Jak całkowicie pozbyć się paska przewijania przeglądarki Firefox

Jeśli uważasz, że pasek przewijania przeglądarki Firefox jest zbyt duży, masz kilka opcji, aby zmienić go na bardziej odpowiedni. Możesz na przykład załadować styl Lepszych pasków przewijania w dodatku Stylowy, aby zmniejszyć rozmiar paska przewijania w przeglądarce Firefox.

Styl zmniejsza szerokość poziomego i pionowego paska narzędzi do około połowy oryginalnego rozmiaru. To świetnie, jeśli potrzebujesz na przykład kilku dodatkowych pikseli widocznych na stronie, nie tracąc całkowicie funkcji paska przewijania.

Możesz jednak pójść o krok dalej i całkowicie pozbyć się paska przewijania, aby w ogóle nie był wyświetlany w przeglądarce Firefox. Witryny wyświetlane w przeglądarce korzystają wówczas z pokoju.

Jeśli potrzebujesz, musisz przewijać stronę za pomocą myszy lub klawiatury. Chociaż nie powinno to stanowić problemu dla większości stron internetowych, spowoduje to problemy na stronach internetowych, które blokują ci przewijanie w ten sposób.

Spójrz na poniższy zrzut ekranu, aby zobaczyć, jak wygląda Firefox bez paska przewijania po prawej stronie przeglądarki Chrome.

firefox bez paska przewijania

Pokażę ci, jak to się robi. Najpierw ukrywanie paska przewijania, a następnie dodanie wskaźnika pozycji przewijania, abyś wiedział, gdzie jesteś na stronie.

  1. Załaduj about: wsparcie do paska adresu Firefoksa i naciśnij klawisz Enter.
  2. Kliknij przycisk Pokaż folder obok folderu Profil, aby otworzyć folder w domyślnym menedżerze plików systemu.
  3. Otwórz katalog Chrome tutaj. Jeśli nie istnieje, utwórz go.
  4. Otwórz plik userChrome.css w katalogu. Ponownie, jeśli nie istnieje, utwórz go.
  5. Dodaj następujący wiersz kodu po ostatnim wierszu: #content browser {margin-right: -14px! WAŻNE; margin-bottom: -14px! WAŻNE; overflow-y: scroll; overflow-x: hidden;}
  6. Uruchom ponownie Firefox.

Zauważysz, że pasek przewijania zniknął po ponownym uruchomieniu, co oznacza, że ​​możesz przewijać tylko za pomocą kółka myszy, środkowego przycisku myszy lub klawiatury.

Scroll Progress to dodatek, którego używamy do dodawania wskaźnika przewijania do Firefoksa. Po prostu zainstaluj go z repozytorium dodatków Mozilla i powinieneś zobaczyć wskaźnik w prawym górnym rogu ekranu. Możesz zmienić pozycję na inny róg w preferencjach.

Tutaj możesz także modyfikować style tekstu i tła, w tym wyświetlany rozmiar i wagę czcionki.

Aby przywrócić oryginalną funkcjonalność, odinstaluj rozszerzenie i usuń wiersz z pliku userChrome.css.

Link do głównej publikacji