Poprawka: błąd 16389, nie można utworzyć pliku New Library.library.ms w systemie Windows

Jeśli spróbujesz utworzyć nową bibliotekę w systemie Windows 7 lub Windows Server 2008 R2, ale okaże się, że nie możesz, to ten artykuł może Cię zainteresować.

Nie tylko nie będziesz w stanie utworzyć nowej biblioteki, możesz również otrzymać następujący komunikat o błędzie:

Nie można utworzyć pliku „New Library.library.ms”. Błąd systemu plików (16389)

Teraz jest to domyślne ustawienie zasad w systemie Windows, które uniemożliwia użytkownikom tworzenie elementów w katalogu głównym i bibliotekach użytkownika.

Aby zmienić zasadę, otwórz gpedit.msc i przejdź do następującego ustawienia:

Konfiguracja użytkownika> Szablony administracyjne> Składniki systemu Windows> Eksplorator Windows> Zapobiegaj dodawaniu plików do katalogu głównego folderu Pliki użytkowników.

To ustawienie zasad umożliwia administratorom zapobieganie dodawaniu przez użytkowników nowych elementów, takich jak pliki lub foldery, do katalogu głównego folderu Pliki użytkowników w Eksploratorze Windows.

Jeśli włączysz to ustawienie zasad, użytkownicy nie będą już mogli dodawać nowych elementów, takich jak pliki lub foldery, do katalogu głównego folderu Pliki użytkowników w Eksploratorze Windows.

Jeśli wyłączysz lub nie skonfigurujesz tego ustawienia zasad, użytkownicy będą mogli dodawać nowe elementy, takie jak pliki lub foldery, do katalogu głównego folderu Pliki użytkowników w Eksploratorze Windows.

Włączenie tego ustawienia zasad nie uniemożliwia użytkownikowi dodawania nowych elementów, takich jak pliki i foldery, do ich rzeczywistego folderu profilu systemu plików na% userprofile%.

Przejdź tutaj, jeśli nie możesz otworzyć bibliotek w systemie Windows 7 | 8

Link do głównej publikacji