Jak korzystać ze skanera bezpieczeństwa Microsoft dla systemu Windows

microsoft-security-scanner

Wirus może zainfekować każdy komputer. Będziesz nieświadomy i wirusy zaczną wpływać na twój system. Aby zabezpieczyć komputer przed wirusami, możesz użyć skanera antywirusowego firmy Microsoft, który pomoże ci ustalić, czy na twoim komputerze z systemem Windows jest złośliwe oprogramowanie.

Ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego ludzie powinni skanować swoje okna za pomocą Microsoft Safety Scanner. Będziesz także wiedział, jak z niego korzystać?

Skanowanie w poszukiwaniu wirusów

Maksymalny program antywirusowy będzie wyświetlał skanowanie w czasie rzeczywistym, nie na korzyść szkodliwego oprogramowania, oraz skanowanie ręczne, z którego użytkownicy mogą go korzystać. Możesz zabezpieczyć swoje pliki i system za pomocą skanowania w czasie rzeczywistym, możesz również obserwować akcję w tle, a ona automatycznie ją naprawi lub usunie wykryty wirus. W niektórych programach antywirusowych nazwa tej funkcji jest inna, może to być skanowanie podczas uzyskiwania dostępu, ochrona w tle, ochrona rezydentna, skanowanie podczas uzyskiwania dostępu lub automatyczna ochrona. Popularny skaner, który na żądanie, nazywany również skanerem ręcznym, nie jest w stanie zabezpieczyć systemu w czasie rzeczywistym, ale pomoże systemowi w znajdowaniu złośliwego oprogramowania w wybranych miejscach na lokalnych dyskach twardych.

Powinieneś wiedzieć, że nie wszystkie programy antywirusowe, które działają w czasie rzeczywistym i są na żądanie, domyślnie nie skanują wszelkiego rodzaju dodawania plików i formatów plików. Nie masz pojęcia o najnowszym wirusie lub złośliwym oprogramowaniu, dlatego musisz skonfigurować oprogramowanie antywirusowe do skanowania wszystkich rodzajów plików, dodatków i formatów.

Microsoft przedstawia bezpłatny unikalny skaner wirusów o nazwie Microsoft Safety Scanner. Teraz zobaczysz w tym artykule, jak korzystać ze skanera i co to jest.

Wymagania systemowe i użytkowanie

Skaner Microsoft Safety będzie działał na komputerze z 32-bitową lub 64-bitową wersją systemu Windows 7, Windows Server 2003, Vista lub XP. Aby uruchomić ten skaner, musisz być członkiem grupy Administratorzy. Pomoże w skanowaniu komputera bez względu na to, czy uruchomi się on w trybie normalnym, czy w trybie awaryjnym.

Jeśli pobierzesz narzędzie, wygaśnie ono po 10 dniach. A jeśli potrzebujesz pomocy po pewnym czasie, możesz ponownie pobrać skaner, ponieważ będzie miał zaktualizowane sygnatury wykrywania.

Funkcje i opcje

Microsoft Safety Scanner działa tylko przez 10 dni, jeśli chcesz używać Microsoft Safety Scanner zamiast programu antywirusowego, który zapewnia ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem w czasie rzeczywistym. To unikalne narzędzie firmy Microsoft jest bardzo wymagającym skanerem, który ma zdolność usuwania zidentyfikowanego złośliwego oprogramowania oprócz następujących funkcji i opcji:

 • Wirusy, oprogramowanie szpiegujące i inne niepotrzebne oprogramowanie można skanować i usuwać z komputera.
 • Istnieją różne rodzaje skanowania, takie jak szybkie skanowanie, pełne skanowanie lub skanowanie niestandardowe. Niezależnie od tego, jaki to rodzaj skanowania, sprawdzi w krytycznych obszarach systemu Windows, w których istnieje maksymalna szansa na znalezienie złośliwego oprogramowania, a także pomoże dodać lub zmienić pliki i ustawienia.
 • Malware Safety Scanner i Microsoft Security Essential wykorzystują podobne sygnatury wykrywania złośliwego oprogramowania i silnik skanowania.
 • Istnieje możliwość skanowania dowolnych dysków twardych podłączonych do komputera, dysków wymiennych lub USB, takich jak lokalny.
 • Skaner pomoże automatycznie usunąć zidentyfikowanego wirusa z systemu.
 • Możesz także zobaczyć listę zidentyfikowanych złośliwych programów i działania mające na celu usunięcie wirusa. Będziesz mógł zobaczyć, co zostało częściowo usunięte lub usunięte.
 • Cały dziennik aktywności narzędzia można znaleźć w folderze debugowania głównego katalogu Windows.
 • Zidentyfikowane wątpliwe pliki zostaną przesłane do firmy Microsoft w celu dalszej analizy. Ten proces jest opcjonalny, co oznacza, że ​​to od Ciebie zależy, czy wyślesz wybrany plik do dostawcy, ale powinieneś go wysłać, aby poprawić przyszłe wykrycia.
 • Może skanować komputer w trybie awaryjnym i normalnym bez względu na to, czy sieć jest dostępna czy nie.

Z drugiej strony wymienione poniżej opcje i funkcje nie są dostępne w Microsoft Safety Scanner:

 • Po rozpoczęciu skanowania nie można go zatrzymać, można go tylko anulować.
 • Podpis narzędzia tego złośliwego oprogramowania nie może być aktualizowany.
 • Żadna opcja nie jest dostępna, aby kliknąć folder lub dysk prawym przyciskiem myszy, aby skanować za pomocą bezpłatnego skanera na żądanie.
 • To narzędzie nie może skanować komputera w sieci.
 • Wybierając akcję, którą należy podjąć w przypadku zidentyfikowanego wirusa, ten typ opcji nie jest dostępny.
 • Nie pomaga usunąć uszkodzonych skompresowanych lub zarchiwizowanych plików.
 • Musisz utworzyć punkt przywracania przed użyciem skanera antywirusowego, ponieważ punkt przywracania nie jest dostępny podczas usuwania złośliwego oprogramowania za pomocą narzędzia.

Korzystanie ze skanera bezpieczeństwa Microsoft

Aby korzystać z tego narzędzia, nie musisz usuwać obecnego oprogramowania antywirusowego z systemu i nie jest potrzebny interfejs użytkownika do usuwania złośliwego oprogramowania, poza tym zidentyfikowane złośliwe oprogramowanie jest skompresowane. To narzędzie jest bardzo łatwe i proste w użyciu. Poniżej znajduje się obraz (zrzut ekranu) procesu skanowania i wyników usuwania złośliwego oprogramowania.

Aby trwale usunąć częściowo usuniętego wirusa z systemu, sprawdź plik msert.log z folderu C: \ Windows \ debug. wstaw następujący wiersz i ręcznie usuń wspomniany plik:

Operacja nie powiodła się (kod = 0x8026), użyj pełnego programu antywirusowego! !

Należy pamiętać, że skaner na żądanie potrzebuje do 1 GB pamięci, głównie w przypadku skanowania dużych i skompresowanych plików. W oknie menedżer zadań ujawni dwa procesy o tej samej nazwie (msert.exe), które są zgodne z projektem. Microsoft Support Emergency Response Tool to także nazwa procesu.

Jeśli złośliwe oprogramowanie uruchamia jakiś aktywny proces, skaner go zamknie w trakcie procesu usuwania złośliwego oprogramowania. Na obrazku (zrzuty ekranu) poniżej dowiesz się, jak narzędzie może skutecznie usuwać aktywne złośliwe oprogramowanie.

Wsparcie

Microsoft zapewnia nie tylko bezpłatne skanowanie antywirusowe w systemie Windows, ale także zapewnia bezpłatne usuwanie złośliwego oprogramowania.

Wykonaj 3 proste kroki, aby natychmiast naprawić komputer!

 1. Krok 1 — Pobierz Zainstaluj narzędzie do naprawy komputera.
 2. Krok 2 — Kliknij przycisk „Skanuj”, aby zdiagnozować komputer.
 3. Krok 3 — Kliknij „Napraw błędy”, aby naprawić problemy i gotowe.

(Uwaga: To potężne narzędzie może zwiększyć wydajność o 97%)

Link do głównej publikacji