak kiedy zainstalowałem go dla Windows 8.1, początkowo wydawało się, że działa, dopóki nie spróbuję zalogować się na swoje konto. Od tego czasu się rozbija. Ponowna instalacja po ponownej instalacji wydaje się, że zawiesza się, gdy tylko go otworzę.

Ktoś ma awarię iTunes w systemie Windows 8.1 od wersji zapoznawczej:

Od czasu zainstalowania Windows 8.1 Previe.w na moim Dell Inspiron, na którym był uruchomiony Win8 Pro, iTunes wersja. 11.0.4.4 otworzy się, a następnie po kilku sekundach ulegnie awarii. Próbowałem odinstalować i ponownie zainstalować iTunes, ale awarie trwają.

Napraw awarie iTunes w Windows 10, 8

 1. Skopiuj plik QTMovieWin.dll do iTunes
 2. Ponownie zainstaluj Java, Adobe Flash i zaktualizuj sterowniki
 3. Przeskanuj komputer
 4. Usuń ostatnio zainstalowane programy
 5. Wyłącz BTTray.exe
 6. Ponownie zainstaluj iTunes

1. Skopiuj plik QTMovieWin.dll do iTunes

Niektórym użytkownikom firma Apple zaleciła wykonanie następujących czynności: kopiowanie QTMovieWin.dll z C: Program Files (x86) Common FilesAppleApple Obsługa aplikacji do: C: Program Files (x86) iTunes. Dla większości użytkowników to załatwiło sprawę i najwyraźniej nie spotkało się to w Windows 10, 8.

 • 2. Zainstaluj ponownie Java, Adobe Flash i zaktualizuj sterowniki

  naprawić itunes ulega awarii systemu Windows 10

  Jeśli to nie zadziała, spróbuj ponownie zainstalować Javę i Adobe Flash Playera (który ma również pewne problemy w Windows 10, 8.1). Jeśli problem nadal występuje, zaktualizuj wszystkie sterowniki komputera. Należy pamiętać, że tutdated sterowniki mogą powodować dziwne zachowanie iTunes, a nawet awarię podczas uruchamiania.

  3. Przeskanuj komputer

  Niepożądane programy i złośliwe oprogramowanie mogą powodować nieoczekiwane awarie iTunes. Upewnij się, że Twój program antywirusowy jest aktualny, a następnie uruchom pełne skanowanie systemu. Po przeskanowaniu komputera przez program antywirusowy uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie uruchomić iTunes. Upewnij się również, że Twój program antywirusowy nie blokuje iTunes.

  • 4. Usuń ostatnio zainstalowane programy

   Jeśli iTunes zaczął się zawieszać wkrótce po zainstalowaniu określonej aplikacji lub oprogramowania, spróbuj odinstalować odpowiednie oprogramowanie. Czasami różne rozwiązania programowe mogą powodować problemy ze zgodnością i blokować prawidłowe uruchomienie iTunes.

   5. Wyłącz BTTray.exe

   Niektórzy użytkownicy sugerowali, że wyłączenie BTTray.exe może rozwiązać ten problem, szczególnie jeśli iTunes zaczął się zawieszać po zainstalowaniu najnowszych aktualizacji systemu Windows 10 na komputerze.

   Czy masz jakieś oprogramowanie Bluetooth na tym urządzeniu? Wyłączenie BTTray.exe pomogło niektórym.

   6. Ponownie zainstaluj iTunes

   Jeśli nic nie działało, spróbuj ponownie zainstalować iTunes. To rozwiąże wszelkie problemy z uszkodzeniem plików, które mogą powodować awarię aplikacji. Możesz teraz pobrać iTunes z Microsoft Store. Daj nam znać w sekcji komentarzy, jeśli to pomoże, a jeśli nie, postaramy się wspólnie pracować nad poprawką.

Link do głównej publikacji