Dysk twardy nie włącza się? Wypróbuj te kroki

Ze wszystkich głównych komponentów komputera dysk twardy jest najbardziej podatny na awarie. To trochę przerażające, gdy weźmiemy pod uwagę, że wszystkie nasze dane osobowe są przechowywane na dysku twardym. A ze wszystkich błędów najbardziej przerażający dotyczy zasilania dysku twardego. Mianowicie, chociaż użytkownik jest pewien, że zasilacz działa zgodnie z przeznaczeniem, krytycznym objawem umierania dysku twardego jest jego niezdolność do zasilania.

Podaliśmy kilka kroków, które możesz podjąć, aby dokonać inspekcji dysku twardego, ale w celu zachowania danych zalecamy jak najszybsze przekazanie dysku do serwisu.

Co zrobić, gdy HDD nie uruchamia się?

Pierwszym i oczywistym krokiem jest otwarcie obudowy komputera i sprawdzenie, czy dysk twardy się obraca, czy nie. Nawet najmniejszy hałas powinien wystarczyć, aby to ustalić. Jeśli tak, zasilacz nie stanowi problemu. Z drugiej strony, jeśli nie, należy dokładnie sprawdzić źródło zasilania.

 • Gdy tam będziesz, wyjmij kabel danych. Następną rzeczą do obejrzenia jest kabel zasilający i upewnij się, że jest on sztywno podłączony. Ponadto, jeśli masz DVD-ROM, spróbuj przełączyć kable z dyskiem twardym i poszukaj zmian. Alternatywnym krokiem do rozwiązania problemu jest wyjęcie dysku twardego z komory i umieszczenie go na innym komputerze.

  W ten sposób będziesz mieć pewność, czy dysk twardy jest martwy, czy problem można raczej znaleźć w bieżącej konfiguracji komputera. Pamiętaj, że nie można uzyskać dostępu do niektórych współczesnych dysków twardych na bardzo różnych płytach głównych. Ma to na celu sprawdzenie mocy, a nie dostępu do danych na dyskach twardych.

  • Kolejną rzeczą, którą powinieneś rozważyć, jest sprawdzenie BIOS-u. Czasami dysk SATA może zostać wyłączony przez BIOS. Przejdź do BIOS-u i upewnij się, że dyski są włączone.

   Jest tylko tyle, co możesz zrobić, gdy HDD się nie włącza, ale zalecamy, abyś dostarczył go profesjonalistom, aby uniknąć utraty danych. Mimo że dysk twardy nie włącza się, istnieje duża szansa, że ​​będziesz w stanie zachować swoje dane.

   Że należy to zrobić. Jeśli masz pytania lub sugestie dotyczące problemów z zasilaniem dysku twardego, opublikuj je w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji