Jak łatwo przełączać się między wyszukiwarkami w przeglądarce Firefox

Firefox jest jedną z niewielu przeglądarek, która oferuje dostęp do dedykowanego paska wyszukiwania w interfejsie. Chociaż można go łatwo usunąć, zapewnia elastyczny dostęp do wyszukiwania, ponieważ umożliwia szybkie przełączanie się między wyszukiwarkami i może być skonfigurowany do korzystania z innej wyszukiwarki niż pasek adresu.

Mozilla zmieniła ostatnio interfejs wyszukiwania w przeglądarce Firefox, za co organizacja była krytykowana przez część użytkowników przeglądarki.

Nowy interfejs, zaprojektowany do szybkiego przełączania między wyszukiwarkami, wydawał się komplikować, a nie ułatwiać.

Na przykład większość zakłada, że ​​ustawienia muszą być użyte do zmiany kolejności wyszukiwarek wyświetlanych z przodu. Tak jednak nie jest, ponieważ w Firefoksie istnieje łatwiejszy sposób na tymczasową lub stałą zmianę kolejności wyszukiwarek.

wyszukiwanie firefox

Mozilla dodała kilka modyfikatorów klawiatury do nowego interfejsu wyszukiwania w Firefoksie, którego można użyć do szybkiego przełączania silników.

Na przykład, jeśli chcesz zmienić domyślną wyszukiwarkę, po prostu kliknij w polu wyszukiwania, przytrzymaj klawisz Ctrl i użyj klawiszy strzałek w górę i w dół na klawiaturze, aby przełączać się między silnikami.

Ten, który wybierzesz, stanie się domyślnym mechanizmem od tego momentu, bez konieczności odwiedzania preferencji.

To staje się lepsze. Przytrzymaj klawisz Alt zamiast Ctrl podczas wykonywania operacji, aby tymczasowo przełączyć się na inny silnik. Zostanie użyty do wyszukiwania, ale operacja nie zmieni domyślnej wyszukiwarki w Firefoksie.

Możliwe jest nawet uruchamianie wyszukiwania bez użycia myszy. Użyj Ctrl-k, aby skoncentrować pasek wyszukiwania, wpisz wyszukiwane hasło, użyj modyfikatorów, aby przełączyć się na inną wyszukiwarkę, jeśli musisz to zrobić, i naciśnij klawisz Enter na końcu, aby uruchomić wyszukiwanie.

Preferencje wyszukiwania są nadal przydatne, ponieważ zapewniają dodatkowe funkcje, którymi można sterować tylko z tego miejsca. Załaduj about: preferencje # szukaj, aby otworzyć je w przeglądarce.

preferencje wyszukiwania firefox

Tam można na przykład usunąć wyszukiwarki z listy dostawców wyszukiwania. Aby to zrobić, kliknij znacznik wyboru obok wyszukiwarki.

Możesz użyć preferencji, aby wyłączyć sugestie wyszukiwania i dodać słowa kluczowe do wyszukiwarek, których możesz następnie użyć z paska adresu przeglądarki, np. sp firefox, aby wyszukać stronę startową dla przeglądarki Firefox, jeśli przypisano słowo kluczowe sp do wyszukiwarki.

Wyszukiwarki można zmienić w preferencjach za pomocą operacji przeciągania i upuszczania (za pośrednictwem Sören Hentzschel)

Podsumowanie
Jak łatwo przełączać się między wyszukiwarkami w przeglądarce Firefox
Nazwa artykułu
Jak łatwo przełączać się między wyszukiwarkami w przeglądarce Firefox
Opis
Dowiedz się, jak przełączać się między wyszukiwarkami na stałe lub tymczasowo w przeglądarce internetowej Firefox.

Link do głównej publikacji