IMGDissolver: darmowy program do tworzenia profesjonalnych pokazów slajdów

Jeśli jesteś osobą, która lubi samodzielnie tworzyć profesjonalne pokazy slajdów IMGDissolver jest odpowiednim oprogramowaniem dla Ciebie. Program jest wieloplatformowym programem do pokazu slajdów / DivX / DVD do zdjęć i filmów.

IMGDissolver posiada prosty w obsłudze interfejs z wieloma dodatkowymi funkcjami i następującymi zakładkami. Obszary te zostały podświetlone na czerwono na zrzucie ekranu.

Oprogramowanie do tworzenia pokazu slajdów

The Karta główna zawiera opcję „Dodaj obrazy”, która umożliwia dodawanie standardowych formatów obrazów, takich jak PNG, JPG, GIF itp. do folderu. Użytkownik musi jedynie kliknąć opcję wyboru katalogu ze zdjęciami. Możesz nawet użyć tej samej zakładki, aby dodać formaty wideo, takie jak OVI, MPG i inne. To nie wszystko — ten sam ekran konfiguracji oferuje także opcje sterowania wyświetlaczem. Dostępne opcje to „Jasność”, „Nasycenie”, „Kontrast” i Gamma.

Oprócz tego można również zastosować efekty specjalne, takie jak „Sepia”, „Rozmycie”, „Wytłoczenie” lub „Skala szarości”. Jeśli jesteś zadowolony ze wszystkich zmian wprowadzonych w obrazach, możesz wyświetlić ich podgląd, klikając opcję „Podgląd obrazu”. Domyślnie program wybiera kartę „Główne”. Karta obok niego, karta „Podsumowanie” pozwala dodawać nowe obrazy do listy, ustawiać czas ich trwania, przenosić je i stosować inne efekty przejścia do każdego obrazu.

The ‘Muzyka’ z drugiej strony pozwala na dodawanie muzyki do pokazu slajdów. Wystarczy zlokalizować plik MP3 na komputerze i nacisnąć przycisk „Dodaj”. muzyka automatycznie rozpoczyna odtwarzanie muzyki w tle, gdy pokaz slajdów jest wyświetlany na ekranie komputera.

Pod „Ustawienia” Zakładka udostępnia różne opcje, w których można zmienić styl przejścia, zastosować filtry, wybrać odpowiedni kolor tła i ustawić czas trwania obrazu.

„Narzędzia wideo” tab, choć ma ograniczoną funkcję, oferuje ciekawą funkcję; pozwala użytkownikowi wprowadzić plik wideo, przyciąć jego wybraną część lub po prostu wyodrębnić strumień audio.

Funkcje IMGDissolver:

  • Z łatwością tworzy pokazy slajdów z muzyką w tle
  • Możliwość eksportu pokazów slajdów do DivX lub DVD
  • Obsługa napisów (góra, środek, dół), z wieloma dostępnymi czcionkami
  • Obsługa wielu formatów wideo
  • Obsługa wielu języków (angielski, hiszpański, włoski, grecki)
  • Możliwość łączenia, łączenia plików MP3 i nagrywania głosu w plikach MP3
  • Narzędzia wideo: możliwość przechwytywania jednego obrazu z wideo, konwersji wideo na inny format, wycinania wideo
  • Wiele efektów przejścia

Dissolver IMG jest bardzo przydatnym darmowym oprogramowaniem, ale ma pewne wady. Na przykład program ładuje się powoli, dlatego przełączanie niektórych menu zajmuje trochę czasu. Poza tym pokazów zdjęć nie można wyświetlać w większych rozdzielczościach. Ma ograniczony zakres rozdzielczości, od 320 x 240 do 800 x 576. Ale nadal… ogólnie rzecz biorąc, jest to dobry program i jest zgodny z systemem operacyjnym Windows. Opcja zapisania ich jako plików kompatybilnych z AVI lub DVD gwarantuje, że można je odtwarzać w prawie każdym systemie.

Link do głównej publikacji