Jak nadać priorytet powiadomieniom w Centrum akcji w systemie Windows 10 Mobile

Powiadomienia w systemie Windows 10 i Windows 10 Mobile mogą być bardzo przydatne. Z drugiej strony powiadomienia z niektórych aplikacji mogą być bardzo denerwujące, zwłaszcza jeśli nie używamy ich zbyt często. Na szczęście Microsoft wprowadził nowy sposób zarządzania powiadomieniami, dzięki czemu ludzie mogą teraz zmniejszyć liczbę irytujących niechcianych powiadomień otrzymywanych w Centrum akcji.

W najnowszej wersji Windows 10 Mobile Insider Preview kompilacja 14322 wprowadzono priorytetyzację powiadomień w Centrum akcji, dzięki czemu użytkownik może teraz wybrać częstotliwość otrzymywania określonych powiadomień.

Jak nadać priorytet powiadomieniom w Windows 10 Mobile Insider Preview

Aby uzyskać dostęp do ustawień priorytetów, przejdź do Ustawienia> System> Powiadomienia działania i wybierz powiadomienia, które aplikacje są dla Ciebie najważniejsze. Istnieją trzy poziomy priorytetu: Normalny, Wysoki i Górny. Na przykład, jeśli ustawisz powiadomienia Cortana na najwyższy priorytet, a powiadomienia Facebook Messenger na normalny priorytet, powiadomienia Cortana pojawią się przed powiadomieniami z Facebook Messenger.

Innym przydatnym dodatkiem jest możliwość ograniczenia liczby powiadomień na aplikację. Nowa kompilacja ustawia domyślnie 3 powiadomienia na aplikację, ale możesz ją dostosować mniej więcej. Ułatwi to organizowanie powiadomień w Centrum akcji.

Centrum akcji systemu Windows 10 Mobile jest teraz bardziej konfigurowalne niż kiedykolwiek. Powiedzieliśmy już, że możesz teraz łatwo zarządzać Szybkimi akcjami, a nowy sposób dostarczania powiadomień stanowi dopełnienie nowego środowiska Action Center, które pojawiło się wraz z Windows 10 Mobile Insider Preview kompilacja 14322.

Microsoft wprowadził podobną opcję do komputerów PC z najnowszą wersją zapoznawczą Windows 10, więc jest to kolejna funkcja, którą Microsoft stworzył prawie identyczną na obu platformach.

W komentarzach możesz powiedzieć nam, co myślisz o nowym sposobie organizacji powiadomień w Windows 10 Mobile Action Center i co ogólnie myślisz o najnowszej wersji Mobile Insider Preview?

Link do głównej publikacji