Firefox: Pokaż wskaźnik myszy nad adresami URL w pasku adresu Firefox

Użytkownicy Firefoksa: Do czego potrzebny jest pasek stanu Firefox? Wielu prawdopodobnie odpowie, że wcale ich nie potrzebuje, a niektórzy mogą powiedzieć, że używają go do sprawdzania linków poprzez najechanie myszką na stronę.

Jest też grupa użytkowników z innymi dodatkami, którzy umieścili swoje ikony na pasku stanu, aby wypełnić je życiem.

Wyświetlanie adresu URL witryny, na której najechasz myszą na stronę. Jest to coś, co można osiągnąć w inny sposób; To musiał być powód, dla którego Josiah Decker stworzył dodatek do paska stanu Status Firefox. Dodatek wyświetla również adresy URL linków, które użytkownik najeżdża kursorem na pasku adresu Firefox.

Dlaczego ktoś miałby tego chcieć? Odpowiedź brzmi: ekran nieruchomości. Przeniesienie funkcji na pasek adresu powoduje, że pasek stanu w przeglądarce Firefox jest zbędny, jeśli jest wyświetlany tylko w tym celu. Pasek stanu można następnie ukryć, aby nie pojawiał się już na ekranie komputera.

Na początku mylące jest wyświetlanie adresów URL linków w pasku adresu Firefoksa, zwłaszcza że usuwa adres URL strony internetowej, na której jesteś. Istnieje inny problem, który został zauważony przez twórcę dodatku: linki względne są wyświetlane bez części struktury domeny, np. / en-US / firefox / zamiast https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/, które pojawiłyby się na pasku stanu przeglądarki Firefox na stronie Mozilli.

Ale skoro wiesz o tym, wiesz, że link wskazuje na zasób w tej samej domenie.

Pasek adresu stanu może być nadal interesującą opcją dla użytkowników, którzy regularnie korzystają z funkcji „najedź kursorem na link” w przeglądarce Firefox, ale w innym przypadku nie potrzebują paska stanu i używają przeglądarki Firefox na małym ekranie komputera. Można go pobrać dla wszystkich wersji Firefox 2 i 3 ze strony Mozilla Firefox.

Aktualizacja: Dodatek nie jest już rozwijany. Firefox 4 i przyszłe wersje wyświetlają adres internetowy linku nad paskiem stanu, co oznacza, że ​​można ukryć pasek stanu bez utraty funkcji wyświetlania adresów URL stron internetowych w przeglądarce.

Link do głównej publikacji