Jak nagrywać rozmowy Skype na Windows 10, Android i iOS

Skype był jednym z głównych wyborów ludzi na świecie. Jednak stoi w obliczu poważnej konkurencji po tym, jak agresywnie wykorzystuje możliwości połączeń wideo do swoich usług, w tym Instagram, WhatsApp i Messenger. Dlatego Microsoft wielokrotnie przebudowywał aplikację Skype na Windows 10, aby była na równi z tą samą aplikacją na innych urządzeniach. Teraz ma najbardziej oczekiwaną funkcję Nagrywaj rozmowy przez Skype. Ta nowa funkcja jest teraz dostępna na Skype i na wszystkich platformach, w tym Windows 10, Android oraz iOS. Zobaczmy teraz, jak najlepiej wykorzystać tę funkcję.

Nagraj rozmowy Skype natywnie

Mówi Microsoft,

Nagrywanie rozmów jest całkowicie oparte na chmurze i jest teraz dostępne w najnowszej wersji Skype’a i na większości platform, z wyjątkiem Windows 10. Nagrywanie rozmów nadchodzi do systemu Windows 10 z najnowszą wersją Skype’a w najbliższych tygodniach. Gdy tylko zaczniesz nagrywać, wszyscy uczestnicy rozmowy zostaną powiadomieni, że połączenie jest rejestrowane — więc nie ma niespodzianek. Jeśli bierzesz udział w rozmowie wideo, Skype nagra wideo każdego użytkownika oraz wszystkie ekrany udostępnione podczas połączenia. Po zakończeniu połączenia możesz zapisać i udostępnić zarejestrowane połączenie przez następne 30 dni.

W systemie Windows 10

Aplikacja Skype, której używam, jest w wersji 14.30.26.0. Jeśli więc nie widzisz tej funkcji, upewnij się, że korzystasz z wersji wspomnianej powyżej lub nowszej. Zawsze możesz pobrać najnowszą aktualizację ze sklepu Microsoft Store.

Warto zauważyć, że ta funkcja jest dostępna tylko dla wersji aplikacji UWP lub Universal Windows Platform. Dlatego jeśli korzystasz z wersji Skype 7 w wersji WIn32 lub starszej, i tak nie będziesz mógł korzystać z tej funkcji.

Teraz, gdy masz najnowszą wersję, będziesz musiał po prostu zadzwonić za pomocą Skype. To jest bardzo proste. Po prostu kliknij +przycisk w prawym dolnym rogu ekranu. Następnie kliknij Rozpocznij nagrywanie. Te obrazy pochodzące od Microsoft pomogą ci zrozumieć.

Jak nagrywać rozmowy Skype w systemie Windows 10

Spowoduje to zainicjowanie monitu w górnej części ekranu dla wszystkich obecnych użytkowników połączenia, powiadamiając ich, że połączenie jest rejestrowane.

Teraz możesz kontynuować rozmowę w kolejności, w jakiej była przeznaczona; a także odłączyć po zakończeniu.

Po zakończeniu nagrywanie rozmowy zostanie automatycznie udostępnione na czacie. Uczestnicy będą mogli je pobrać przez następne 30 dni, po których nastąpi automatyczne usunięcie.

Aby zapisać to nagranie połączenia, kliknij prawym przyciskiem myszy wpis na czacie i kliknij Zapisz jako. Spowoduje to wybranie odpowiedniej lokalizacji do zapisania pliku.

Możesz także wybrać Zapisz w plikach do pobrania aby zapisać go bezpośrednio w folderze Pobrane.

Po drugie, możesz także kliknąć Naprzód aby przekazać go dowolnemu z kontaktów poza tym czatem.

Na iOS i Androidzie

Aby nagrywać rozmowy Skype na urządzeniach z iOS i Androidem, nie musisz robić nic innego niż w Windows 10.

Najpierw upewnij się, że na swoim urządzeniu działa najnowsza wersja aplikacji. Jeśli korzystasz ze Skype Lite, ta funkcja nie jest jeszcze dostępna.

Podczas rozmowy Skype musisz dotknąć tego samego + przycisk, a następnie dotknij Nagranie rozmowy aby rozpocząć nagrywanie połączenia.

To ponownie pokaże powiadomienie wszystkim uczestnikom połączenia, że ​​połączenie jest rejestrowane.

Teraz podobnie nagranie zostanie udostępnione na czacie na wszystkich urządzeniach, na które użytkownik jest zalogowany za pomocą tego samego konta przez 30 dni.

Do tego czasu mogą albo zapisać go jako plik .MP4, dotykając i przytrzymując wpis na czacie, a następnie dotykając Zapisać lub po prostu przekaż go innym kontaktom Skype’a, dotykając Naprzód.

Werdykt

Ta funkcja jest naprawdę przydatna w wielu scenariuszach. Nie musisz już używać oprogramowania do nagrywania Skype innej firmy. Ta natywna funkcja może być używana do rejestrowania spotkań i wywiadów w przedsiębiorstwie. Po drugie, może się wydawać, że Microsoft powoli wprowadza wszystkie wyjątkowe funkcje Skype for Business do Microsoft Teams lub Skype. Pomoże im to jeszcze bardziej agresywnie promować usługi w Enterprise. Jednak niektóre z tych funkcji, w tym możliwość nagrywania połączeń Skype, są użyteczne dla konsumentów równomiernie wiele razy.

Link do głównej publikacji