Łatwa naprawa dla problemów z opóźnieniem w systemie Windows 10, 8.1

 1. Dostosuj komputer, aby uzyskać lepszą wydajność
 2. Wyłącz niechciane programy
 3. Skanuj w poszukiwaniu wirusów
 4. Zaktualizuj swoją pamięć RAM

Od czasu wydania systemu Windows 10 i Windows 8.1 wraz z Windows RT użytkownicy nieustannie spierali się, czy ten system operacyjny Microsoftu jest dobry, czy zły, czy też lepszy lub gorszy od poprzedniego. Ale czy ci się to podoba, czy nie, musisz zgodzić się, że niektóre z głównych problemów systemowych Windows 10 i Windows 8.1 polegają na tym, że staje się on powolny i zaczyna opóźniać się po pewnym czasie użytkowania. Ale nie martw się, istnieje również rozwiązanie tego problemu, a znajdziesz go w tym artykule.
Windows 8 opóźniony problem wind8aaps
Najlepszym rozwiązaniem problemu opóźnionego jest zdecydowanie nowa instalacja systemu, ale myślę, że większość z was wolałaby pominąć ten krok. Ale jest jeszcze jedna rzecz, którą możesz zrobić, oprócz instalowania nowego systemu. Wystarczy wykonać te proste kroki, a wydajność powinna się znacznie poprawić, a korzystanie z komputera będzie znacznie płynniejsze niż obecnie.

Jak mogę zatrzymać opóźnienie systemu Windows 10?

Rozwiązanie 1 — Dostosuj komputer, aby uzyskać lepszą wydajność

 1. Na pulpicie kliknij prawym przyciskiem myszy Komputer, a następnie Właściwości.
 2. W oknie System kliknij Zaawansowane ustawienia systemu znajdujące się po lewej stronie ekranu.
 3. Otworzy się nowe okno Właściwości systemu. W obszarze Wydajność kliknij Ustawienia.
 4. W oknie Właściwości systemu kliknij opcję Dopasuj, aby uzyskać najlepszą wydajność, a przed kliknięciem przycisku OK zaznacz opcję Gładkie krawędzie czcionek ekranowych.dostosuj najlepszą wydajność

Jeśli używasz systemu Windows 10, musisz przejść do tego komputera, aby dostosować się do ustawień.

Rozwiązanie 2 — Wyłącz niechciane programy

W większości opóźnionych komputerów istnieje wiele bezużytecznych programów działających w tle i zajmujących dużą część pamięci. Wszystkie te programy działające w tym samym czasie mogą powodować wolne działanie komputera. Oto jak możesz je łatwo wyłączyć.

 1. Naciśnij klawisze Ctrl + Shift + Esc razem, aby wyświetlić okno dialogowe Menedżer zadań.
 2. Kliknij kartę Uruchamianie.
 3. Wybierz program, z którego nie korzystasz często, a następnie kliknij Wyłącz.

Rozwiązanie 3 — Skanuj w poszukiwaniu wirusów

Twoje okna mogą działać wolno również z powodu niewykrytych wirusów. Wykonaj głębokie skanowanie systemu za pomocą programu antywirusowego zamiast szybkiego, aby uzyskać lepszy wynik.

Rozwiązanie 4 — Zaktualizuj pamięć RAM

Jeśli potrzebujesz korzystać z wielu aplikacji jednocześnie, prawdopodobnie powinieneś zaktualizować pamięć RAM. Najprawdopodobniej przyspieszy to pracę komputera.

I to wszystko, od teraz Twój komputer z systemem Windows powinien działać znacznie lepiej niż wcześniej.

Twoja wydajność może nieco ucierpieć z powodu tego ulepszenia, ale z pewnością poprawi wydajność korzystania z komputera. Oto kilka bardzo przydatnych wskazówek, jeśli od samego początku masz wolniejszy komputer lub chcesz przyspieszyć działanie systemu bez żadnych aktualizacji sprzętu. Jeśli masz jakieś pytania lub w jakiś sposób te kroki nie działają, zostaw swoje komentarze i przemyślenia w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji