Dlaczego mój komputer twierdzi, że system Windows nie jest oryginalny?

Jak naprawić błędy „Windows nie jest oryginalny”

 1. Użyj polecenia RSOP
 2. Użyj polecenia SLMGR-REARM
 3. Sprawdź, czy twoja licencja jest naprawdę uzasadniona
 4. Uruchom narzędzie diagnostyczne oryginalnego oprogramowania Microsoft
 5. Odinstaluj aktualizację KB971033, jeśli używasz systemu Windows 7
 6. Wyłącz aktualizacje

Ta kopia systemu Windows nie jest oryginalna”Jest jednym z najczęstszych błędów w systemie operacyjnym Windows. W wyniku napotkania tego błędu ustawiona przez Ciebie tapeta pulpitu zamieni się w czarny ekran, żywotność baterii zmniejszy się, ponieważ ten komunikat będzie pojawiał się na laptopie i nie tylko. Niektóre funkcje systemu Windows 10 nie będą działać, dopóki nie usuniesz tego komunikatu. Ten alert może być dość irytujący, szczególnie podczas pracy z ważnymi rzeczami, ponieważ pojawiają się w regularnych odstępach czasu.

Nadal możesz jednak wykonywać inne czynności na komputerze, na przykład dokończyć pracę i korzystać z komputera jak wcześniej. Głównym powodem, dla którego komputer wyświetla ten błąd, jest to, że nie aktywowałeś licencji systemu Windows po okresie próbnym. Ten błąd może również pojawić się, ponieważ licencja używanego systemu operacyjnego Windows wygasła lub została zablokowana.

Ponadto, jeśli udostępnisz swoją licencję Windows innym osobom, takim jak przyjaciele lub członkowie rodziny, Microsoft może zablokować twoją licencję z powodu użycia na wielu komputerach lub zbyt wielu prób aktywacji tej samej licencji. Jeśli zobaczysz ten błąd na komputerze z systemem Windows, ten artykuł pokaże, jak go naprawić.

System Windows nie jest oryginalny: oto jak usunąć ten alert

Rozwiązanie 1: Użyj polecenia RSOP

Możesz spróbować rozwiązać błąd generowany na ekranie systemu Windows za pomocą metody RSOP, gdzie RSOP oznacza okno wynikowego zestawu zasad, wykonując następujące czynności:

 1. naciśnij Windows i R przyciski z klawiatury, aby otworzyć okno Uruchom
 2. Rodzaj rsop.msc tam i naciśnij Wchodzić przyciskrsop.msc
 3. Nawigować do Ustawienia systemu Windows, Kliknij System bezpieczeństwa a następnie przejdź do Usługi systemoweustawienia bezpieczeństwa
 4. Spójrz na Podłącz i graj usługi, kliknij je prawym przyciskiem myszy, a następnie zacznij szukać Uruchomienie a następnie kliknij Automatycznytryb uruchamiania usługi
 5. naciśnij Windows i R przyciski jak w pierwszym kroku i wklej gpupdate / force w polu Uruchomgpupdate
 6. Zrestartuj swój komputer.

— ZWIĄZANE: Poprawka: „Twoje urządzenie będzie wkrótce oryginalne” Błąd w systemie Windows 10

Rozwiązanie 2: Użyj polecenia SLMGR-REARM

Za pomocą wiersza polecenia i prostego polecenia można rozwiązać ten problem zarówno w systemie Windows 32-bitowym, jak i 64-bitowym oraz we wszystkich wersjach systemu operacyjnego Windows:

 1. Uruchom wiersz polecenia jako administrator, klikając Początek, rodzaj cmd w polu wyszukiwania, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administratorwiersz polecenia uruchom jako administrator
 2. Rodzaj SLMGR – REARM lub SLMGR / REARMuruchom ponownie slmgr
 3. Zobaczysz okno potwierdzenia, kliknij OK i uruchom ponownie komputer

Uwaga: SLMGR to narzędzie do zarządzania licencjami oprogramowania Windows. Polecenie REARM zresetuje status licencjonowania urządzenia.

Rozwiązanie 3: Sprawdź, czy Twoja licencja jest naprawdę uzasadniona

Jeśli zapłaciłeś za licencję, a jeśli okaże się, że była ona fałszywa, możesz zająć się tą kwestią w firmie Microsoft, zgłosić podrobione oprogramowanie i zobaczyć, co się stanie. Ponadto należy skontaktować się ze sprzedawcą, ponieważ pomoc techniczna Microsoft w większości przypadków pomoże rozwiązać problem przy zakupie systemu operacyjnego Windows ze sklepu Microsoft.

 • Rozwiązanie 4: Uruchom narzędzie diagnostyczne oryginalnego oprogramowania Microsoft

  Narzędzie diagnostyczne Oryginalna przewaga Microsoft zapewnia szczegółowe informacje na temat składników i oryginalnych korzyści Microsoft w twoim systemie. Umożliwi diagnozowanie i automatyczne rozwiązywanie problemów. Uruchom narzędzie, skopiuj jego wyniki do schowka, a następnie prześlij do Microsoft prośbę o pomoc techniczną dotyczącą oryginalnego systemu Windows.

  Pobierz narzędzie, uruchom MGADiag.exe i kliknij Kontynuuj, aby zobaczyć wyniki kontroli. Pojawią się przydatne informacje, takie jak Status sprawdzania poprawności, który może poinformować, czy klucz produktu jest nieprawidłowy, czy klucz firmowy z czarnej listy. Możesz również otrzymać powiadomienie, jeśli plik LegitCheckControl.dll został sfałszowany, w którym to przypadku może wystąpić pewna forma pęknięcia w instalacji Windows, która została wykryta. Jeśli występuje problem, który narzędzie może naprawić, kliknij przycisk Rozwiąż.

  Rozwiązanie 5: Odinstaluj aktualizację KB971033, jeśli używasz systemu Windows 7

  Aktualizacja KB971033 może być źródłem problemu w przypadku korzystania z systemu Windows 7. Jeśli pojawia się komunikat „Ta kopia systemu Windows nie jest oryginalna”, oznacza to, że system Windows ma zaktualizowany plik, który jest w stanie wykryć system Windows system operacyjny. Dlatego wymaga to odinstalowania następującej aktualizacji, aby pozbyć się tego problemu.

  1. otwarty Panel sterowania
  2. Iść do Aktualizacja systemu Windows Sekcja
  3. Kliknij Pokaż zainstalowane aktualizacje
  4. Po załadowaniu wszystkich zainstalowanych aktualizacji sprawdź dostępność aktualizacji KB971033 i odinstaluj
  5. Uruchom ponownie Twój komputer
  • Rozwiązanie 6: Wyłącz aktualizacje

   Aby upewnić się, że komunikat „Ta kopia systemu Windows nie jest oryginalna” nie wróci, wyłącz automatyczne aktualizacje systemu Windows. Aby wyłączyć automatyczne aktualizacje systemu Windows, musisz:

   1. Otworzyć Panel sterowania z Początek przycisk
   2. Iść do Aktualizacja systemu Windows opcja
   3. Kliknij Instaluj aktualizacje automatycznie opcję i wybierz Nigdy nie sprawdzaj dostępności aktualizacji (Niepolecane)
   4. Kliknij Zastosować zmienić ustawienie i uruchom ponownie Twój komputer

   Uwaga: Twój komputer nigdy więcej nie wyświetla tego błędu. Nie można jednak uaktualnić systemu Windows do najnowszej wersji, aby naprawić błędy lub uzyskać nowe funkcje.

   Podsumowując, mamy nadzieję, że metody opisane powyżej pomogły ci naprawić komunikat o błędzie informujący, że twoja kopia systemu Windows nie jest oryginalna. Mogą istnieć również inne metody, ale są one łatwe do naśladowania. Ponadto, aby uniknąć takich problemów, nie wolno obsługiwać pirackiej wersji systemu Windows i należy posiadać oficjalną kopię systemu Windows oficjalnie od firmy Microsoft.

Link do głównej publikacji