Jak nagrywać obrazy dysków

Zaskakujące jest to, że wielu użytkowników, którzy pobrali wersję Beta systemu Windows 7, ma problemy z wypaleniem jej na płycie DVD. Ten artykuł ma służyć jako wskazówka dla wszystkich działań związanych z nagrywaniem dysku.

Do wypalenia obrazu dysku potrzebne jest oprogramowanie, które jest w stanie to zrobić. Jedną z najlepszych darmowych aplikacji do nagrywania dysków jest ImgBurn. ImgBurn jest szybki, lekki i obsługuje wiele bardziej popularnych formatów obrazów dysków, w tym między innymi ISO, BIN i IMG. Jest także kompatybilny ze wszystkimi 32-bitowymi i 64-bitowymi wersjami wszystkich systemów operacyjnych Windows od czasu wydania (włącznie) Windows 95.

Ponadto jest w stanie nagrywać obrazy dysków na płyty CD, DVD, Blu-Ray i HD DVD. Innymi słowy: ImgBurn powinien pokryć potrzeby 99,9% wszystkich użytkowników.

Jedną z przydatnych funkcji ImgBurn jest integracja menu kontekstowego. Opcja nagrania obrazu dysku pojawi się automatycznie, jeśli użytkownik kliknie prawym przyciskiem myszy obsługiwany plik obrazu dysku.

nagrać obrazy dysku

Wybrany obraz dysku zostanie załadowany bezpośrednio do programu do nagrywania dysków z opcją natychmiastowego nagrania, jeśli do napędu zapisu zostanie włożony pusty dysk.

imgburn

Wystarczy, że klikniesz ikonę w lewym dolnym rogu okna, które otwiera się automatycznie. Rozpocznie się proces nagrywania dysku. Użytkownicy mogą opcjonalnie zmienić ustawienia prędkości zapisu i liczbę kopii po lewej stronie lub aktywować tryb testowy lub weryfikację. To wszystko, aby nagrać obraz dysku.

Niedawno mieliśmy pytanie do czytelników o najlepsze darmowe oprogramowanie do nagrywania, które może być również interesujące.

Link do głównej publikacji