Jak naprawić awarie CCleaner

Jeśli od dłuższego czasu jesteś użytkownikiem systemu Windows, CCleaner nie jest ci obcy. Na początek CCleaner skanuje i usuwa niepotrzebne pliki, aby zwolnić miejsce w pamięci komputera. Te pliki tymczasowe pojawiają się podczas otwierania programów, dzienników raportów i plików programu Internet Explorer. Jednak oprogramowanie do czyszczenia dysku nie może usunąć plików pamięci podręcznej z innych przeglądarek, w tym Chrome i Firefox.

Narzędzie usuwa również historię przeglądania i ostatnio otwierane pliki. Jest to szczególnie przydatne dla użytkowników, którzy chcą zachować pewien poziom prywatności. Jako oprogramowanie innych firm CCleaner pomaga również rozwiązywać problemy z komputerem wynikające ze starych lub uszkodzonych plików. Chociaż oprogramowanie ma na celu naprawianie problemów z komputerem, czasem może popaść w sam błąd. Użytkownicy zgłaszają problem awarii w CCleaner podczas działania narzędzia.

Kilka czynników może powodować awarię CCleaner (błąd C000021A), w tym uszkodzenie pobierania lub niewłaściwa instalacja oprogramowania. Problem pojawia się również po zmodyfikowaniu lub zaktualizowaniu programu CCleaner, który może uszkodzić rejestr systemu Windows, jeśli zmiana nie będzie kompletna. Infekcja złośliwym oprogramowaniem jest kolejnym ważnym czynnikiem powodującym awarię CCleaner, ponieważ uszkadza pliki systemowe Windows lub pliki CCleaner. Jednak nawet programy inne niż złośliwe oprogramowanie mogą również powodować awarię CCleaner, gdy pliki związane z narzędziem do czyszczenia dysku zostaną przypadkowo usunięte po uruchomieniu tych programów. Poniżej znajduje się lista rozwiązań, które pomogą Ci naprawić awarie CCleaner.

Rozwiązanie 1 — Wykonaj ręczną naprawę rejestru systemu Windows

 1. Przed rozpoczęciem ręcznej naprawy rejestru systemu Windows wykonaj kopię zapasową plików rejestru związanych z błędem C000021A.
 2. Następnie wpisz polecenie w polu wyszukiwania znajdującym się w przycisku Start (jeśli używasz systemu Windows 7) lub obok przycisku Start (dla użytkowników systemu Windows 10 lub Windows 8).
 3. Utrzymać CTRL-Shift na klawiaturze przed uderzeniem Wchodzić. Wybierz Tak po pojawieniu się okna dialogowego uprawnień.
 4. Wpisz regedit w czarnym polu, które pojawi się z migającym kursorem, i naciśnij Enter.
 5. Następnie wybierz CCleaner w Edytorze rejestru, aby wykonać kopię zapasową programu przed kliknięciem Eksportuj w menu Plik.
 6. Wybierz folder z listy Zapisz w, w którym chcesz zapisać klucz kopii zapasowej CCleaner.
 7. Kliknij opcję Wybrana gałąź w polu Zakres eksportu przed naciśnięciem przycisku Zapisz. Kopia zapasowa jest teraz zapisywana jako plik .reg.

Ręczny proces edycji rejestru systemu Windows jest jednak zalecany tylko zaawansowanym użytkownikom komputerów. Nawet najmniejszy błąd w użyciu Edytora rejestru może spowodować nieodwracalne problemy w systemie operacyjnym.

Rozwiązanie 2 — Usuń tymczasowe pliki i foldery

Długotrwałe surfowanie po Internecie i korzystanie z komputera gromadzą ogromne ilości niepotrzebnych plików. Użytkownicy czasami zapominają wyczyścić te bezużyteczne pliki, co prowadzi do powolnej odpowiedzi CCleaner. To ostatecznie powoduje błąd C000021A, gdy pliki zaczynają być w konflikcie lub dysk twardy gromadzi nadmierne obciążenia plików. Operacja czyszczenia dysku pomoże rozwiązać problem. Chociaż narzędzie Oczyszczanie dysku systemu Windows jest domyślnym oprogramowaniem instalowanym na większości komputerów z systemem Windows, istnieją inne programy, które pomagają zoptymalizować komputer.

Aby zainicjować proces czyszczenia dysku systemu Windows, wykonaj następujące kroki:

 1. Wpisz polecenie w polu wyszukiwania przycisku Start.
 2. Utrzymać CTRL-Shift przed uderzeniem Wchodzić pojawi się okno dialogowe zezwolenia. Wybierz Tak.
 3. W czarnym polu z migającym kursorem wpisz cleanmgr i naciśnij Enter.
 4. Narzędzie Oczyszczanie dysku systemu Windows obliczy teraz, ile miejsca można zwolnić, i pozwoli ci wybrać kategorię, którą chcesz wyczyścić.

Rozwiązanie 3 — Przeskanuj komputer w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

Błąd C000021A czasami pojawia się z powodu obecności złośliwego oprogramowania na komputerze. Złośliwe oprogramowanie może uszkodzić i usunąć pliki związane ze środowiskiem wykonawczym. Wiele programów chroniących przed złośliwym oprogramowaniem może rozwiązać ten problem. Jeśli nadal nie masz oprogramowania antywirusowego, przejdź do naszej listy najlepszych programów antywirusowych dla systemu Windows.

Przeczytaj także: 10 najlepszych programów antywirusowych do przeglądania

Rozwiązanie 4 — Wykonaj przywracanie systemu Windows

Ostatnie zmiany wprowadzone w komputerze mogą czasami prowadzić do nieoczekiwanych błędów programu. Jeśli wcześniej zainstalowałeś nowe oprogramowanie na komputerze lub zmodyfikowałeś istniejącą aplikację, istnieje prawdopodobieństwo, że zmiany te mogły spowodować awarię CCleaner. Możesz przywrócić system Windows do poprzedniego ustawienia, gdy działało dobrze za pomocą narzędzia Przywracanie systemu Windows. Ten proces przywraca pliki systemowe i programy komputera, aby wznowić normalne działanie komputera, prawdopodobnie usuwając błąd C000021A.

 1. Wpisz przywracanie systemu w polu wyszukiwania przycisku Start i naciśnij Wchodzić.
 2. Wybierz Przywracanie systemu w wynikach i w razie potrzeby wprowadź hasło administratora.
 3. Postępuj zgodnie z zalecanymi krokami, aby wybrać punkt przywracania, pewien okres, w którym urządzenie działało prawidłowo.

Rozwiązanie 5 — Zaktualizuj sterowniki urządzenia, aby naprawić błąd C000021A

Istnieje duża szansa, że ​​nieaktualne sterowniki urządzeń PC powodują błąd C000021A. Nie jest to jednak powodem do tylu zmartwień. Aktualizacje sterowników są zawsze dostępne do pobrania od producentów oprogramowania. Wyzwaniem jest jednak trudne zadanie znalezienia dokładnego sterownika dla urządzenia związanego z C000021A. Co gorsza, instalacja niewłaściwej aktualizacji sterownika może nawet prowadzić do dalszych problemów. Dzięki dostępnym na rynku narzędziom do aktualizacji sterowników można uniknąć trudności związanych z aktualizacją sterowników urządzeń. Postępuj zgodnie z zalecanymi krokami, aby zaktualizować stare sterowniki w systemie Windows 10.

Rozwiązanie 6 — Pobierz i zainstaluj aktualizacje systemu Windows

Firma Microsoft stale wprowadza aktualizacje w celu ulepszenia systemu Windows. Ale większość użytkowników często ignoruje te aktualizacje, nieumyślnie lub w inny sposób. Te aktualizacje zazwyczaj pomagają naprawić błędy C000021A w najnowszym dodatku Service Pack i najnowszych poprawkach. Aby zobaczyć najnowsze aktualizacje systemu Windows, po prostu otwórz okno dialogowe Windows Update i kliknij Zainstaluj aktualizacje.

Rozwiązanie 7 — Zainstaluj ponownie CCleaner

Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz po prostu odinstalować program CCleaner i ponownie zainstalować narzędzie z Piriform. Ten proces nie wymaga dużego wysiłku. Przejdź do Programy i funkcje w Panelu sterowania i znajdź CCleaner. Odinstaluj program, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Gdy to zrobisz, odwiedź stronę Piriform i pobierz najnowszą wersję CCleaner.

Link do głównej publikacji