Jak wyświetlić szczegóły BSOD w Windows 10, 8.1, 8

Windows 10, 8 przyniósł wiele różnic w porównaniu ze starszymi wersjami Windows. Te dwie platformy zostały zaprojektowane tak, aby były bardziej przyjazne dla użytkownika i bardziej „intuicyjne”, szczególnie dla użytkowników na poziomie podstawowym. Ale czasem lepiej jest mieć bardziej złożony system, ponieważ może być konieczne samodzielne rozwiązanie niektórych problemów. Można to zastosować szczególnie, jeśli mówimy o wiadomościach BSOD lub alertach, które stały się po prostu bezużyteczną, smutną buźką.
bsod wygrywa 8BSOD lub Blue Screen Of Death, oznacza domyślny komunikat zatrzymania systemu Windows lub alert o błędzie. Jeśli w starszych wersjach systemu Windows, gdy wyświetlany był BSOD, moglibyśmy zobaczyć szczegółowe informacje związane z powiązanym problemem i moglibyśmy ostatecznie rozwiązać problemy, teraz w Windows 10, 8 i Windows 8.1 możemy otrzymać tylko smutną buźkę wraz z następujący komunikat, który, nawiasem mówiąc, jest dość denerwujący: „Na Twoim komputerze wystąpił problem, którego nie mógł rozwiązać, a teraz trzeba go ponownie uruchomić”.

 • Więc jeśli chcesz zobacz klasyczną wiadomość BSOD w Windows 10 i Windows 8, 8.1 lub jeśli chcesz mieć dostęp do rzeczywistego komunikatu o błędzie, wykonaj poniższe czynności. Oczywiście możesz również zapisać błąd, który wystąpił w systemie Windows 10 lub Windows 8, 8.1, a następnie wyszukać go online.

  Jak przeglądać dzienniki BSOD w Windows 10, 8.1, 8

  1. Użyj edytora rejestru

  1. Na komputerze pobierz poprawkę KB2929742 stąd, a następnie zastosuj ją na urządzeniu z systemem Windows 8.
  2. Na ekranie startowym systemu Windows naciśnij Win + R, a w polu „Uruchom” wpisz „regedit”- kliknij„ ok ”, aby uruchomić Edytor rejestru.wygrana + bieg
  3. W Edytorze rejestru przejdź do ścieżki: „HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Control \ CrashControl”.regedit
  4. W prawym panelu Edytora rejestru kliknij prawym przyciskiem myszy dowolne puste miejsce.
  5. Wybierz „nowy”, a następnie „Wartość DWORD”.
  6. Nazwij nową wartość DWORD na „DisplayParameters”.
  7. Kliknij tę nową wartość i ustaw na 1 — wpisz „1” w polu „dane wartości”.regedit win 8
  8. Zapisz zmiany i zamknij Edytor rejestru.
  9. Uruchom także ponownie urządzenie z systemem Windows 8 lub Windows 8.1.

  2. Zainstaluj BlueScreenView

  Możesz również zainstalować dedykowane oprogramowanie do przeglądania szczegółów Blue Screen of Death w Windows 10, Windows 8. BlueScreenView NirSoft skanuje pliki minidump, które tworzony jest przez komputer po wystąpieniu błędów BSOD, a następnie wyświetla szczegółowe informacje o awariach w prostej tabeli. W tej tabeli znajdziesz informacje o dacie / godzinie awarii, sterowniku, który mógł spowodować awarię, i więcej.

  Pobierz BlueScreenView

  Dobra robota, teraz powinieneś być w stanie zobaczyć lub wyświetlić klasyczne szczegóły BSOD w Windows 10, 8 i Windows 8.1. Upewnij się, że używasz pola komentarzy od dołu, aby podzielić się swoimi doświadczeniami z nami i naszymi czytelnikami.

  Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak naprawić częste błędy BSOD, sprawdź poniższe przewodniki:

  • Poprawka: błąd „krytycznego uszkodzenia struktury” BSOD w systemie Windows 10
  • 100% Poprawka: VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR BSOD w systemie Windows 10
  • Poprawka: Windows 10, 8.1, 7 BSOD spowodowany przez ntoskrnl.exe

  Zatwierdź

Link do głównej publikacji