Dlaczego nie skorzystać z pirackiej kopii systemu Windows 10

Dziesięć lat temu firma Microsoft bardzo ściśle przestrzegała oryginalnych kopii systemu Windows. Wielu klientów korzystało z systemu Windows z crackiem, tj. Piracką kopią systemu Windows, ponieważ było to niedrogie. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat Microsoft łagodził to. Pierwszym krokiem giganta oprogramowania było zaoferowanie każdemu bezpłatnego uaktualnienia systemu Windows 10. Więc nawet jeśli ktoś uruchomił nieoryginalną kopię, można było uzyskać bezpłatną aktualizację — pozostaną one jednak nieorygalne. darmowa oferta już minęła, a konsumenci zaczęli szukać systemu Windows 10 z crackiem. W tym przewodniku dzielimy się, dlaczego nie jest dobrym pomysłem korzystanie z pirackiej wersji systemu Windows 10

Wady pirackiego systemu Windows 10

Piracka kopia systemu Windows 10

Więc zakładając, że używasz systemu Windows 10 z crack, oto wady.

Legalność

To nielegalne. Nikt nie powinien używać pirackiej kopii systemu Windows. Podczas gdy konsumenci mogą uciec, firmy nie mają wymówki, jeśli zostaną złapane.

Możliwe, że ktoś podaruje ci klucz Windows za tanią cenę. To może być prawdziwy klucz. Jednak w zależności od rodzaju klucza system Windows może zostać dezaktywowany w ciągu kilku miesięcy. Również jeśli klucz był kluczem ogólnym i nie był legalny, system Windows dezaktywuje się po pewnym czasie.

Okaleczone aktualizacje systemu Windows 10

Gdy serwery Microsoft rozpoznają, że kopia systemu Windows nie jest oryginalna, aktualizacje mogą zostać uszkodzone. Możesz go w ogóle nie uzyskać, zwłaszcza aktualizacje zabezpieczeń. Aktualizacje zapewniają, że Twój komputer jest bezpieczny przed wirusami, oprogramowaniem ransomware i innymi programami, które mogą wykraść Twoje dane. Lepiej używać systemu Windows 10 bez aktywacji. Niektóre funkcje mogą nie być dostępne, ale uzyskanie aktualizacji systemu Windows nie będzie stanowiło problemu.

Piracka kopia systemu Windows może wyrządzić więcej szkody

Wiele sklepów komputerowych oferuje fabrycznie zainstalowany system Windows 10. Możliwe, że te kopie są wstępnie zainstalowane z oprogramowaniem, które może śledzić wszystko, co robisz na komputerze. To prawdziwe niebezpieczeństwo! Możliwe jest również, że na tych komputerach pojawią się fałszywe aktualizacje, co dodatkowo zagrozi laptopowi i danym. Prawdopodobieństwo zainfekowania komputera złośliwym oprogramowaniem jest bardzo wysokie!

Niektóre aplikacje Usługi nie będą działać

Jeśli zależysz od usług Microsoft, najlepiej jest uzyskać oryginalną kopię. W przypadku znalezienia nieoryginalnej wersji Microsoft może zablokować dostęp do nich wszystkich. Jeśli korzystasz z konta Microsoft, może również mieć kłopoty. Microsoft aktywnie szuka pirackiego oprogramowania, a następnie je wyłącza. Jest to część ich umowy licencyjnej w systemie Windows 10.

Brak obsługi Microsoft

Microsoft oferuje obsługę systemu Windows. Ale jeśli dowiedzą się, że twoja kopia systemu Windows 10 nie jest oryginalna, nie uzyskasz już żadnej pomocy.

Upewnij się, że kupujesz oryginalną kopię systemu Windows lub po prostu uruchom ją bez aktywacji. Wystarczy pobrać system Windows 10 ISO i zainstalować go na swoim komputerze. Ale nigdy nie pozwól, aby ktokolwiek zainstalował piracką kopię systemu Windows 10 na twoim komputerze.

Link do głównej publikacji