Firefox nie odpowiada: jak rozwiązać ten problem w systemie Windows 10

Brak możliwości prawidłowego korzystania z przeglądarki internetowej jest kłopotliwy. Jeśli używasz przeglądarki Firefox w systemie Windows 10, a Twoja przeglądarka internetowa obecnie nie odpowiada, wykonaj kroki rozwiązywania problemów wymienione poniżej. Kroki w tym samouczku powinny pomóc rozwiązać wszystkie błędy i problemy, które mogą powodować zawieszanie się lub zawieszanie się w przeglądarce Firefox.

Jak naprawić błędy „Firefox nie odpowiada” w systemie Windows 10

Zainicjuj restart

Pierwszą rzeczą do zastosowania jest restart. Jeśli Firefox nie odpowiada, oznacza to, że coś zatrzymało procesy. Ponowne uruchomienie może być idealnym rozwiązaniem do ponownego uruchomienia wszystkiego. Zamknij więc Firefoksa (jeśli klasyczny sposób nie działa, zamknij program za pomocą Menedżera zadań), a także uruchom ponownie system Windows 10. Na koniec uruchom Firefox i sprawdź, czy wszystko działa teraz tak, jak powinno; jeśli nie, przejdź do następnego rozwiązania problemu.

Zaktualizuj sterowniki karty graficznej

Jednym z powodów, dla których Firefox może działać z problemami, są związane z nieaktualnymi sterownikami karty graficznej. Musisz więc upewnić się, że system Windows 10 działa na najnowszych aktualizacjach sterowników.

 1. Kliknij na Szukaj ikona — znajduje się w pobliżu przycisku Start systemu Windows.
 2. Rodzaj Menadżer urządzeń i kliknij ten sam wpis, który zostanie wyświetlony.Menedżer urządzeń Windows 10 Firefox nie odpowiada
 3. W Menedżerze urządzeń rozwiń Karty graficzne opcja.zaktualizuj kartę graficzną Firefox nie odpowiada
 4. Kliknij każdy wpis prawym przyciskiem myszy i wybierz „Aktualizuj oprogramowanie sterownika”.
 5. Gotowy.

Automatycznie aktualizuj sterowniki

Aktualizacja sterowników jest koniecznym działaniem, ale irytującym i żmudnym procesem. Polecamy Aktualizator sterownika TweakBit narzędzie (zatwierdzone przez Microsoft i Norton), które może to zrobić automatycznie za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

To narzędzie pomoże Ci uniknąć trwałego uszkodzenia komputera, pobierając i instalując nieprawidłowe wersje sterowników. Oto krótki przewodnik, jak to zrobić.

  1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updater
  2. okno startowe aktualizacji sterownikaPo zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.tweakbit skaner aktualizacji sterownika
  3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
   Skanowanie aktualizacji sterownika tweakbit zakończone
   Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Zrzeczenie się: niektóre funkcje tego narzędzia nie są darmowe.

Wyłącz przyspieszenie sprzętowe w przeglądarce Firefox

Przyspieszenie sprzętowe to funkcja związana również z kartą graficzną. W niektórych sytuacjach, w zależności od niektórych ustawień kart graficznych, Firefox może się zawiesić, gdy używane jest przyspieszenie sprzętowe. Zobaczmy więc, jak to wyłączyć:

 1. W prawym górnym rogu przeglądarki Firefox kliknij Menu Ikona.
 2. Z wyświetlonej listy wybierz Opcje.Firefox nie odpowiada
 3. Idź do Panel ogólny i poszukaj Występ wejście.
 4. Stamtąd usuń zaznaczenie pola wyboru „Użyj zalecanych ustawień wydajności”, a także odznacz opcję „użyj przyspieszenia sprzętowego, gdy jest dostępne”.Firefox nie odpowiada
 5. Zamknij Firefox i ponownie uruchom przeglądarkę internetową.

Uruchom ponownie pliki Firefox

Firefox nie odpowiada w systemie Windows 10 może być dlatego, że niektóre pliki Firefox są uszkodzone. Musisz je naprawić. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Najpierw przejdź do oficjalnej strony Firefox i pobierz nowy plik instalatora dla systemu Windows 10.
 2. Nie odinstalowuj Firefoksa i nie usuwaj niczego innego.
 3. Zamknij Firefox na swoim komputerze.
 4. Na komputerze przejdź do folderu, w którym zainstalowany jest Firefox; tam zmień nazwę folderu programu: na przykład z C: Program Filex (x86) Mozilla Firefox na C: Program Files (x86) Fx3805.Firefox nie odpowiada
 5. Teraz uruchom proces instalatora, klikając pobrany plik wykonywalny Firefoksa.
 6. Na koniec otwórz Firefox i sprawdź, czy ci to pomogło.

Utwórz bazę danych świeżych miejsc

Baza danych nowych miejsc może naprawić brak reakcji Firefoksa — przerwane procesy pobierania z Firefoksa mogą powodować uszkodzenie miejsc w bazie danych aplikacji.

 1. Przypomnienie: historia przeglądania stron internetowych i zakładki zostaną teraz usunięte.
 2. Kliknij ikonę Menu Firefox i wybierz Pomoc (?).Firefox nie odpowiada
 3. Przejdź do informacji o rozwiązywaniu problemów i w Podstawach aplikacji kliknij Otwórz folder.Firefox nie odpowiada
 4. Teraz ponownie otwórz listę menu i kliknij ikonę „Wyłącz”.
 5. Firefox zostanie teraz wyłączony.
 6. Teraz przejdź do folderu Firefox na komputerze i w folderze profilu znajdź i zmień nazwę następujących plików: places.sqlite -> places.sqlite.old i places.sqlite-journal -> places.sqlite-journal.old.
 7. Uruchom ponownie Firefox.

Usuń pliki przywracania sesji

Jeśli zapisanych jest wiele pakietów przywracania sesji, przeglądarka internetowa może działać wolno lub losowo przestać działać.

 1. Kliknij ikonę Menu, przejdź do Pomocy (?) I wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.
 2. Kliknij Otwórz folder z aplikacji Nasics.
 3. Kliknij ponownie przycisk Menu i stamtąd wybierz opcję „power-off”.
 4. Z folderu profilu usuń następujący plik: sessionstore.js. Usuń także wszystkie powiązane pliki, takie jak sessionstore-1.js i tak dalej.

Zresetuj Firefox

 1. W przeglądarce Firefox kliknij ikonę Menu.
 2. Z wyświetlonej listy wybierz Pomoc (?).
 3. Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.
 4. Znajdź i wybierz opcję Odśwież Firefox.
  Firefox nie odpowiada
 5. Wznów proces resetowania i ponownie otwórz przeglądarkę internetową.

Są to najprostsze rozwiązania do naprawy Firefoksa. Jeśli przeglądarka internetowa nadal nie reaguje w systemie Windows 10, podaj dodatkowe informacje — powiedz nam, kiedy po raz pierwszy wystąpiły problemy, co się stało, gdy próbujesz naprawić wszystko itp.

Na podstawie tych szczegółów postaramy się znaleźć konkretne rozwiązania problemów, aby jak najszybciej pomóc. Możesz skontaktować się z nami za pomocą poniższych komentarzy.

Link do głównej publikacji